Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Botswana

Atlas sveta: Botswana. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Botswana.

Domov - Afrika - Botswana

Informácie - Botswana

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Botswana. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Botswana. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Botswana tu:

Botswana - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Botswana? Začnime týmto: Predtým britský protektorát Bechuanaland, Botswana, prijal svoje nové meno na nezávislosť v roku 1966. Viac ako štyri desaťročia neprerušeného civilného vedenia, progresívnej sociálnej politiky a významných kapitálových investícií vytvorili jednu z najstabilnejších ekonomík v Afrike. Vládna demokratická strana Botswany získala od voľby všetky voľby. Prezident Ian Khama bol opätovne zvolený na druhé funkčné obdobie v roku 2014. Minerálna ťažba, hlavne diamantová ťažba, dominuje hospodárskej činnosti, hoci cestovný ruch je rastúcim sektorom kvôli ochranárskym postupom krajiny a rozsiahlym prírodným rezerváciám. Botswana má jednu z najvyšších známych mier infekcie HIV / AIDS na svete, ale aj jeden z najprogresívnejších a najkomplexnejších programov Afriky na riešenie tejto choroby.

Geografia - Botswana

Kde na svete je Botswana? Umiestnenie tejto krajiny je Južná Afrika,. Celková plocha krajiny Botswana je 581,730 km2, z čoho 566,730 km2 je zem. Takže to je pomerne veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: prevažne rovinaté až mierne valcované stolové plochy; Kalahari púšte na juhozápade. Botswana má najnižší bod križovatka rieky Limpopo a Shashe 513 m, najvyšší bod Tsodilo Hills 1,489 m. Podnebie je ; teplé zimy a horúce letá.


Obyvatelia - Botswana

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Botswana. To číslo je: 2,214,858. Takže toto nie je krajina s príliš mnohýmy ľudmi. Kto žije tu? Tswana (alebo Setswana) 79%, Kalanga 11%, Basarwa 3%, iné vrátane Kgalagadi a biele 7%. Aké sú jazyky v krajine Botswana? Setswana 77,3%, Sekalanga 7,4%, Shekgalagadi 3,4%, angličtina (úradný) o 2,8%, Zezuru / Shona 2%, Sesarwa 1,7%, Sembukushu 1,6%, Ndebele 1%, ostatní 2,8% (2011 est.). A náboženstvá: Christian 79,1%, Badimo 4,1%, ostatní 1,4% (obsahuje bahájskeho, Hind, moslimský, Rastafariánstvo), žiadne 15,2%, NS 0,3% (2011 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 24.5 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 63.3 rok. Kde ľudia žijú v krajine Botswana? Tu: populácia je sústredená predovšetkým na východe s zamerať sa v Gaborone a okolo neho a ďaleko centrálne-východné mesto Francistown; Hustota obyvateľstva zostáva nízka v ostatných oblastiach krajiny, najmä v Kalahari na západe. Hlavné mestské oblasti krajiny Botswana sú: Gaborone (hlavné mesto) 247 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Botswana

Hlavné mesto krajiny Botswana je Gaborone a typ vlády parlamentnej republiky. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 10 okresov a 6 mestských rád; Central, Chobe, Francistown, Gaborone, Ghanzi, Jwaneng, Kgalagadi, Kgatleng, Kweneng, Lobatse, North East, North West, Selebi-Phikwe, South East, Southern, Sowa Town. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Botswana, dôležité priemyselné produkty sú diamanty z podzemnice olejnej , meď, nikel, soľ, uhličitan vápenatý, spracovanie mäsa; textílie Belgicko 18,9%, India 15,1%, Južná Afrika 13,6%, Namíbia 11,6%, Spojené arabské emiráty 9,7%, Izrael 6,1%, Singapur 5,6%, Kanada. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Dobytok, cirok, kukurica, proso, fazuľa, slnečnica,. Najdôležitejšie vývozné komodity sú Diamanty, meď, nikel, uhličitan sodný, a najdôležitejšími exportnými partnermi sú 5% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú potraviny, stroje, elektrické zariadenia, dopravné zariadenia, textil, palivo a ropné produkty, výrobky z dreva a papiera, kovy a kovové výrobky a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Juhoafrická republika 64,5%, Namíbia 10,5%, Kanada 5,6%. Ako bohatá je krajina Botswana a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $18,100 (2017 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 30.3% (2003 odhad).


Mapa - BotswanaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia