Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Velká Británie

Atlas světa: Velká Británie. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Velká Británie.

Domů - Evropa - Velká Británie

Informace - Velká Británie

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Velká Británie. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Velká Británie. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Velká Británie:

Velká Británie - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Velká Británie? Začněme tímto: Spojené království historicky hrálo vedoucí úlohu při rozvoji parlamentní demokracie a v posílení literatury a vědy. Při svém zenitu v 19. století se britská říše protáhla přes čtvrtinu zemského povrchu. První polovina 20. století viděla sílu Spojeného království, která byla vážně vyčerpána ve dvou světových válkách a odebrání irské republiky z Unie. Druhá polovina byla svědkem demontáže Říše a Velké Británie, která se přestavovala na moderní a prosperující evropský národ. Jako jeden z pěti stálých členů Rady bezpečnosti OSN a zakládajícího člena NATO a Commonwealthu sleduje Spojené království globální přístup k zahraniční politice. V roce 1998 byl založen skotský parlament, Národní shromáždění pro Wales a shromáždění Severního Irska. Spojené království je od svého přistoupení v roce 1973 aktivním členem EU, i když se rozhodlo zůstat mimo Hospodářskou a měnovou unii. Ovšem částečně motivované frustrací při vzdálené byrokracii v Bruselu a masivním přesunem do země, občané Spojeného království dne 23. června 2016 těsně hlasovali, aby opustili EU. Spojené království a EU v současné době vyjednávají o podmínkách stažení Spojeného království a projednávají rámec pro budoucí vztahy před plánovaným odletem Spojeného království z bloku dne 29. března 2019.

Geografie - Velká Británie

Kde je na světě Velká Británie? Umístění této země je Západní Evropa, ostrovy - včetně severní šestiny ostrova Irska - mezi severním a severním mořem; severozápadně od Francie. Velká Británie má celkovou plochu 243,610 km2, z čehož 241,930 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou drsnými kopci a nízkými horami; rovinatý na rovinách na východ a jihovýchod. Nejnižší bod země Velká Británie je Fens -4 m, nejvyšší bod Ben Nevis 1,343 m. A klima je ; moderována převládajícím jihozápadním větrem nad severoatlantickým proudem; více než polovina dnů je přeháňaná.


Obyvatelé - Velká Británie

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Velká Británie. Počet obyvatel je: 64,769,452 (7/2017 odhad). Tak tady žije spousta lidí. Kdo tady žije? bílý 87,2%, černý / africký / Caribbean / black British 3%, Asie / Asian British: Indian 2,3%, Asie / Asian British: pákistánská 1,9%, smíšený 2%, ostatní 3,7% (2011 est).. Jaké jsou tu požívané jazyky? Velká Británie hovoří jazyky English. A náboženství: Křesťanský (anglická, římskokatolická, presbyteriánská, metodistická) 59,5%, muslimská 4,4%, hinduistická 1,3%, ostatní 2%, nespecifikovaná 7,2%, žádná 25,7% (rok 2011). Kolik let je tady lidem? 40.5 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 80.8 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: jádro populace leží v Londýně a okolí, přičemž významné klastry se nacházejí v centrální Británii kolem Manchesteru a Liverpoolu, ve skotských nížinách mezi Endinburghem a Glasgowem, jižním Walesem v Cardiffu a okolí a dalekým východním. Hlavní městské oblasti v zemi Velká Británie jsou: městem Severním Irsko uprostřed Londýna v Belfastu ) 10,313 milionů; Manchester 2,646 milionu; Birmingham 2,515 milionu; Glasgow 1,223 milionu; Southampton / Portsmouth 882 000; Liverpool 870 000 (2015).

Vláda a ekonomika - Velká Británie

Hlavní město země Velká Británie je Londýn a typ vlády Parlamentní ústavní monarchie; království Commonwealthu. Podívejme se na administrativní členění - 27 dvouúrovňové kraje, 32 městských částí Londýna a 1 město Londýn nebo Velký Londýn, 36 metropolitních okresů, 56 jednotných úřadů (včetně 4 jednohlasných krajů). Pokud jde o ekonomiku, Velká Británie má tyto důležité průmyslové produkty: stroje na zpracování ryb, zařízení pro elektrickou energii, automatizační zařízení, železniční zařízení, lodní stavitelství, letadla, motorová vozidla a jejich části, elektronika a komunikační zařízení, kovy, chemikálie, uhlí, ropa, papír a výrobky z papíru, zpracování potravin, textil, zboží. Důležité zemědělské produkty jsou obiloviny, olejnatá semena, brambory, zelenina; dobytek, ovce, drůbež;. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou vyráběné zboží, paliva, chemikálie; potraviny, nápoje, tabák a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou US 14,8%, Německo 10,7%, Francie 6,4%, Nizozemsko 6,2%, Irsko 5,6%, Švýcarsko 4,6%, Čína 4,4% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou vyráběné zboží, stroje, pohonné hmoty; potraviny a nejdůležitější importní partneři jsou Německo 13,6%, USA 9,3%, Čína 9,2%, Nizozemsko 7,4%, Francie 5,2%, Belgie 4,9%, Švýcarsko 4,5% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Velká Británie a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $43,600 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 15% (2013 odhad).


Mapa Velká BritánieZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet