Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Seychely

Atlas světa: Seychely. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Seychely.

Domů - Afrika - Seychely

Informace - Seychely

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Seychely. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Seychely. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Seychely:

Seychely - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Seychely? Začněme tímto: Dlouhý boj mezi Francií a Velkou Británií pro ostrovy skončil v roce 1814, kdy byly postoupeny druhému. Během koloniální vlády vznikla ekonomika založená na plantáži, která se spoléhala na dováženou práci, především z evropských kolonií v Africe. Nezávislost přišla v roce 1976. Sjednocená vláda byla ukončena novou ústavou a svobodnými volbami v roce 1993. Prezident France-Albert RENE, který sloužil od roku 1977, byl znovu zvolen v roce 2001, ale v roce 2004 odstoupil. Viceprezident James Alian Michel převzal předsednictví a v roce 2006 byl zvolen do nového pětiletého funkčního období; byl znovu zvolen v roce 2011 a opět v roce 2015. V říjnu 2016 James Michel rezignoval a předal předsednictví místopředsedovi Dannymu Faureovi.

Geografie - Seychely

Kde je na světě Seychely? Umístění této země je souostroví v Indickém oceánu, severovýchodně od Madagastie. Seychely má celkovou plochu 455 km2, z čehož 455 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: Mahe Group je sopečná s úzkým pobřežním proužkem a skalnatým, kopcovitým interiérem; další jsou korálové, ploché, zvýšené útesy. Nejnižší bod země Seychely je Indický oceán 0 m, nejvyšší bod Morne Seychellois 905 m. A klima je tropických mořských; vlhký; chladnější sezónu během jihovýchodního monzunu (koncem května až září); teplá sezóna během severozápadního monzunu (březen až květen).


Obyvatelé - Seychely

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Seychely. Počet obyvatel je: 93,920 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? smíchán francouzsky, africké, indické, čínské, a Ara. Jaké jsou tu požívané jazyky? Seychely hovoří jazyky Seychellois kreolský (oficiální) 89,1%, angličtina (úřední) 5,1%, francouzský (oficiální) 0,7%, ostatní 3,8%, nespecifikováno 1,4% (v roce 2010). A náboženství: Římský katolík 76,2%, protestantský 10,5% (anglikánský 6,1%, Letniční shromáždění 1,5%, adventist sedmého dne 1,2%, ostatní protestanti 1,7), jiní křesťané 2,4%, hinduisté 2,4%, muslimští 1,6%, jiní nekřesťanští 1,1% 4,8%, žádné 0,9% (rok 2010). Kolik let je tady lidem? 35.4 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 74.9 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Více než tři čtvrtiny obyvatel žije na hlavním ostrově Mahe; Praslin obsahuje méně než 10%; menší počet na La Digue a na vnějších ostrovech. Hlavní městské oblasti v zemi Seychely jsou: Victoria 26 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Seychely

Hlavní město země Seychely je Victoria a typ vlády prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 25 správních obvodů; Anse aux Pins, Anse Boileau, Anse Etoile, Anse Royale, Au Cap, Baie Lazare, Baie Sainte Anne, Beau Vallon, Bel Air, Bel Ombre, Cascade, Glacis, Grand Anse Mahe, Grand Anse Praslin, Inner Islands, La Riviere Anglaise Les Mamalles, Mont Buxton, Mont Fleuri, Plaisance, Pointe Larue, Port Glaud, Roche Caiman, Saint Louis, Takamaka. Pokud jde o ekonomiku, Seychely má tyto důležité průmyslové produkty: rybolov tuňáků , cestovní ruch, nápoje. Důležité zemědělské produkty jsou kokosové ořechy, skořice, vanilka, sladké brambory, maniok, tapioka, copra, banány;. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou konzervy tuňáka, zmrazené ryby, ropné produkty (reexporty) a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou SAE 28,8%, Francie 21%, Velká Británie 14,7%, Itálie 9,2%, Španělsko 8,8%. Nejdůležitější importní komodity jsou strojů a zařízení, potravin, ropných produktů, chemikálií, ostatních průmyslových výrobců a nejdůležitější importní partneři jsou , Francie 9,9%, Jižní Afrika 8,4%, Mauricius 7,8%, Španělsko 7,2%, Indie 4,9%, Čína 4,8%, Velká Británie 4,7%. Jakým bohatstvím oplývá Seychely a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $28,900 (2017 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 39.3% (2013 odhad).


Mapa SeychelyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet