Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Kajmanské ostrovy

Atlas světa: Kajmanské ostrovy. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Kajmanské ostrovy.

Domů - Střední Amerika - Kajmanské ostrovy

Informace - Kajmanské ostrovy

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Kajmanské ostrovy. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Kajmanské ostrovy. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Kajmanské ostrovy:

Kajmanské ostrovy - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Kajmanské ostrovy? Začněme tímto: Kajmanské ostrovy byly britskými obyvateli kolonizovány během 18. a 19. století. od Jamajky po roce 1863. V roce 1959 se ostrovy staly územím v rámci Federace západních Indie. Když se Federace rozpustila v roce 1962, Kajmanské ostrovy se rozhodly zůstat britskou závislostí. Území se transformovalo do významného offshoreho finančního centra.

Geografie - Kajmanské ostrovy

Kde je na světě Kajmanské ostrovy? Umístění této země je Karibik, tři ostrovní skupina v Karibském moři, 240 km jižně od Kuby a 268 km severozápadně od Jamajky. Kajmanské ostrovy má celkovou plochu 264 km2, z čehož 264 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: nízká vápencová základna obklopená korálovými útesy. Nejnižší bod země Kajmanské ostrovy je Karibské moře 0 m, nejvyšší bod 1 km SW Bluff na Cayman Brač 50 m. A klima je tropické mořské; teplé, deštivé léto (květen až říjen) a chladné relativně suché zimy (listopad až duben).


Obyvatelé - Kajmanské ostrovy

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Kajmanské ostrovy. Počet obyvatel je: 58,441. Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? smíšené 40%, bílé 20%, černé 20%, expatriáty různých etnických skupin 20%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Kajmanské ostrovy hovoří jazyky anglicky (oficiální) 90,9%, španělský 4%, filipínský 3,3%, ostatní 1,7% 0,1% (v roce 2010). A náboženství: Protestant 67,8% (zahrnuje kostel Boží 22,6%, adventisté sedmého dne 9,4%, presbyteriánská / sjednocená církev 8,6%, baptistová 8,3%, letniční 7,1%, nedominovaná 5,3%, anglikánská 4,1%, Wesleyanská svatost 2,4% 14,1%, Jehovových svědků 1,1%, ostatní 7%, žádné 9,3%, nespecifikováno 0,7% (rok 2010). Kolik let je tady lidem? 40 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 81.3 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina obyvatel žije na Grand Cayman. Hlavní městské oblasti v zemi Kajmanské ostrovy jsou: George TOWN (kapitál) 31,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Kajmanské ostrovy

Hlavní město země Kajmanské ostrovy je George Town (na Grand Cayman) a typ vlády parlamentní demokracie (Legislativní shromáždění); samosprávné zámořské území Spojeného království. Podívejme se na administrativní členění - 6 okresů; Bodden Town, Cayman Brac a Little Cayman, East End, George Town, North Side, West Bay. Pokud jde o ekonomiku, Kajmanské ostrovy má tyto důležité průmyslové produkty: turistika zemědělství cestovní ruch, bankovnictví, pojišťovnictví a finance, stavebnictví, stavební materiály, nábytek. Důležité zemědělské produkty jsou zelenina, ovoce; hospodářská zvířata;. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou produkty z kůry, vyrobené spotřební zboží a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou neznámo. Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, průmyslové výrobky, pohonné hmoty a nejdůležitější importní partneři jsou neznámo. Jakým bohatstvím oplývá Kajmanské ostrovy a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $43,800 (2004 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa Kajmanské ostrovyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet