Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Anguilla

Atlas světa: Anguilla. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Anguilla.


Informace - Anguilla

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Anguilla. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Anguilla. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Anguilla:

Anguilla - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Anguilla? Začněme tímto: Kolonizovaný anglickými osadníky ze Svatého Kryštofa v roce 1650, Anguilla byla spravována Velkou Británií až do počátku 19. století, kdy byl ostrov - proti přáním obyvatel - začleněn do jedné britské závislosti spolu se Svatým Kittsem a Nevisem. Několik pokusů o oddělení selhalo. V roce 1971, dva roky po vzpouře, byla Anguillě konečně dovolena vystoupit; toto uspořádání bylo formálně uznáno v roce 1980, kdy se Anguilla stala samostatnou britskou závislostí. Dne 7. září 2017 ostrov utrpěl rozsáhlé škody způsobené hurikánem Irma, zejména komunikací a obytnou a podnikovou infrastrukturou.

Geografie - Anguilla

Kde je na světě Anguilla? Umístění této země je Karibik, ostrovy mezi Karibským mořem a severním Atlantickým oceánem, východně od Portoru. Anguilla má celkovou plochu 91 km2, z čehož 91 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: plochý a nízko položených ostrov korálů a vápence. Nejnižší bod země Anguilla je Karibské moře 0 m, nejvyšší bod Crocus Hill 73 m. A klima je tropický; moderuje severovýchodní pasáty.


Obyvatelé - Anguilla

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Anguilla. Počet obyvatel je: 17,087 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? africký / černá 85,3%, hispánského původu 4,9%, smíšený 3,8%, bílá 3,2%, Východní indické / Indian 1%, ostatní 1,6% nespecifikováno 0,3% (2011 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Anguilla hovoří jazyky Angličtina (oficiální). A náboženství: Protestant 73,2% (Anglican 22,7%, metodista 19,4%, Letniční 10,5%, Adventist sedmého dne 8,3%, Baptista 7,1%, Boží kostel 4,9%, Presbytářský 0,2%, Bratří 0,1%), Římskokatolický 6,8% %, jiní křesťanští 10,9%, jiní 3,2%, nespecifikovaní 0,3%, žádní 4,5% (2011 est.). Kolik let je tady lidem? 34.8 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 81.5 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: většina obyvatelstva je soustředěna v údolí v centru ostrova; Území je poměrně jednotné na jihozápadě, spíše na severovýchodě spíše. Hlavní městské oblasti v zemi Anguilla jsou: Údolí (hlavní město) 1,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Anguilla

Hlavní město země Anguilla je Údolí a typ vlády parlamentní demokracie (sněmovna shromáždění); samosprávné zámořské území Spojeného království. Podívejme se na administrativní členění - žádné (zámořské území Spojeného království). Pokud jde o ekonomiku, Anguilla má tyto důležité průmyslové produkty: turistiky, stavbu lodí, offshore finanční služby. Důležité zemědělské produkty jsou malé množství tabáku, zeleniny; dobytek zvyšování. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou humr, ryby, dobytek, sůl, betonové bloky, rum a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou neznámo. Nejdůležitější importní komodity jsou paliva, potraviny, vyrábí chemikálie, nákladní vozy, textil a nejdůležitější importní partneři jsou neznámo. Jakým bohatstvím oplývá Anguilla a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $12,200 (2008 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 23% (2002 odhad).


Mapa AnguillaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet