Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Kanada

Atlas of World: Kanada. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Kanada.


Informacje o Kanada

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Kanada. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Kanada. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Kanada tutaj:

Kanada - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Kanada? Zacznijmy od tego: Kraina ogromnych odległości i bogatych zasobów naturalnych, Kanada stała się samorządnym królestwem w 1867 roku, zachowując związki z koroną brytyjską. Kanada repatriowała swoją konstytucję z Wielkiej Brytanii w 1982 roku, zrywając ostateczny związek kolonialny. Ekonomicznie i technologicznie naród rozwijał się równolegle z USA, sąsiadami na południu, przez najdłuższą międzynarodową granicę świata. Kanada stoi przed wyzwaniami politycznymi związanymi z zaspokajaniem publicznych żądań poprawy jakości opieki zdrowotnej, edukacji, usług socjalnych i konkurencyjności gospodarczej, a także reagowania na szczególne obawy dotyczące głównie frankofońskiego Quebecu. Kanada ma również na celu rozwój różnorodnych zasobów energii przy jednoczesnym zachowaniu jej zaangażowania w ochronę środowiska.

Geografia - Kanada

Gdzie na świecie jest Kanada? Lokalizacja tego kraju to Północna Ameryka Północna, granicząca z Północnym Oceanem Atlantyckim na wschodzie, Północny Ocean Spokojny na zachodzie i Ocean Arktyczny na północy, na północ od Stanów Zjednoczonych. Całkowita powierzchnia kraju Kanada wynosi 9,984,670 km2, z czego 9,093,507 km2 to ziemia. To jeden z największych krajów na świecie. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: głównie równiny z górami na zachodzie, niziny na południowym wschodzie. Najniższym punktem kraju Kanada jest Ocean Atlantycki 0 m, najwyższy punkt Góra Logan 5959 m. Klimat jest Różni się od umiarkowanego w na południe do subarktycznego i arktycznego na północy.


Mieszkańcy - Kanada

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Kanada. Liczba to: 35,623,680 (7/2017 oszacowanie). Mieszka tu całkiem sporo ludzi. Kto tu mieszka? Kanadyjski 32,2%, angielski 19,8%, francuski 15,5%, szkocki 14,4%, irlandzki 13,8%, niemiecki 9,8%, włoski 4,5%, chiński 4,5 %, Indian północnoamerykański 4,2%, pozostałe 50,9%. Jakie są języki w kraju Kanada? angielski (oficjalny) 58,7%, francuski (oficjalny) 22%, pendżabski 1,4%, włoski 1,3%, hiszpański 1,3%, niemiecki 1,3%, kantoński 1,2%, tagalog 1,2%, arabski 1,1%, pozostałe 10,5% (2011 est.). A religie: Katolicka 39% (w tym katolicy 38,8%, inni katolicy .2%), protestanci 20,3% (w tym Zjednoczony Kościół 6,1%, Anglican 5%, Baptist 1,9%, Luteranin 1,5%, Zielonoświątkowy 1,5%, Presbyterian 1,4%, inni protestanci 2,9 %), Prawosławni 1,6%, inni chrześcijanie 6,3%, muzułmanie 3,2%, hinduiści 1,5%, sikhijczycy 1,4%, buddyjscy 1,1%, żydowscy 1%, inni 0,6%, żaden 23,9% (2011 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 42.2 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 81.9 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Kanada? Tutaj: zdecydowana większość Kanadyjczyków znajduje się w nieciągłym paśmie w odległości około 300 km od południowej granicy ze Stanami Zjednoczonymi; najbardziej zaludnioną prowincją jest Ontario, a następnie Quebec i Kolumbia Brytyjska. Główne obszary miejskie kraju Kanada to: Toronto 5.993 miliony; Montreal 3,981 mln; Vancouver 2.485 milionów; Calgary 1,337 miliona; Ottawa (stolica) 1.326 milionów; Edmonton 1.272 miliona (2015).

Rząd i gospodarka - Kanada

Stolica kraju Kanada to Ottawa i rządowy typ federalnej demokracji parlamentarnej (parlament Kanady) w ramach monarchii konstytucyjnej; Rzeczypospolitej. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 10 prowincje i 3 terytoria; Alberta, Kolumbia Brytyjska, Manitoba, Nowy Brunszwik, Nowa Fundlandia i Labrador, Terytoria Północno-Zachodnie, Nowa Szkocja, Nunavut, Ontario, Wyspa Księcia Edwarda, Quebec, Saskatchewan, Jukon. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Kanada, ważnymi produktami przemysłowymi są sprzęt transportowy, chemikalia, przetworzone i nieprzetworzone minerały, produkty spożywcze, produkty z drewna i papieru, produkty rybne, ropa naftowa, gaz ziemny. Ważne produkty rolne to Pszenicy, jęczmienia, nasion roślin oleistych, tytoniu, owoców, warzyw; nabiał; ryba; Produkty leśne. Najważniejsze towary eksportowe to pojazdów silnikowych i części, maszyny przemysłowe, statki powietrzne, urządzenia telekomunikacyjne; chemikalia, tworzywa sztuczne, nawozy; ścieru drzewnego, drewna, ropy naftowej, gazu ziemnego, energii elektrycznej, aluminium, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są USA 76,4%, Chin 4,1% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyn i urządzeń, pojazdów mechanicznych i części, ropy naftowej, chemikaliów, energii elektrycznej, trwałych dóbr konsumpcyjnych, a najważniejsi partnerzy importowi to USA 52,2%, Chiny 12,1% , Meksyk 6.2% (2016). Jak bogaty jest Kanada i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $48,100 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 9.4%.


Mapa - KanadaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności