Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Atlas sveta: Dominika

Atlas sveta: Dominika. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Dominika.

Domov - Stredná Amerika - Dominika

Informácie - Dominika

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Dominika. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Dominika. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Dominika tu:

Dominika - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Dominika? Začnime týmto: Dominika bola posledným z karibských ostrovov, ktoré majú byť kolonizované Európanmi, a to hlavne kvôli ostrej rezistencii domorodých Caribov. Francúzsko postúpilo vlastníctvo Veľkej Británii v roku 1763, ktoré kolonizovalo ostrov v roku 1805. V roku 1980, dva roky po nezávislosti, dominikánske bohatstvo sa zlepšilo, keď bola korupčná a tyranská správa nahradená vládou Mary Eugenia Charlesovej, prvej ženskej predsedníčky vlády v Karibiku , ktorý zostal vo funkcii 15 rokov. 18. septembra 2017 hurikán Maria prešiel ostrovom, čo spôsobilo rozsiahle škody na stavbách, cestách, komunikáciách a dodávkach elektrickej energie a z veľkej časti zničilo kritické poľnohospodárske oblasti.

Geografia - Dominika

Kde na svete je Dominika? Umiestnenie tejto krajiny je Karibik, ostrov medzi karibským morom a severným Atlantickým oceánom, asi na polceste medzi Puerto Rico a Trinidadom a Tobago. Celková plocha krajiny Dominika je 751 km2, z čoho 751 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: drsné hory sopečného pôvodu. Dominika má najnižší bod Karibské more 0 m, najvyšší bod Morne Diablotins 1 447 m. Podnebie je tropických; moderované severovýchodným obchodným vetrom; ťažké zrážky.


Obyvatelia - Dominika

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Dominika. To číslo je: 73,897 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? čierny 86,6%, zmiešaný 9,1%, domorodý 2,9%, iný 1,3%, nespecifikovaný 0,2% (2001 est.). Aké sú jazyky v krajine Dominika? Anglický (úradný). A náboženstvá: Rímsky katolík 61,4%, protestant 28,6% (vrátane evanjelikálnych 6,7%, adventistov siedmeho dňa 6,1%, letničných 5,6%, baptistov 4,1%, metodistov 3,7%, cirkví božích 1,2%, ostatných 1,2%), rastafariánov 1,3% %, ostatné 0,3%, žiadne 6,1%, nešpecifikované 1,1% (2001 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 33.5 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 77.2 rok. Kde ľudia žijú v krajine Dominika? Tu: obyvateľov je mosly zhromaždené pozdĺž pobrežia, s približne tretinou žijúcou v farnosti sv. okolo hlavného mesta Roseau; sopečný interiér je riedko osídlený. Hlavné mestské oblasti krajiny Dominika sú: Roseau (hlavné mesto) 15 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Dominika

Hlavné mesto krajiny Dominika je Roseau a typ vlády parlamentná republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 10 farností; Svätý Ján, Svätý Jozef, Svätý Jozef, Svätý Lukáš, Svätý Marcus, Svätý Otec, Svätý Pavol, Svätý Pavol, Svätý Peter. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Dominika, dôležité priemyselné produkty sú mydlo, kokosový olej, turistika, kopra, nábytok, cement bloky, obuv. Dôležité poľnohospodárske produkty sú banány, citrusy, manga, okopaniny, kokosové orechy, kakao. Najdôležitejšie vývozné komodity sú banány, mydlo, bobkový olej, zelenina, Grapefruity, pomaranče a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Trinidad a Tobago 15,4%, Jamajka 13,3%, Saudská Arábia 13%, Svätý Krištof a Nevis 11,8%, Guyana 9,3%, Barbados 5,1%, USA 5,1%, Antigua a Barbuda 4,5%, Egypt 4,1%. Najdôležitejšie dovozné komodity sú priemyselné tovary, stroje a zariadenia, potraviny, chemikálie a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú USA 23,4%, Trinidad a Tobago 18,1%, Taliansko 8,7%, Spojené kráľovstvo 5,4% (2016). Ako bohatá je krajina Dominika a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $12,000 (2017 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 29% (2009 odhad).


Mapa - DominikaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2019 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet