Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Liechtenstein

Atlas of World: Liechtenstein. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Liechtenstein.

Strona główna - Europa - Liechtenstein

Informacje o Liechtenstein

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Liechtenstein. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Liechtenstein. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Liechtenstein tutaj:

Liechtenstein - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Liechtenstein? Zacznijmy od tego: Księstwo Liechtensteinu powstało w 1719 r. W czasach Świętego Cesarstwa Rzymskiego. W czasie wojen napoleońskich okupowane przez wojska francuskie i rosyjskie stało się suwerennym państwem w 1806 r. I przystąpiło do Konfederacji Niemiec w 1815 r. Liechtenstein stał się w pełni niezależny w 1866 r., Kiedy Konfederacja rozpuszczony. Do końca I wojny światowej była ściśle związana z Austrią, ale gospodarcze spustoszenie spowodowane tym konfliktem zmusiło Liechtenstein do przystąpienia do unii celnej i walutowej ze Szwajcarią. Od czasu II wojny światowej (w której Liechtenstein pozostawał neutralny), niskie podatki w tym kraju pobudzają wybitny wzrost gospodarczy. W 2000 r. Braki w nadzorze bankowym sprawiły, że pojawiły się obawy o wykorzystanie instytucji finansowych do prania pieniędzy. Jednak,

Geografia - Liechtenstein

Gdzie na świecie jest Liechtenstein? Lokalizacja tego kraju to Europa Środkowa, między Austrią a Szwajcarią. Całkowita powierzchnia kraju Liechtenstein wynosi 160 km2, z czego 160 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: większości górskie (Alpy) z doliną Renu w zachodnim trzecim. Najniższym punktem kraju Liechtenstein jest Ruggeller Riet 430 m, najwyższy punkt Vorder-Grauspitz 2 599 m. Klimat jest kontynentalne; zimne, pochmurne zimy z częstym śniegiem lub deszczem; chłodne do umiarkowanie ciepłe, mętne, wilgotne lata w.


Mieszkańcy - Liechtenstein

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Liechtenstein. Liczba to: 38,244 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Liechtensteiner 66%, pozostałe 34% (2013 r.). Jakie są języki w kraju Liechtenstein? Niemiec 94,5% (oficjalne) (Alemannic jest głównym dialektem), włoski 1,1%, inne 4,3% (2010 est.). A religie: Rzymskokatolicki (urzędowy) 75,9%, protestancki zreformowany 6,5%, muzułmański 5,4%, luterański 1,3%, inny 2,9%, żaden 5,4%, nieokreślony 2,6% (2010 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 43.2 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 81.9 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Liechtenstein? Tutaj: Większość ludności występuje w zachodniej części kraju wzdłuż Renu. Główne obszary miejskie kraju Liechtenstein to: Vaduz (stolica) 5 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Liechtenstein

Stolica kraju Liechtenstein to Vaduz i rządowy typ monarchii konstytucyjnej. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 11 gmin (Gemeinden, liczba pojedyncza - Gemeinde); Balzers, Eschen, Gamprin, Mauren, Planken, Ruggell, Schaan, Schellenberg, Triesen, Triesenberg, Vaduz. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Liechtenstein, ważnymi produktami przemysłowymi są elektronika, produkcja metali, produkty dentystyczne, ceramika, farmaceutyki, produkty spożywcze, instrumenty precyzyjne, turystyka, przyrządy optyczne. Ważne produkty rolne to Pszenica, jęczmień, kukurydza, ziemniaki; zwierzęta gospodarskie, produkty mleczne. Najważniejsze towary eksportowe to małe maszyny specjalistyczne, złącza audio i wideo, części do pojazdów silnikowych, produkty dentystyczne, sprzęt, gotowe artykuły spożywcze , sprzęt elektroniczny, produkty optyczne produkty, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są nieznane. Najważniejsze towary importowe to rolne, surowce, produkty energetyczne, maszyny, wyroby metalowe, tekstylia, artykuły spożywcze, pojazdy silnikowe, a najważniejsi partnerzy importowi to nieznane. Jak bogaty jest Liechtenstein i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $139,100 (2009 oszacowanie). Tak więc ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - LiechtensteinBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2023 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet