Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Kajmanie ostrovy

Atlas sveta: Kajmanie ostrovy. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Kajmanie ostrovy.

Domov - Stredná Amerika - Kajmanie ostrovy

Informácie - Kajmanie ostrovy

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Kajmanie ostrovy. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Kajmanie ostrovy. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Kajmanie ostrovy tu:

Kajmanie ostrovy - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Kajmanie ostrovy? Začnime týmto: Kajmanské ostrovy boli britskými obyvateľmi kolonizované počas 18. a 19. storočia po Jamajke po roku 1863. V roku 1959 sa ostrovy stali územím v rámci Federácie Západných Indie. Keď sa federácia rozpustila v roku 1962, Kajmanské ostrovy sa rozhodli zostať britskou závislosťou. Územie sa zmenilo na významné offshore finančné centrum.

Geografia - Kajmanie ostrovy

Kde na svete je Kajmanie ostrovy? Umiestnenie tejto krajiny je Karibik, skupina troch ostrovov (Karibské more), 240 km južne od Kuby a 268 km severovýchodne od Jamajky. Celková plocha krajiny Kajmanie ostrovy je 264 km2, z čoho 264 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: nízko položená vápencová základňa obklopená koralovými útesmi. Kajmanie ostrovy má najnižší bod Karibské more 0 m, najvyšší bod 1 km SW The Bluff na ostrove Cayman Brac 50 m. Podnebie je tropické morské oblasti; teplé, daždivé leto (máj až október) a chladné, relatívne suché zimy (od novembra do apríla).


Obyvatelia - Kajmanie ostrovy

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Kajmanie ostrovy. To číslo je: 58,441. Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? zmiešaných 40%, bielych 20%, čiernych 20%, expatriate rôznych etnických skupín 20%. Aké sú jazyky v krajine Kajmanie ostrovy? anglicky (úradný) 90,9%, španielsky 4%, filipínsky 3,3%, iní 1,7% 0,1% (v roku 2010). A náboženstvá: Evanjelický 67,8% (zahŕňa cirkev Božích 22,6%, Adventist sedmého dňa 9,4%, Presbyterián / Veľká cirkev 8,6%, Baptista 8,3%, Letničný 7,1%, Nekonfesijná 5,3%, Anglikánska 4,1%, Wesleyanská svätosť 2,4% 14,1%, svedok Jehovov 1,1%, iný 7%, žiadny 9,3%, nespecifikovaný 0,7% (rok 2010). Koľko rokov je ľudom v priemere? 40 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 81.3 rok. Kde ľudia žijú v krajine Kajmanie ostrovy? Tu: Väčšina obyvateľov žije na Grand Cayman. Hlavné mestské oblasti krajiny Kajmanie ostrovy sú: George mesto 31 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Kajmanie ostrovy

Hlavné mesto krajiny Kajmanie ostrovy je George Town (na území Grand Cayman) a typ vlády parlamentná demokracia (legislatívne zhromaždenie); samosprávne zámorské územie Spojeného kráľovstva. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 6 okresov; Bodden Town, Cayman Brac a Little Cayman, East End, George Town, North Side, West Bay. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Kajmanie ostrovy, dôležité priemyselné produkty sú turistika poľnohospodárstvo cestovný ruch, bankovníctvo, poistenie a financie, stavebníctvo, stavebné materiály, nábytok. Dôležité poľnohospodárske produkty sú zelenina, ovocie; hospodárskych zvierat;. Najdôležitejšie vývozné komodity sú výrobky z korytnačiek, vyrobené spotrebný tovar a najdôležitejšími exportnými partnermi sú nevedno. Najdôležitejšie dovozné komodity sú potraviny, priemyselné výrobky, palivá a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú nevedno. Ako bohatá je krajina Kajmanie ostrovy a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $43,800 (2004 odhad). To znamená, že ľudia sú v priemere bohatí. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - Kajmanie ostrovyE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2022 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet