Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Botswana

Atlas světa: Botswana. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Botswana.

Domů - Afrika - Botswana

Informace - Botswana

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Botswana. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Botswana. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Botswana:

Botswana - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Botswana? Začněme tímto: Původně britský protektorát Bechuanaland, Botswana přijala v roce 1966 své nové jméno na nezávislosti. Více než čtyři desetiletí nepřerušeného civilního vedení, progresivní sociální politiky a významné kapitálové investice vytvořily jednu z nejstabilnějších ekonomik v Africe. Vládnoucí Botswana demokratická strana získala od volby každou volbu; Prezident Ian Khama byl znovu zvolen v roce 2014. Minerální těžba, především diamantová těžba, dominuje hospodářské činnosti, ačkoli cestovní ruch je rostoucím odvětvím kvůli ochraně krajiny a rozsáhlým přírodním rezervacím. Botswana má jednu z nejvyšších známých infekcí HIV / AIDS na světě, ale také jeden z nejprogresivnějších a nejrozsáhlejších programů pro řešení této nemoci v Africe.

Geografie - Botswana

Kde je na světě Botswana? Umístění této země je Jižní Afrika,. Botswana má celkovou plochu 581,730 km2, z čehož 566,730 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně ploché až mírně valcované stoly; Kalahari poušť na jihozápadě. Nejnižší bod země Botswana je křižovatka řek Limpopo a Shashe 513 m, nejvyšší bod Tsodilo Hills 1,489 m. A klima je ; teplé zimy a horké léto.


Obyvatelé - Botswana

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Botswana. Počet obyvatel je: 2,214,858. Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? Tswana 79% Kalanga 11% Basarwa 3% ostatní Kgalagadi a bílá 7%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Botswana hovoří jazyky Setswana 77,3%, Sekalanga 7,4%, Shekgalagadi 3,4%, angličtina (úřední) o 2,8%, Zezuru / Shona 2%, Sesarwa 1,7%, Sembukushu 1,6%, Ndebele 1%, ostatní 2,8% (2011 est.). A náboženství: Christian 79,1%, Badimo 4,1%, ostatní 1,4% (včetně Bahá'í, hinduistů, muslimů, rastafariánů), žádná 15,2%, nespecifikovaná 0,3% (2011 est.). Kolik let je tady lidem? 24.5 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 63.3 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Populace je primárně koncentrována na východě zaměření v oblasti Gaborone a kolem něj a vzdáleného středověkého města Francistown; hustota obyvatelstva zůstává nízká v ostatních oblastech země, zejména v Kalahari na západ. Hlavní městské oblasti v zemi Botswana jsou: Gaborone (hlavní město) 247,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Botswana

Hlavní město země Botswana je Gaborone a typ vlády parlamentní republika. Podívejme se na administrativní členění - 10 okresů a 6 městských rad; Central, Chobe, Francistown, Gaborone, Ghanzi, Jwaneng, Kgalagadi, Kgatleng, Kweneng, Lobatse, North East, North West, Selebi-Phikwe, South East, Southern, Sowa Town. Pokud jde o ekonomiku, Botswana má tyto důležité průmyslové produkty: , měď, nikl, sůl, soda, potaše, zpracování hovězího masa; textilie. Důležité zemědělské produkty jsou Hospodářských zvířat, čiroku, kukuřice, proso, fazole, slunečnice, podzemnice olejná. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou diamanty, měď, nikl, soda, hovězí maso, textil a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Belgie 18,9%, Indie 15,1%, Jižní Afrika 13,6%, Namibie 11,6%, Spojené arabské emiráty 9,7%, Izrael 6,1% 5% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, stroje, elektrotechnický průmysl, dopravní prostředky, textil, palivo a ropné produkty, dřevo a výrobky z papíru, kovy a kovové výrobky a nejdůležitější importní partneři jsou Jižní Afrika 64,5%, Namibie 10,5%, Kanada 5,6%. Jakým bohatstvím oplývá Botswana a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $18,100 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 30.3% (2003 odhad).


Mapa BotswanaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí