Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Kajmany

Atlas of World: Kajmany. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Kajmany.


Informacje o Kajmany

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Kajmany. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Kajmany. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Kajmany tutaj:

Kajmany - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Kajmany? Zacznijmy od tego: Kajmany zostały skolonizowane z Jamajki przez Brytyjczyków w XVIII i XIX wieku i były podawane przez Jamajkę po 1863 roku. W 1959 roku wyspy stały się terytorium w Federacji Indii Zachodnich. Po rozwiązaniu Federacji w 1962 r. Kajmany zdecydowały się pozostać brytyjską zależnością. Terytorium przekształciło się w ważne centrum finansowe offshore.

Geografia - Kajmany

Gdzie na świecie jest Kajmany? Lokalizacja tego kraju to Karaibska grupa trzech wysp (Wielki Kajman, Cayman Brac, Little Cayman) na Morzu Karaibskim, 240 km na południe od Kuby i 268 km na północny zachód od Jamajki. Całkowita powierzchnia kraju Kajmany wynosi 264 km2, z czego 264 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: nisko położone podstawy wapienia otoczone rafami koralowymi. Najniższym punktem kraju Kajmany jest Morze Karaibskie 0 m, najwyższy punkt 1 km na południe od The Bluff na. Klimat jest tropikalne morskie; ciepłe, deszczowe lata (od maja do października) i chłodne, względnie suche zimy (od listopada do kwietnia).


Mieszkańcy - Kajmany

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Kajmany. Liczba to: 58,441. Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? mieszane 40%, białe 20%, czarne 20%, ekspatrianci z różnych grup etnicznych 20% po. Jakie są języki w kraju Kajmany? angielsku (oficjalne) 90,9%, hiszpańskie 4%, filipińskie 3,3%, inne 1,7%, nieokreślone 0,1% (2010 est.). A religie: Protestancki 67,8% (w tym Kościół Boży 22,6%, Adwentystów Dnia Siódmego 9,4%, Kościół Prezbiteriański / Zjednoczony 8,6%, Baptysta 8,3%, Zielonoświątkowy 7,1%, bezwyznaniowy 5,3%, Anglican 4,1%, Wesleyan Świętości 2,4%), Rzymskokatolicki 14,1%, Świadek Jehowy 1,1%, pozostałe 7%, żadne 9,3%, nieokreślone 0,7% (w 2010 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 40 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 81.3 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Kajmany? Tutaj: Większość ludności zamieszkuje Grand Cayman. Główne obszary miejskie kraju Kajmany to: George TOWN (stolica) 31 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Kajmany

Stolica kraju Kajmany to George Town (na Wielkim Kajmanie) i rządowy typ demokracja parlamentarna (Zgromadzenie Ustawodawcze); samorządne terytorium zamorskie w Wielkiej Brytanii. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 6 dzielnic; Bodden Town, Cayman Brac i Little Cayman, East End, George Town, North Side, West Bay. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Kajmany, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka, bankowość, ubezpieczenia i finanse, budownictwo, materiały budowlane, meble. Ważne produkty rolne to warzyw, owoców; żywy inwentarz; turtle. Najważniejsze towary eksportowe to produkty z żółwi, towary konsumpcyjne produkowane, artykuły, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są nieznane. Najważniejsze towary importowe to spożywcze, towary przemysłowe, paliwa, a najważniejsi partnerzy importowi to nieznane. Jak bogaty jest Kajmany i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $43,800 (2004 oszacowanie). Oznacza to, że ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - KajmanyBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności