Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Seszele

Atlas of World: Seszele. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Seszele.


Informacje o Seszele

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Seszele. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Seszele. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Seszele tutaj:

Seszele - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Seszele? Zacznijmy od tego: Długa walka między Francją i Wielką Brytanią o wyspy zakończyła się w 1814 r., Kiedy zostały im przekazane. Podczas rządów kolonialnych rozwinęła się gospodarka oparta na plantacji, która opierała się na importowanej pracy, głównie z europejskich kolonii w Afryce. Niepodległość nadciągnęła w 1976 r. W 1993 r. Zakończyły się rządy partii z nową konstytucją i wolnymi wyborami. Prezydent France-Albert RENE, który służył od 1977 r., Został ponownie wybrany w 2001 r., Ale ustąpił w 2004 r. Wiceprzewodniczący James Alix Michel przejął przewodnictwo, aw 2006 r. Został wybrany na nową pięcioletnią kadencję; został ponownie wybrany w 2011 r. i ponownie w 2015 r. W październiku 2016 r. James Michel podał się do dymisji i przekazał prezydencję swojemu wiceprzewodniczącemu Danny Faure.

Geografia - Seszele

Gdzie na świecie jest Seszele? Lokalizacja tego kraju to archipelag na Oceanie Indyjskim, na północny wschód od Madagaskaru. Całkowita powierzchnia kraju Seszele wynosi 455 km2, z czego 455 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: Mahe Group jest wulkaniczna z wąskim pasmem wybrzeża i skalistym, pagórkowatym wnętrzem; inne to koralowe, płaskie rafy koralowe. Najniższym punktem kraju Seszele jest Ocean Indyjski 0 m, najwyższy punkt Morne Seychellois 905 m. Klimat jest tropikalny morski; wilgotny; sezon chłodniczy podczas monsunu południowo-wschodniego (koniec maja do września); cieplejsza pora podczas monsunu z północnego zachodu (od marca do maja).


Mieszkańcy - Seszele

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Seszele. Liczba to: 93,920 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? mieszane francuskie, afrykańskie, indyjskie, chińskie i Ara. Jakie są języki w kraju Seszele? Seychellois Creole (oficjalne) 89,1%, angielski (oficjalny) 5,1%, francuski (oficjalny) 0,7%, pozostałe 3,8%, nieokreślone 1,4% (prognoza 2010). A religie: Rzymskokatolicki 76,2%, protestancki 10,5% (anglikański 6,1%, zielonoświątkowy zgromadzenie 1,5%, adwentysta dnia siódmego 1,2%, inny protestant 1,7), inny chrześcijanin 2,4%, hinduski 2,4%, muzułmanin 1,6%, inny niechrześcijaninski 1,1%, nieokreślony 4,8%, brak 0,9% (w 2010 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 35.4 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 74.9 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Seszele? Tutaj: Więcej niż trzy czwarte ludności mieszka na głównej wyspie Mahe; Praslin zawiera mniej niż 10%; mniejszy procent na La Digue i na zewnętrznych wyspach. Główne obszary miejskie kraju Seszele to: Victoria (stolica) 26 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Seszele

Stolica kraju Seszele to Victoria i rządowy typ prezydencka republika. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 25 okręgów administracyjnych; Anse aux Pins, Anse Boileau, Anse Etoile, Anse Royale, Au Cap, Baie Lazare, Baie Sainte Anne, Beau Vallon, Bel Air, Bel Ombre, Cascade, Glacis, Grand Anse Mahe, Grand Anse Praslin, Inner Islands, La Riviere Anglaise , Les Mamalles, Mont Buxton, Mont Fleuri, Plaisance, Pointe Larue, Port Glaud, Roche Caiman, Saint Louis, Takamaka. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Seszele, ważnymi produktami przemysłowymi są połowy tuńczyka , turystyka, napoje. Ważne produkty rolne to kokosy, cynamon, wanilia, słodkie ziemniaki, maniok (maniok, tapioka), kopra, banany;. Najważniejsze towary eksportowe to konserwy z tuńczyka, ryby mrożone, produkty ropopochodne (reeksport), a najważniejszymi partnerami eksportowymi są ZEA 28,8%, Francja 21%, Zjednoczone Królestwo 14,7%, Włochy 9,2%, Hiszpania 8,8% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny i sprzęt, artykuły spożywcze, produkty naftowe, chemikalia, inne wyroby przemysłowe, a najważniejsi partnerzy importowi to Zjednoczone Emiraty Arabskie 21,6%, Francja 9,9%, Republika Południowej Afryki 8,4%, Mauritius 7,8%, Hiszpania 7,2%, Indie 4,9%, Chiny 4,8%, Zjednoczone Królestwo 4,7% (2016). Jak bogaty jest Seszele i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $28,900 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 39.3% (2013 oszacowanie).


Mapa - SeszeleBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności