Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Fidżi

Atlas of World: Fidżi. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Fidżi.


Informacje o Fidżi

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Fidżi. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Fidżi. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Fidżi tutaj:

Fidżi - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Fidżi? Zacznijmy od tego: Fidżi stało się niepodległe w 1970 r. Po prawie stuleciu jako brytyjska kolonia. Demokratyczne rządy zostały przerwane przez dwa przewroty wojskowe w 1987 r. Spowodowane troską o rząd postrzegany jako zdominowany przez społeczność indyjską (potomkowie robotników kontraktowych przywiezionych na wyspy przez Brytyjczyków w XIX wieku). Przełomy i konstytucja z 1990 r., Która scementowała miejscową melanezyjską kontrolę nad Fidżi, doprowadziły do ​​ciężkiej emigracji indiańskiej; utrata populacji spowodowała trudności gospodarcze, ale zapewniła, że ​​Melaneńczycy stali się większością. Nowa konstytucja uchwalona w 1997 r. Była bardziej sprawiedliwa. Bezpłatne i pokojowe wybory w 1999 r. Doprowadziły do ​​rządu kierowanego przez Indo-Fijiana, ale przewrót kierowany przez cywilów w 2000 r. Zapoczątkował długi okres politycznych zawirowań. Wybory parlamentarne przeprowadzone w 2001 r. Dostarczyły Fidżi demokratycznie wybranemu rządowi pod przewodnictwem premiera Laisenii Qarase. Wybrany ponownie w maju 2006 r., Qarase został wyparty w grudniowym wojskowym zamachu stanu pod dowództwem komodora Voreqa Bainimarama, który początkowo mianował się po nim prezydentem, ale w styczniu 2007 r. Został tymczasowym premierem. Po latach politycznych zawirowań, we wrześniu 2014 r. Odbyły się długo zwlekające wybory parlamentarne, które uznano za "wiarygodne" przez międzynarodowych obserwatorów, co doprowadziło do ponownego wyboru Bainimarama.

Geografia - Fidżi

Gdzie na świecie jest Fidżi? Lokalizacja tego kraju to Oceania, grupa wysp na południowym Pacyfiku, około dwie trzecie drogi z Hawajów do Nowej Zelandii. Całkowita powierzchnia kraju Fidżi wynosi 18,274 km2, z czego 18,274 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: głównie góry pochodzenia wulkanicznego. Najniższym punktem kraju Fidżi jest Ocean Spokojny 0 m, najwyższy punkt Tomanivi 1,324 m. Klimat jest tropikalne morskie; tylko nieznaczne zmiany temperatury sezonowej.


Mieszkańcy - Fidżi

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Fidżi. Liczba to: 920,938 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? iTaukei 56,8% (głównie melanezyjskie z domieszką polinezyjską), indyjskie 37,5%, rotuman 1,2%, pozostałe 4,5% (europejskie, część europejska, inne wysp Pacyfiku, chiński ). Jakie są języki w kraju Fidżi? Angielski (oficjalny), Fidżi (oficjalny), Hindustani. A religie: Protestant 45% (Metodysta 34,6%, Zgromadzenie Boga 5,7%, Adwentarz Dnia Siódmego 3,9%, Anglican 0,8%), Hinduski 27,9%, inny chrześcijanin 10,4%, Rzymianin 9,1% , Muzułmanin 6,3%, sikhia 0,3%, inne 0,3%, brak 0,8% (2007 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 28.9 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 73 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Fidżi? Tutaj: Około 70% ludności żyje na wyspie Viti Levu; w przybliżeniu połowa populacji żyje na obszarach miejskich. Główne obszary miejskie kraju Fidżi to: SUVA (stolica) 176,000 (2014).

Rząd i gospodarka - Fidżi

Stolica kraju Fidżi to Suva (na Viti Levu) i rządowy typ republika parlamentarna. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 14 prowincji i 1 zależność; Ba, Bua, Cakaudrove, Kadavu, Lau, Lomaiviti, Macuata, Nadroga i Navosa, Naitasiri, Namosi, Ra, Rewa, Rotuma, Serua, Tailevu. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Fidżi, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka rybna , przetwórstwo cukru, odzież, kopra, złoto, srebro, tarcica, małe domki. Ważne produkty rolne to cukrowa, orzechy kokosowe, maniok (maniok, tapioka), ryż, słodkie ziemniaki, banany; bydło, świnie, konie, kozy;. Najważniejsze towary eksportowe to cukier, odzież, złoto, drewno, ryby, melasa, olej kokosowy, mineralny worek, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są USA 21,8%, Australia 18,1% , NZ 8,5%, Chiny 6,2%, Tonga 5,1%, Vanuatu 5,1%, Wlk. Brytania 4,5%, Kiribati 4,1% (2016). Najważniejsze towary importowe to wyprodukowane towary, maszyny i sprzęt transportowy, produkty naftowe, żywność, chemikalia, a najważniejsi partnerzy importowi to NZ 17,1%, Australia 17%, Singapur 15,1%, Chiny 15%, Japonia 6,7% (2016). Jak bogaty jest Fidżi i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $9,900 (2017 oszacowanie). To dość niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 31% (2009 oszacowanie).


Mapa - FidżiBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności