Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Seychely

Atlas sveta: Seychely. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Seychely.

Domov - Afrika - Seychely

Informácie - Seychely

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Seychely. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Seychely. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Seychely tu:

Seychely - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Seychely? Začnime týmto: Dlhý boj medzi Francúzskom a Veľkou Britániou pre ostrovy skončil v roku 1814, kedy boli postúpené druhému. Počas koloniálnej vlády vznikla ekonomika založená na plantážach, ktorá sa spoliehala na dovážanú prácu, najmä z európskych kolónií v Afrike. Nezávislosť prišla v roku 1976. Pravidlo o jednej strane sa skončilo novou ústavou a slobodnými voľbami v roku 1993. Prezident France-Albert RENE, ktorý slúžil od roku 1977, bol opätovne zvolený v roku 2001, ale v roku 2004 odstúpil. Viceprezident James Aliancia Michel prevzal predsedníctvo a v roku 2006 bol zvolený do nového päťročného funkčného obdobia; bol opätovne zvolený v roku 2011 a opäť v roku 2015. V októbri 2016 James Michel rezignoval a odovzdal predsedníctvo svojmu podpredsedovi Dannymu Fauremu.

Geografia - Seychely

Kde na svete je Seychely? Umiestnenie tejto krajiny je súostrovie v Indickom oceáne, severovýchodne od Madagastie. Celková plocha krajiny Seychely je 455 km2, z čoho 455 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: Mahe Group je sopečná s úzkym pobrežným pásom a skalnatým, kopcovitým interiérom; iné sú koralové, ploché, zvýšené útesy. Seychely má najnižší bod Indický oceán 0 m, najvyšší bod Morne Seychellois 905 m. Podnebie je tropických morských oblastí; vlhké; chladnejšia sezóna počas juhovýchodného monzúnu (koniec mája až september); teplejšia sezóna počas severozápadného monzúnu (marec až máj).


Obyvatelia - Seychely

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Seychely. To číslo je: 93,920 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? zmiešané francúzske, africké, indické, čínske a Ara. Aké sú jazyky v krajine Seychely? Seychellois kreolské (oficiálne) 89,1%, anglicky (úradné) 5,1% ostatné 3,8%, nešpecifikované 1,4% (v roku 2010). A náboženstvá: Rímskokatolícke 76,2%, protestantské 10,5% (Anglikánsky 6,1%, Letničný zhromaždenie 1,5%, Adventist sedmého dňa 1,2%, iný protestant 1,7), iní kresťania 2,4%, hinduisti 2,4%, moslimoví 1,6%, iní nekresťanskí 1,1% 4,8%, žiadny 0,9% (rok 2010). Koľko rokov je ľudom v priemere? 35.4 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 74.9 rok. Kde ľudia žijú v krajine Seychely? Tu: Viac ako tri štvrtiny obyvateľov žije na hlavnom ostrove Mahe; Praslin obsahuje menej ako 10%; menšie percento na La Digue a na vonkajších ostrovoch. Hlavné mestské oblasti krajiny Seychely sú: Victoria (hlavné mesto) 26,000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Seychely

Hlavné mesto krajiny Seychely je Victoria a typ vlády prezidentská republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 25 správnych obvodov; Anse aux Pins, Anse Boileau, Anse Etoile, Anse Royale, Au Cap, Baie Lazare, Baie Sainte Anne, Beau Vallon, Bel Air, Bel Ombre, Cascade, Glacis, Grand Anse Mahe, Grand Anse Praslin, Inner Islands, La Riviere Anglaise , Les Mamalles, Mont Buxton, Mont Fleuri, Plaisance, Pointe Larue, Port Glaud, Roche Caiman, Saint Louis, Takamaka. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Seychely, dôležité priemyselné produkty sú rybolovu tuniakov , cestovného ruchu, nápojov. Dôležité poľnohospodárske produkty sú kokosové orechy, škorica, vanilka, sladké zemiaky, maniok, tapioka, kopra, banány;. Najdôležitejšie vývozné komodity sú konzervovaných tuniakov, mrazených rýb, ropných produktov (reexportov) a najdôležitejšími exportnými partnermi sú SAE 28,8%, Francúzsko 21%, Veľkej Británie 14,7%, Taliansko 9,2%, Španielsko 8,8%. Najdôležitejšie dovozné komodity sú stroje a zariadenia, potraviny, ropné produkty, chemikálie, ostatné priemyselné tovary a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú 21,6%, Francúzsko 9,9%, Južná Afrika 8,4%, Maurícius 7,8%, Španielsko 7,2%, India 4,9%, Čína 4,8%, Veľká Británia 4,7%. Ako bohatá je krajina Seychely a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $28,900 (2017 odhad). To znamená, že životná úroveň je tu dobrá. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 39.3% (2013 odhad).


Mapa - SeychelyE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia