Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Botswana

Atlas of World: Botswana. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Botswana.

Strona główna - Afryka - Botswana

Informacje o Botswana

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Botswana. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Botswana. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Botswana tutaj:

Botswana - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Botswana? Zacznijmy od tego: Wcześniej brytyjski protektorat Bechuanaland, Botswana przyjęła swoją nową nazwę na niepodległość w 1966 roku. Ponad cztery dziesięciolecia nieprzerwanego przywództwa cywilnego, postępowa polityka społeczna i znaczące inwestycje kapitałowe stworzyły jedną z najbardziej stabilnych gospodarek w Afryce. Rządząca Partia Demokratyczna Botswany wygrywa wszystkie wybory od czasu uzyskania niepodległości; Prezydent Ian Khama został ponownie wybrany na drugą kadencję w 2014 r. Ekstrakcja minerałów, głównie wydobycie diamentów, dominuje w działalności gospodarczej, choć turystyka jest rozwijającym się sektorem ze względu na krajowe praktyki ochrony i ekstensywne rezerwaty przyrody. Botswana ma jeden z najwyższych na świecie współczynników infekcji HIV / AIDS, ale także jeden z najbardziej postępowych i kompleksowych programów w Afryce zajmujących się tą chorobą.

Geografia - Botswana

Gdzie na świecie jest Botswana? Lokalizacja tego kraju to Południowa Afryka,. Całkowita powierzchnia kraju Botswana wynosi 581,730 km2, z czego 566,730 km2 to ziemia. To dość duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: przeważającej mierze płaskie do łagodnie falującego płaskowyżu; Pustynia Kalahari na południowym zachodzie. Najniższym punktem kraju Botswana jest skrzyżowanie rzek Limpopo i Shashe 513 m, najwyższy punkt Wzgórza Tsodilo 1.489 m. Klimat jest ; ciepłe zimy i gorące lata w.


Mieszkańcy - Botswana

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Botswana. Liczba to: 2,214,858. To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? Tswana (lub Setswana) 79%, Kalanga 11%, Basarwa 3%, inne, w tym Kgalagadi i białe 7%. Jakie są języki w kraju Botswana? Setswana 77,3%, Sekalanga 7,4%, Shekgalagadi 3,4%, angielski (oficjalny) 2,8%, Zezuru / Shona 2%, Sesarwa 1,7%, Sembukushu 1,6%, Ndebele 1%, inne 2,8% (2011 rok.). A religie: Chrześcijanin 79,1%, Badimo 4,1%, inne 1,4% (w tym Baha'i, Hindusi, muzułmanie, Rastafarianie), żadne 15,2%, nieokreślone 0,3% (2011 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 24.5 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 63.3 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Botswana? Tutaj: Populacja jest skoncentrowana głównie na wschodzie skupić się na i wokół aresztu Gaborone i dalekiego środkowo-wschodniego miasta Francistown; gęstość zaludnienia utrzymuje się na niskim poziomie w innych regionach kraju, szczególnie w Kalahari na zachodzie. Główne obszary miejskie kraju Botswana to: Gaborone (stolica) 247 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Botswana

Stolica kraju Botswana to Gaborone i rządowy typ republika parlamentarna. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 10 dzielnic i 6 rad miejskich; Central, Chobe, Francistown, Gaborone, Ghanzi, Jwaneng, Kgalagadi, Kgatleng, Kweneng, Lobatse, North East, North West, Selebi-Phikwe, South East, Southern, Sowa Town. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Botswana, ważnymi produktami przemysłowymi są diamentów z orzeszków ziemnych , miedzi, niklu, soli, sody kalcynowanej, potażu, węgla, rudy żelaza, srebra; przetwarzanie wołowiny; tekstylia. Ważne produkty rolne to Żywego inwentarza, sorgo, kukurydzy, prosa, fasoli, słonecznika,. Najważniejsze towary eksportowe to diamenty, miedź, nikiel, soda kalcynowana, wołowina, tekstylia, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Belgia 18,9%, Indie 15,1%, RPA 13,6%, Namibia 11,6%, Zjednoczone Emiraty Arabskie 9,7%, Izrael 6,1%, Singapur 5,6%, Kanada 5% (2016). Najważniejsze towary importowe to artykuły spożywcze, maszyny, artykuły elektryczne, sprzęt transportowy, tekstylia, paliwa i produkty naftowe, drewno i wyroby z papieru, metal i wyroby metalowe, a najważniejsi partnerzy importowi to Republika Południowej Afryki 64,5%, Namibia 10,5%, Kanada 5,6% (2016). Jak bogaty jest Botswana i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $18,100 (2017 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 30.3% (2003 oszacowanie).


Mapa - BotswanaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności