Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Dania

Atlas of World: Dania. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Dania.


Informacje o Dania

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Dania. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Dania. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Dania tutaj:

Dania - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Dania? Zacznijmy od tego: Kiedyś siedziba wikingów, a później główna potęga północnoeuropejska, przekształciła się w nowoczesny, zamożny naród, który uczestniczy w ogólnej politycznej i gospodarczej integracji Europy. Przystąpił do NATO w 1949 r., A EWG (obecnie UE) w 1973 r. Jednak państwo zrezygnowało z niektórych elementów unijnego traktatu z Maastricht, w tym z Europejskiej Unii Gospodarczej i Monetarnej, europejskiej współpracy obronnej oraz spraw dotyczących niektórych wymiarów sprawiedliwości i sprawiedliwości. sprawy wewnętrzne.

Geografia - Dania

Gdzie na świecie jest Dania? Lokalizacja tego kraju to Europa Północna, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Morza Północnego, na półwyspie na północ od Niemiec (Jutlandia); obejmuje również kilka dużych wysp (Sjaelland, Fyn i Bornholm). Całkowita powierzchnia kraju Dania wynosi 43,094 km2, z czego 42,434 km2 to ziemia. To nie jest duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: niskie i płaskie do łagodnie falujących równin. Najniższym punktem kraju Dania jest Lammefjord -7 m, najwyższy punkt Mollehoj / Ejer Bavnehoj 171 m. Klimat jest umiarkowany; wilgotny i pochmurny; łagodne, wietrzne zimy i chłodne lata.


Mieszkańcy - Dania

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Dania. Liczba to: 5,605,948 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? Duński (obejmuje grenlandzki (w przeważającej mierze Eskimosów) i farerski) 86,7%, Turecki 1,1%, pozostałe 12,2% (największe grupy to: polski, syryjski, niemiecki, iracki i rumuński). Jakie są języki w kraju Dania? duński, farerski, grenlandzki (dialekt inuicki), niemiecki (mała mniejszość). A religie: Ewangelicki Luteranin (oficjalny) 76%, muzułmanin 4%, inny (denominacje poniżej 1% każdy, w tym rzymskokatolicki, Świadek Jehowy, Serbski prawosławny chrześcijanin, Żyd, baptysta i buddysta) 20% (2017 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 42.2 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 79.5 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Dania? Tutaj: Z doskonałym dostępem do Morza Północnego, Cieśniny Skagerrak, Kattegat i Morza Bałtyckiego, centra ludności znajdują się zwykle wzdłuż obszarów przybrzeżnych, szczególnie w Kopenhadze i wschodniej części kraju w. Główne obszary miejskie kraju Dania to: Kopenhadze (stolica) 1.268 milionów ( 2015).

Rząd i gospodarka - Dania

Stolica kraju Dania to Kopenhaga i rządowy typ Parlamentarna monarchia konstytucyjna. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - metropolitalna Dania - 5 regionów (region, liczba pojedyncza - region); Hovedstaden (stolica), Midtjylland (środkowa Jutlandia), Nordjylland (Północna Jutlandia), Sjaelland (Zealand), Syddanmark (Południowa Dania). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Dania, ważnymi produktami przemysłowymi są surówka rybna , stal, metale nieżelazne, chemikalia, przetwórstwo spożywcze, maszyny i sprzęt transportowy, tekstylia i odzież, elektronika, budownictwo, meble i inne produkty z drewna, przemysł stoczniowy i remontowy, wiatraki, farmaceutyki, sprzęt medyczny. Ważne produkty rolne to Jęczmień, pszenica, ziemniaki, buraki cukrowe; wieprzowina, produkty mleczne;. Najważniejsze towary eksportowe to maszyny i przyrządy, mięso i produkty mięsne, produkty mleczne, ryby, farmaceutyki, meble i projektowanie, wiatraki, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Niemcy 16,3%, Szwecja 11,9%, USA 8,2%, UK 6,5%, Norwegia 6,1%, Holandia 5,1%, Chiny 4,4% (2016 ). Najważniejsze towary importowe to maszyny i sprzęt, surowce i półfabrykaty dla przemysłu, chemikaliów, zboża i artykułów spożywczych, dóbr konsumpcyjnych, a najważniejsi partnerzy importowi to Niemcy 21,4%, Szwecja 12,2%, Holandia 8%, Chiny 7,3%, Norwegia 5,5%, Wielka Brytania 4,2% (2016). Jak bogaty jest Dania i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $49,600 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 13.4% (2011 oszacowanie).


Mapa - DaniaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet