Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Białoruś

Atlas of World: Białoruś. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Białoruś.

Strona główna - Europa - Białoruś

Informacje o Białoruś

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Białoruś. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Białoruś. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Białoruś tutaj:

Białoruś - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Białoruś? Zacznijmy od tego: Po siedmiu dekadach, jako konstytucyjna republika ZSRR, Białoruś uzyskała niepodległość w 1991 roku. Zachowała bliższe stosunki polityczne i gospodarcze z Rosją, niż jakakolwiek inna z byłych republik radzieckich. Białoruś i Rosja podpisały 8 grudnia 1999 r. Traktat o unii dwóch państw, przewidujący większą integrację polityczną i gospodarczą. Mimo że Białoruś zgodziła się na ramy, które umożliwią zawarcie porozumienia, to jeszcze nie nastąpiło poważne wdrożenie. Od czasu swojego wyboru w lipcu 1994 r. Jako pierwszy i jedyny bezpośrednio wybrany prezydent Aleksandr Łukaszenko konsekwentnie umacniał swoją władzę dzięki autorytarnym środkom i scentralizowanemu systemowi gospodarczemu. Rządowe ograniczenia swobód politycznych i obywatelskich, wolność słowa i prasy, pokojowe zgromadzenia i religia pozostały na swoim miejscu.

Geografia - Białoruś

Gdzie na świecie jest Białoruś? Lokalizacja tego kraju to Europa Wschodnia, na wschód od Polski. Całkowita powierzchnia kraju Białoruś wynosi 207,600 km2, z czego 202,900 km2 to ziemia. To dość duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: ogół płaski z bagnami. Najniższym punktem kraju Białoruś jest rzeka Nyoman 90 m, najwyższy punkt Dzyarzhynskaya Hara 346 m. Klimat jest mroźne zimy, chłodne i wilgotne lata; przejściowy między lądem kontynentalnym a morskim na.


Mieszkańcy - Białoruś

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Białoruś. Liczba to: 9,549,747 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? Białoruski 83,7%, rosyjski 8,3%, polski 3,1%, ukraiński 1,7%, inny 2,4%, nieokreślony 0,9% (2009 rok). Jakie są języki w kraju Białoruś? Rosyjski (oficjalny) 70,2%, białoruski (oficjalny) 23,4%, inny 3,1% (obejmuje mniejszości polskojęzyczne i ukraińskojęzyczne), nieokreślony 3,3% (2009 rok.). A religie: Prawosławni 48,3%, katolicki 7,1%, pozostałe 3,5%, nie -przedstawiciele 41,1% (2011 rok). Ile lat mają przeciętni ludzie? 40 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 73 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Białoruś? Tutaj: dość równomierna dystrybucja w większości kraju, z obszarami miejskimi przyciągającymi większe i gęstsze populacje. Główne obszary miejskie kraju Białoruś to: Mińsk (stolica) 1.915 milionów (2015).

Rząd i gospodarka - Białoruś

Stolica kraju Białoruś to Mińsk i rządowy typ republiki prezydenckiej z imienia, choć w rzeczywistości dyktatura. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 6 prowincji (voblastsi, liczba pojedyncza - voblastów) i 1 gmina (horad); Brześć, Homel ("Gomel"), Horad Mińsk (miasto Mińsk), Grodno (Grodno), Mohylew (Mohylew), Mińsk, Witebsk (Witebsk). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Białoruś, ważnymi produktami przemysłowymi są maszyny do obróbki metalu, ciągniki, ciężarówki, maszyny do robót ziemnych, motocykle, włókna syntetyczne, nawozy, tekstylia, chłodziarki, pralki i inne sprzęty gospodarstwa domowego. Ważne produkty rolne to Zboża, ziemniaki, warzywa, buraki cukrowe, len; wołowina,. Najważniejsze towary eksportowe to maszyn i urządzeń, minerałów, chemikaliów, metali, tekstylia, artykuły spożywcze, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Rosja 46,3%, Ukraina 12,2%, Wielka Brytania 4,6%, Niemcy 4% (2016). Najważniejsze towary importowe to produkty mineralne, maszyny i sprzęt, chemikalia, artykuły spożywcze, metale, a najważniejsi partnerzy importowi to Rosja 55,5%, Chiny 7,8%, Niemcy 4,9%, Polska 4,4% (2016). Jak bogaty jest Białoruś i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $18,600 (2017 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 5.7% (2016 oszacowanie).


Mapa - BiałoruśBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności