Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Dominika

Atlas světa: Dominika. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Dominika.


Informace - Dominika

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Dominika. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Dominika. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Dominika:

Dominika - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Dominika? Začněme tímto: Dominika byla posledním z karibských ostrovů, které mají být kolonizovány Evropany především kvůli tvrdému odporu rodilých Caribů. Francie postoupila držení Velké Británii v roce 1763, která kolonizovala ostrov v roce 1805. V roce 1980, dva roky po nezávislosti, se Dominikovo bohatství zlepšilo, když byla zkorumpovaná a tyranská administrativa nahrazena Marií Eugenií Charlesem, první ženskou předsedou vlády v Karibiku , který zůstal v úřadu po dobu 15 let. Dne 18. září 2017 přešel ostrov Hurricane přes ostrov, což způsobilo rozsáhlé škody na stavbách, silnicích, komunikacích a napájení a z velké části zničilo kritické zemědělské oblasti.

Geografie - Dominika

Kde je na světě Dominika? Umístění této země je Karibik, ostrov mezi Karibským mořem a severním Atlantickým oceánem, asi na půli cesty mezi Puerto Rico a Trinidad a Tobago. Dominika má celkovou plochu 751 km2, z čehož 751 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: drsné hory sopečného původu. Nejnižší bod země Dominika je Karibské moře 0 m, nejvyšší bod Morne Diablotins 1 447 m. A klima je tropických; moderoval severovýchodní větry obchodu; těžké srážky.


Obyvatelé - Dominika

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Dominika. Počet obyvatel je: 73,897 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? černý 86,6%, smíšený 9,1%, domorodý 2,9%, jiný 1,3%, nespecifikovaný 0,2% (2001 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Dominika hovoří jazyky Angličtina (oficiální). A náboženství: (Včetně evangelických 6,7%, adventistů sedmého dne 6,1%, letnic 5,6%, baptistů 4,1%, metodistů 3,7%, církve boží 1,2%, dalších 1,2%), rastafarijských 1,3%, svědků Jehovových 1,2 %, jiné 0,3%, žádné 6,1%, nespecifikováno 1,1% (2001 est.). Kolik let je tady lidem? 33.5 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 77.2 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: populace je mosly shlukovaná podél pobřeží, zhruba třetina žije ve farnosti sv. kolem hlavního města Roseau; vulkanický interiér je řídce osídlený. Hlavní městské oblasti v zemi Dominika jsou: Roseau (hlavní město) 15,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Dominika

Hlavní město země Dominika je Roseau a typ vlády parlamentní republika. Podívejme se na administrativní členění - 10 farností; Saint Andrew, svatý David, svatý Jiří, svatý Jan, svatý Josef, svatý Luke, svatý Marcus, svatý Patrik, svatý Pavel, svatý Pete. Pokud jde o ekonomiku, Dominika má tyto důležité průmyslové produkty: mýdlo, kokosový olej, turistika, kopra, nábytek, cement bloky, obuv. Důležité zemědělské produkty jsou banány, citrusy, manga, okopaniny, kokosové ořechy, kakao. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou banány, mýdlo, bobkový olej, zelenina, Grapefruity, pomeranče a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Trinidad a Tobago 15,4%, Jamajka 13,3%, Saúdská Arábie 13%, Svatý Kryštof a Nevis 11,8%, Guyana 9,3%, Barbados 5,1%, USA 5,1%, Antigua a Barbuda 4,5%, Egypt 4,1%. Nejdůležitější importní komodity jsou průmyslové výrobky, stroje a zařízení, potraviny, chemikálie a nejdůležitější importní partneři jsou USA 23,4%, Trinidad a Tobago 18,1%, Itálie 8,7%, Spojené království 5,4% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Dominika a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $12,000 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 29% (2009 odhad).


Mapa DominikaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet