Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Dominika

Atlas of World: Dominika. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Dominika.


Informacje o Dominika

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Dominika. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Dominika. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Dominika tutaj:

Dominika - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Dominika? Zacznijmy od tego: Dominika była ostatnią z karaibskich wysp, która została skolonizowana przez Europejczyków głównie z powodu gwałtownego oporu rodzimych Caribów. Francja oddała w posiadanie Wielką Brytanię w 1763 r., Która skolonizowała wyspę w 1805 r. W 1980 r., Dwa lata po odzyskaniu niepodległości, majątek Dominiki poprawił się, gdy skorumpowana i tyrańska administracja została zastąpiona przez Mary Eugenię Charles, pierwszą kobietę premiera na Karaibach , który pozostał urząd przez 15 lat. W dniu 18 września 2017 r. Huragan Maria przeszedł przez wyspę, powodując znaczne szkody w strukturach, drogach, komunikacji i zasilaniu oraz w znacznym stopniu niszcząc krytyczne obszary rolne.

Geografia - Dominika

Gdzie na świecie jest Dominika? Lokalizacja tego kraju to Karaiby, wyspa między Morzem Karaibskim a Oceanem Atlantyckim, w połowie drogi między Portoryko a Trynidadem i Tobago. Całkowita powierzchnia kraju Dominika wynosi 751 km2, z czego 751 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: nierówne góry pochodzenia wulkanicznego. Najniższym punktem kraju Dominika jest Morze Karaibskie 0 m, najwyższy punkt Mne Diablotinów 1447 m. Klimat jest tropikalny; moderowane przez północno-wschodnie wiatry; ciężkie opady deszczu.


Mieszkańcy - Dominika

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Dominika. Liczba to: 73,897 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? czarny 86,6%, mieszany 9,1%, lokalny 2,9%, inny 1,3%, nieokreślony 0,2% (2001 r.). Jakie są języki w kraju Dominika? angielski (oficjalny), francuski patois. A religie: Rzymskokatolicki 61,4%, protestancki 28,6% (w tym ewangelicki 6,7%, adwentysta dnia siódmego 6,1%, zielonoświątkowy 5,6%, baptysta 4,1%, metodysta 3,7%, Kościół Boga 1,2%, inne 1,2%), rastafarianin 1,3%, świadek Jehowy 1.2 %, inne 0,3%, brak 6.1%, nieokreślony 1,1% (2001 rok). Ile lat mają przeciętni ludzie? 33.5 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 77.2 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Dominika? Tutaj: populacja jest gęsto skupiona wzdłuż wybrzeża, z około jedną trzecią żyjącą w parafii św. wokół stolicy Roseau; wulkaniczne wnętrze jest słabo zaludnione. Główne obszary miejskie kraju Dominika to: Roseau (stolica) 15 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Dominika

Stolica kraju Dominika to Roseau i rządowy typ parlamentarna republika. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 10 parafii; Św. Andrzeja, św. Dawida, św. Jerzego, św. Jana, św. Józefa, św. Łukasza, św. Marka, św. Patryka, św. Pawła, św. Piotra. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Dominika, ważnymi produktami przemysłowymi są mydło kakaowe , olej kokosowy, turystyka, kopra, meble, bloki cementowe, buty. Ważne produkty rolne to Banany, owoce cytrusowe, mango, rośliny okopowe, orzechy kokosowe,. Najważniejsze towary eksportowe to banany, mydło, olej zatoki, warzywa, grejpfrut, pomarańcze, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Trynidad i Tobago 15,4%, Jamajka 13,3%, Arabia Saudyjska 13%, St. Kitts i Nevis 11,8%, Gujana 9,3%, Barbados 5.1%, US 5.1%, Antigua i Barbuda 4,5%, Egipt 4,1% (2016). Najważniejsze towary importowe to wytwarzane towary, maszyny i urządzenia, żywność, chemikalia, a najważniejsi partnerzy importowi to USA 23,4%, Trynidad i Tobago 18,1%, Włochy 8,7%, Wielka Brytania 5,4% (2016). Jak bogaty jest Dominika i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $12,000 (2017 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 29% (2009 oszacowanie).


Mapa - DominikaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności