Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Francja

Atlas of World: Francja. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Francja.


Informacje o Francja

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Francja. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Francja. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Francja tutaj:

Francja - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Francja? Zacznijmy od tego: Francja jest dzisiaj jednym z najnowocześniejszych krajów na świecie i jest liderem wśród narodów europejskich. Odgrywa znaczącą globalną rolę jako stały członek Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, NATO, G-7, G-20, UE i innych organizacji wielostronnych. Francja powróciła do zintegrowanej struktury dowodzenia NATO w 2009 r., Odwracając decyzję DE Gaulle'a z 1966 r. O wycofaniu sił francuskich z NATO. Od 1958 r. Skonstruował hybrydowy prezydencko-parlamentarny system rządzenia, odporny na niestabilności doświadczane we wcześniejszych, bardziej czysto parlamentarnych administracjach. W ostatnich dziesięcioleciach jej pojednanie i współpraca z Niemcami okazały się kluczowe dla integracji gospodarczej Europy, w tym wprowadzenia wspólnej waluty, euro, w styczniu 1999 r. Na początku XXI wieku

Geografia - Francja

Gdzie na świecie jest Francja? Lokalizacja tego kraju to Europa Zachodnia, granicząca z Zatoką Biskajską i kanałem La Manche, między Belgią i Hiszpanią, na południowy wschód od Wielkiej Brytanii; nad Morzem Śródziemnym, między Włochami i Hiszpanią. Całkowita powierzchnia kraju Francja wynosi 643,801 km2; 551,500 km2 (metropolitan France), z czego 640,427 km2; 549,970 km2 (metropolitan France) to ziemia. To dość duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: głównie płaskie równiny lub łagodnie falujące wzgórza na północy i zachodzie; reszta to góry, zwłaszcza Pireneje na południu, Alpy na wschodzie. Najniższym punktem kraju Francja jest Odcinek rzeki Rhone -2 m, najwyższy punkt Mont Blanc 4 810 m. Klimat jest generalnie chłodne zimy i łagodne lata, ale łagodne zimy i gorące lata wzdłuż Morza Śródziemnego; okazjonalnie silny, zimny, suchy, od północy do północno-zachodniego wiatru znanego jako mistral,.


Mieszkańcy - Francja

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Francja. Liczba to: 67,106,161. Mieszka tu całkiem sporo ludzi. Kto tu mieszka? celtyckim i łacińskim z krzyżackim, słowiańskim, północnoafrykańskim, indochińskim, baskijskimi mniejszościami. Jakie są języki w kraju Francja? francuskimi (oficjalne) 100%, zanikającymi regionalnymi dialektami i języki (prowansalski, bretoński, alzacki, korsykański, kataloński, baskijski, flamandzki, oksytański, Picard). A religie: chrześcijanin (przeważnie katolicki) 63-66%, muzułmanin 7-9%, buddysta 0,5-0,75%, żydowski 0,5-0,75%, pozostałe 0,5-1,0%, brak 23-28%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 41.4 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 81.9 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Francja? Tutaj: znaczna część populacji koncentruje się na północy i południowym wschodzie; chociaż w całym kraju jest wiele aglomeracji miejskich, to Paryż jest zdecydowanie największym miastem, z Lyonem w odległym drugim. Główne obszary miejskie kraju Francja to: Paryżu (stolicy) 10.843 miliona; Lyon 1.609 milionów; Marsylia-Aix-en-Provence 1.605 milionów; Lille 1,027 miliona; Nice-Cannes 967,000; Tuluza 938,000 (2015).

Rząd i gospodarka - Francja

Stolica kraju Francja to Paryż i rządowy typ Pół-prezydencka republika. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 18 regionów (regiony, liczba pojedyncza - region); Auvergne-Rhône-Alpes, Bourgogne-Franche-Comte (bez Burgundii), Bretania (Bretania), Centre-Val de Loire (Dolina Loary), Corse (Korsyka), Grand Est (Grand East), Gwadelupa, Guyane (Gujana Francuska), Hauts-de-France (Górna Francja), Ile-de-France, Martynika, Mayotte, Normandie (Normandia), Nouvelle-Aquitaine (Nowa Akwitania), Occitanie (Occitania), Kraj Loary (Lands of Loara), Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Reunion. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Francja, ważnymi produktami przemysłowymi są maszyny dla ryb , chemikalia, samochody, metalurgia, samolot, elektronika; tekstylia, przetwórstwo żywności; turystyka. Ważne produkty rolne to Pszenica, zboża, buraki cukrowe, ziemniaki, winogrona; wołowina, produkty mleczne;. Najważniejsze towary eksportowe to maszyny i sprzęt transportowy, samolot, tworzywa sztuczne, chemikalia, produkty farmaceutyczne, żelazo i stal, napoje, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Niemcy 16%, Hiszpania 7,6%, USA 7,3%, Włochy 7,2%, Zjednoczone Królestwo 7%, Belgia 6,8% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny i sprzęt, pojazdy, ropa naftowa, statki powietrzne, tworzywa sztuczne, chemikalia, a najważniejsi partnerzy importowi to Niemcy 19,3%, Belgia 10,6%, Holandia 7,9%, Włochy 7,8%, Hiszpania 7%, USA 5,8%, Chiny 5,1%, Zjednoczone Królestwo 4,2% (2016 ). Jak bogaty jest Francja i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $43,600 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 14% (2013 oszacowanie).


Mapa - FrancjaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet