Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Atlas sveta: Anguilla

Atlas sveta: Anguilla. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Anguilla.

Domov - Stredná Amerika - Anguilla

Informácie - Anguilla

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Anguilla. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Anguilla. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Anguilla tu:

Anguilla - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Anguilla? Začnime týmto: Kolonizovaný anglickými osadníkmi zo Svätého Krištofa v roku 1650, Anguilla bola spravovaná Veľkou Britániou až do začiatku 19. storočia, kedy ostrov - proti želaniam obyvateľov - bol začlenený do jednej britskej závislosti spolu so Svätým Krištofom a Nevisom. Niekoľko pokusov o oddelenie zlyhalo. V roku 1971, dva roky po revolte, sa Anguilla konečne nechala odísť; toto usporiadanie bolo formálne uznané v roku 1980, pričom sa Anguilla stala samostatnou britskou závislosťou. Dňa 7. septembra 2017 ostrov postihol rozsiahle škody spôsobené spoločnosťou Hurricane Irma, a to najmä v oblasti komunikácie a obytnej a podnikateľskej infraštruktúry.

Geografia - Anguilla

Kde na svete je Anguilla? Umiestnenie tejto krajiny je Karibik, ostrovy medzi Karibským morom a severným Atlantickým oceánom, východne od Puerto Rico. Celková plocha krajiny Anguilla je 91 km2, z čoho 91 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: plochý a nízko položený ostrov koralov a vápenca. Anguilla má najnižší bod Karibské more 0 m, najvyšší bod Crocus Hill 73 m. Podnebie je tropické; moderované severovýchodným obchodným vetrom.


Obyvatelia - Anguilla

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Anguilla. To číslo je: 17,087 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? africkej / čiernej 85,3%, hispánskej 4,9%, zmiešané 3,8%, biele 3,2%, východnej indickej / indickej 1% Nespecifikované 0,3% (2011 est.). Aké sú jazyky v krajine Anguilla? Angličtina (oficiálne). A náboženstvá: Protestant: 73,2% (anglická 22,7%, metodika 19,4%, letnička 10,5%, adventista siedmeho dňa 8,3%, baptista 7,1%, cirkev božia 4,9%, prezidenta 0,2%, bratov 0,1%), rímsky katolík 6,8% %, ostatné kresťanské 10,9%, ostatné 3,2%, nešpecifikované 0,3%, žiadne 4,5% (2011 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 34.8 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 81.5 rok. Kde ľudia žijú v krajine Anguilla? Tu: väčšina obyvateľov je sústredená v údolí v strede ostrova; Územie je pomerne rovnomerné na juhozápade, ale skôr na severovýchode je. Hlavné mestské oblasti krajiny Anguilla sú: údolie. Údolie (hlavné mesto) 1000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Anguilla

Hlavné mesto krajiny Anguilla je Údolie a typ vlády parlamentnej demokracie (Dom zhromaždenia); samosprávne zámorské územie Spojeného kráľovstva. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - žiadne (zámorské územie Spojeného kráľovstva). Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Anguilla, dôležité priemyselné produkty sú turistiky, stavbu lodí, offshore finančné služby. Dôležité poľnohospodárske produkty sú malé množstvá tabaku, zeleniny; dobytok zvyšovanie. Najdôležitejšie vývozné komodity sú homár, ryby, dobytok, soľ, betónové bloky, rum a najdôležitejšími exportnými partnermi sú nevedno. Najdôležitejšie dovozné komodity sú paliva, potraviny, vyrába chemikálie, nákladné vozne, textil a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú nevedno. Ako bohatá je krajina Anguilla a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $12,200 (2008 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 23% (2002 odhad).


Mapa - AnguillaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2019 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet