Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Hongkong

Atlas of World: Hongkong. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Hongkong.

Strona główna - Azja - Hongkong

Informacje o Hongkong

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Hongkong. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Hongkong. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Hongkong tutaj:

Hongkong - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Hongkong? Zacznijmy od tego: W 1841 r. Okupowany przez Wielką Brytanię Hongkong został formalnie cedowany przez Chiny w następnym roku; różne sąsiadujące ziemie zostały dodane później w 19 wieku. Zgodnie z porozumieniem podpisanym przez Chiny i Wielką Brytanię w dniu 19 grudnia 1984 r., Hongkong stał się Specjalnym Regionem Administracyjnym Hongkongu w Chińskiej Republice Ludowej w dniu 1 lipca 1997 r. W tej umowie Chiny obiecały, że w jej "jednym kraju, dwóch systemów, chiński socjalistyczny system gospodarczy nie byłby nałożony na Hongkong, a Hongkong miałby "wysoki stopień autonomii" we wszystkich sprawach poza sprawami zagranicznymi i obronnymi przez kolejne 50 lat.

Geografia - Hongkong

Gdzie na świecie jest Hongkong? Lokalizacja tego kraju to Azja Wschodnia, granicząca z Morzem Południowochińskim i Chinami. Całkowita powierzchnia kraju Hongkong wynosi 1,108 km2, z czego 1,073 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: pagórkowaty do górskich ze stromymi zboczami; niziny na północy. Najniższym punktem kraju Hongkong jest Morza Południowochińskiego Morze 0 m, najwyższy punkt Tai Mo Shan 958 m. Klimat jest monsun podzwrotnikowy; chłodne i wilgotne w zimie, gorące i deszczowe od wiosny do lata, ciepłe i słoneczne od jesieni.


Mieszkańcy - Hongkong

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Hongkong. Liczba to: 7,191,503 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? Chińska 92%, Filipińska 2,5%, indonezyjska 2,1%, inna 3,4% (2016 r.). Jakie są języki w kraju Hongkong? Kantoński (oficjalny) 88,9%, angielski (oficjalny) 4,3%, mandaryński (oficjalny) 1,9%, inne chińskie dialekty 3,1%, inny 1,9% (2016 r.). A religie: eklektyczna mieszanka lokalnych religii 90%, chrześcijańska 10%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 44.4 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 83 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Hongkong? Tutaj: Populacja dość równomiernie rozproszona. Główne obszary miejskie kraju Hongkong to: Hongkong 7.26 milionów (2014).

Rząd i gospodarka - Hongkong

Stolica kraju Hongkong to nieznane i rządowy typ ograniczonej demokracji prezydenckiej; specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej:. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - żaden (specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Hongkong, ważnymi produktami przemysłowymi są tekstylia, odzież, turystyka, bankowość, spedycja, elektronika, tworzywa sztuczne, zabawki, zegarki, zegary. Ważne produkty rolne to świeże warzywa i owoce; drób, wieprzowina; ryby. Najważniejsze towary eksportowe to maszyny i urządzenia elektryczne, tekstylia, odzież, obuwie, zegarki i zegarki, zabawki, tworzywa sztuczne, kamienie szlachetne, drukowane materiał, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Chiny 54,2%, USA 9% (2016). Najważniejsze towary importowe to surowce i półprodukty, dobra konsumpcyjne, dobra inwestycyjne, artykuły spożywcze, paliwo (większość jest ponownie eksportowana), a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 47,8%, Singapur 6,5%, Japonia 6,2%, USA 5,2%, Korea Południowa 4,9% (2016). Jak bogaty jest Hongkong i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $61,000 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 19.6% (2012 oszacowanie).


Mapa - HongkongBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet