Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Vietnam

Atlas světa: Vietnam. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Vietnam.

Domů - Asie - Vietnam

Informace - Vietnam

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Vietnam. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Vietnam. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Vietnam:

Vietnam - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Vietnam? Začněme tímto: Dobytí Vietnamu Francií začalo v roce 1858 a bylo dokončeno v roce 1884. Stalo se součástí francouzské indočiny v roce 1887. Vietnam vyhlásil nezávislost po druhé světové válce, ale Francie nadále ovládala až do roku 1954 porážku komunistických sil pod Ho Chi Minhem. Podle Ženevských dohod z roku 1954 byl Vietnam rozdělen na komunistický sever a protikomunistický jih. Americká ekonomická a vojenská pomoc pro jižní Vietnam rostla ve šedesátých letech ve snaze posilovat vládu, ale americké ozbrojené síly byly staženy po dohodě o příměří v roce 1973. O dva roky později severní vietnamské síly přehnaly Jih, pravidlo. Navzdory návratu míru se země za více než deset let vyznačovala malým hospodářským růstem kvůli konzervativním politikám vedení, pronásledování a masový exodus jednotlivců - mnoho z nich úspěšní obchodníci z jihu Vietnamu - a rostoucí mezinárodní izolace. Od přijetí Vietnamské politiky "dva moi" (renovace) v roce 1986 se však vietnamské orgány zavázaly k větší hospodářské liberalizaci a přijaly strukturální reformy potřebné k modernizaci ekonomiky a k vytvoření konkurenceschopnějších průmyslových odvětví zaměřených na vývoz. Komunistickí vůdci udržují pevnou kontrolu nad politickým projevem, ale projevují některé skromné ​​kroky k lepší ochraně lidských práv. Země nadále prožívá drobné protesty, velká většina se soustřeďuje buď na otázky týkající se využívání půdy, vyžaduje větší politický prostor nebo nedostatek spravedlivých mechanismů pro řešení sporů.

Geografie - Vietnam

Kde je na světě Vietnam? Umístění této země je Jihovýchodní Asie, sousedící s Thajským zálivem, Tonkinským zálivem a jižním Číňanským mořem, stejně jako s Čínou, Laosem a Kambodžií. Vietnam má celkovou plochu 331,210 km2, z čehož 310,070 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: nízká, plochá delta na jihu a severu; centrální vysočina; kopcovitý, hornatý na dalekém severu a severozápadě. Nejnižší bod země Vietnam je Jihočínské moře 0 m, nejvyšší bod Fan Si Pan 3 144 m. A klima je tropických na jihu; monsoon na severu s horkými, deštivými obdobími (květen až září) a teplá, suchá sezóna (říjen až března).


Obyvatelé - Vietnam

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Vietnam. Počet obyvatel je: 96,160,163 (7/2017 odhad). Takže tato země patří mezi nejlidnatější na světě. Kdo tady žije? Kinh (Viet) 85,7 %, Tay 1.9%, Thajština 1.8%, Muong 1.5%, Khmer 1.5%, Mong 1.2%, Nung 1.1%, Hoa 1%, ostatní 4.3%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Vietnam hovoří jazyky Vietnamci (oficiální), Angličtina , Číňan a Khmer, jazyky v horských oblastech (Mon-Khmer a Malajo-Polynézie). A náboženství: Buddhista 7,9%, Katolický 6,6%, Hoa Hao 1,7%, Cao Dai 0,9%, Protestant 0,9%, Muslim 0,1% .). Kolik let je tady lidem? 30.5 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 73.7 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: i když má jednu z nejvyšší hustoty obyvatelstva na světě, populace není rovnoměrně rozptýlena; shlukování je nejtěžší podél Jihočínského moře a Tonkinského zálivu, s Delta Mekongu (na jihu) a údolím Červené řeky (na severu) s největší koncentrací lidí v. Hlavní městské oblasti v zemi Vietnam jsou: Ho Či Minově městě 7,298 milionů; Hanoi (hlavní město) 3,629 milionu; Can Tho 1,175 milionu; Haiphong 1,075 milionu; Da Nang 952,000; Bien Hoa 834 000 (2015).

Vláda a ekonomika - Vietnam

Hlavní město země Vietnam je Hanoj a typ vlády komunistického státu. Podívejme se na administrativní členění - 58 provincií (tinh, singulár a plurál) a 5 obcí (thanh pho, singulárního a množného čísla). Pokud jde o ekonomiku, Vietnam má tyto důležité průmyslové produkty: zpracování potravin z mořských plodů , oděvy, obuv, strojírenství; těžba, uhlí, ocel; cementu, chemická hnojiva, sklo, pneumatiky, olej, mobilní telefony. Důležité zemědělské produkty jsou Rýže, kávy, pryže, čaje, pepře, sóji, kešu, cukrové třtiny, arašídy, banány; vepřové; drůbež;. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou , obuv, elektronika, mořské plody, ropa, rýže, káva, dřevěné výrobky, stroje a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou US 20,2%, Čína 14,2%, Japonsko 8,2% , Jižní Korea 6,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a zařízení, ropné produkty, výrobky z oceli, suroviny pro oděvní průmysl a obuv, elektronika, plasty, automobily a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 25,1%, Jižní Korea 17,5%, Japonsko 7,9%, USA 6% 4,7% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Vietnam a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $6,900 (2017 odhad). To je poměrně nízké číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 11.3% (2012 odhad).


Mapa VietnamZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí