Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Anguilla

Atlas of World: Anguilla. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Anguilla.


Informacje o Anguilla

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Anguilla. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Anguilla. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Anguilla tutaj:

Anguilla - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Anguilla? Zacznijmy od tego: Skolonizowany przez angielskich osadników z Saint Kitts w 1650 roku, Anguilla była administrowana przez Wielką Brytanię aż do początku XIX wieku, kiedy wyspa - wbrew życzeniom mieszkańców - została włączona do jednej brytyjskiej zależności wraz z Saint Kitts i Nevis. Kilka prób separacji nie powiodło się. W 1971 roku, dwa lata po buncie, Anguilla wreszcie mogła odejść; Układ ten został formalnie uznany w 1980 roku, kiedy Anguilla stała się odrębną brytyjską zależnością. W dniu 7 września 2017 r. Wyspa została dotkliwie uszkodzona przez huragan Irma, w szczególności w zakresie infrastruktury komunikacyjnej oraz mieszkaniowej i biznesowej.

Geografia - Anguilla

Gdzie na świecie jest Anguilla? Lokalizacja tego kraju to Karaiby, wyspy między Morzem Karaibskim i Oceanem Atlantyckim, na wschód od Puerto Rico. Całkowita powierzchnia kraju Anguilla wynosi 91 km2, z czego 91 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: płaskie i nisko położone wyspy koralowe i wapienne. Najniższym punktem kraju Anguilla jest Morze Karaibskie 0 m, najwyższy punkt Crocus Hill 73 m. Klimat jest tropikalny; moderowane północno-wschodnimi wiatry handlowe.


Mieszkańcy - Anguilla

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Anguilla. Liczba to: 17,087 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Afryki / czarny 85,3%, hispanic 4,9%, mieszane 3,8%, białe 3,2%, East Indian / Indian 1%, inne 1,6%, nieokreślony 0,3% (2011 est.). Jakie są języki w kraju Anguilla? angielski (oficjalny). A religie: Protestancki 73,2% (w tym anglikański 22,7%, metodystyczny 19,4%, zielonoświątkowy 10,5%, adwentysta dnia siódmego 8,3%, baptysta 7,1%, Kościół Boga 4,9%, Presbytarian 0,2%, bracia 0,1%), katolik 6,8%, Świadek Jehowy 1.1 %, inni chrześcijanie 10,9%, inni 3,2%, nieokreśleni 0,3%, brak 4,5% (w 2011 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 34.8 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 81.5 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Anguilla? Tutaj: większość populacji koncentruje się w Dolinie w centrum wyspy; rozliczenie jest dość jednolite na południowym zachodzie, ale raczej ograniczone w północno-wschodniej. Główne obszary miejskie kraju Anguilla to: Dolinie (stolica) 1000 (2014).

Rząd i gospodarka - Anguilla

Stolica kraju Anguilla to The Valley i rządowy typ demokracji parlamentarnej (House of Assembly); samorządne terytorium zamorskie w Wielkiej Brytanii. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - brak (terytorium zamorskie w Wielkiej Brytanii). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Anguilla, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka dla bydła , budowanie łodzi, usługi finansowe offshore. Ważne produkty rolne to małe ilości tytoniu, warzyw;. Najważniejsze towary eksportowe to homary, ryby, zwierzęta hodowlane, sól, bloki betonowe,, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są nieznane. Najważniejsze towary importowe to paliwa rumowe , artykuły spożywcze, producenci, chemikalia, samochody ciężarowe, tekstylia, a najważniejsi partnerzy importowi to nieznane. Jak bogaty jest Anguilla i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $12,200 (2008 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 23% (2002 oszacowanie).


Mapa - AnguillaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności