Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Liban

Atlas of World: Liban. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Liban.


Informacje o Liban

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Liban. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Liban. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Liban tutaj:

Liban - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Liban? Zacznijmy od tego: Po I wojnie światowej Francja uzyskała mandat nad północną częścią dawnej prowincji Imperium Osmańskiego w Syrii. Francuzi wyznaczyli region Libanu w 1920 r. I nadali temu obszarowi niepodległość w 1943 r. Od czasu niepodległości kraj ten charakteryzowały okresy zawirowań politycznych przeplatających się z dobrobytem, ​​budowanym na pozycji regionalnego centrum finansów i handlu. Wojna domowa w kraju w latach 1975-1990, w wyniku której zginęło 120 000 osób, spowodowała lata niestabilności społecznej i politycznej. Sekciarstwo jest kluczowym elementem libańskiego życia politycznego. Sąsiednia Syria historycznie wpłynęła na politykę zagraniczną i politykę wewnętrzną Libanu, a także na wojskowy Liban od 1976 r. Do 2005 r.

Geografia - Liban

Gdzie na świecie jest Liban? Lokalizacja tego kraju to Bliski Wschód, graniczący z Morzem Śródziemnym, między Izraelem i Syrią. Całkowita powierzchnia kraju Liban wynosi 10,400 km2, z czego 10,230 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: wąskiej, nadmorskiej równiny; El Beqaa (dolina Bekaa) oddziela Liban od gór anty libańskich. Najniższym punktem kraju Liban jest Morze Śródziemne 0 m, najwyższy punkt Qornet es Saouda 3 088 m. Klimat jest Morze Śródziemne; łagodne do chłodu, mokre zimy z gorącym, suchym latem; w górach Libanu występują ciężkie zimowe śniegi.


Mieszkańcy - Liban

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Liban. Liczba to: 6,229,794 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? Arab 95%, ormiański 4%, inny 1%. Jakie są języki w kraju Liban? arabski (oficjalny ), Francuski, angielski, ormiański. A religie: muzułmanin 54% (27% sunnitów, 27% szyickich), chrześcijański 40,5% (w tym 21% maronicki katolik, 8% grecki prawosławny, 5% grecki katolik, 6,5% inny chrześcijanin), druzy 5,6%, bardzo mała liczba Żydów, bahaitów, buddystów, hinduistów i mormonów. Ile lat mają przeciętni ludzie? 30.5 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 77.8 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Liban? Tutaj: większość ludzi mieszka na wybrzeżu Morza Śródziemnego lub w jego pobliżu, a większość z nich mieszka w Bejrucie i jego okolicach; korzystne warunki uprawy w Dolinie Bekaa, po południowo-wschodniej stronie Libanu, przyciągają rolników, a zatem obszar wykazuje mniejszą gęstość zaludnienia. Główne obszary miejskie kraju Liban to: Beirut (stolica) 2.226 milionów (2015).

Rząd i gospodarka - Liban

Stolica kraju Liban to Bejrut i rządowy typ parlamentarnej republiki. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 8 gubernatorstw (mohafazat, liczba pojedyncza - mohafazah); Aakkar, Baalbek-Hermel, Beqaa (Bekaa), Beyrouth (Bejrut), Liban-Nord (Północny Liban), Liban-Sud (Południowy Liban), Mont-Liban (Mount Liban), Nabatiye. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Liban, ważnymi produktami przemysłowymi są bankowość owiec, kóz , turystyka, przetwórstwo spożywcze, wino, biżuteria, cement, tekstylia, produkty mineralne i chemiczne, drewno i wyroby meblowe, rafinacja ropy naftowej, metal z. Ważne produkty rolne to Cytrusów, winogron, pomidorów, jabłek, warzyw, ziemniaków, oliwek, tytoniu;. Najważniejsze towary eksportowe to biżuterię, metale nieszlachetne, chemikalia, towary konsumpcyjne, owoce i warzywa, tytoń, minerały budowlane, maszyny i rozdzielnice elektryczne, włókna tekstylne, pape, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Południowa Afryka 21,1%, Arabia Saudyjska 9%, Zjednoczone Emiraty Arabskie 8%, Syria 6,7%, Irak 5,4% (2016). Najważniejsze towary importowe to produkty naftowe, samochody, produkty lecznicze odzież, mięso i żywe zwierzęta, towary konsumpcyjne, papier, tkaniny tekstylne, tytoń, maszyny i wyposażenie elektryczne, chemikalia, a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 11,2%, Włochy 7,5%, USA 6,3%, Niemcy 6,2%, Grecja 5,7%, Egipt 4,1% (2016). Jak bogaty jest Liban i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $19,500 (2017 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 28.6% (2004 oszacowanie).


Mapa - LibanBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet