Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Makau

Atlas of World: Makau. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Makau.


Informacje o Makau

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Makau. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Makau. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Makau tutaj:

Makau - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Makau? Zacznijmy od tego: Skolonizowany przez Portugalczyków w XVI w. Macau było pierwszą europejską osadą na Dalekim Wschodzie. Zgodnie z umową podpisaną przez Chiny i Portugalię w dniu 13 kwietnia 1987 r., Makau stało się Specjalnym Regionem Administracyjnym Makau Chińskiej Republiki Ludowej w dniu 20 grudnia 1999 r. W tej umowie Chiny obiecały, że w jej formule "jeden kraj, dwa systemy" System polityczny i gospodarczy Chin nie zostanie nałożony na Makau, a Makau będzie cieszyć się "wysokim stopniem autonomii" we wszystkich sprawach, z wyjątkiem spraw zagranicznych i obrony przez kolejne 50 lat.

Geografia - Makau

Gdzie na świecie jest Makau? Lokalizacja tego kraju to Azja Wschodnia, granicząca z Morzem Południowochińskim i Chinami. Całkowita powierzchnia kraju Makau wynosi 28.2 km2, z czego 28.2 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: ogół płaskie. Najniższym punktem kraju Makau jest Morze Południowochińskie 0 m, najwyższy punkt Alto Coloane 172 m ludności. Klimat jest Podzwrotnikowy; morskie z chłodnymi zimami, ciepłe lata na.


Mieszkańcy - Makau

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Makau. Liczba to: 601,969 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Chińczycy 88,7%, Portugalczycy 1,1%, mieszane 1,1%, inne 9,2% (w tym Macanese - mieszane Portugalskie i azjatyckie pochodzenie) (2016 r.). Jakie są języki w kraju Makau? Kantoński 80,1%, mandaryński 5,5%, inne chińskie dialekty 5,3%, tagalski 3%, angielski 2,8%, portugalski 0,6%, inne 2,8%. A religie: buddyjskie 50%, rzymskokatoliccy 15%, brak lub pozostałe 35% (1997 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 39.3 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 84.6 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Makau? Tutaj: populacji jest sprawiedliwie rozdzielone. Główne obszary miejskie kraju Makau to: nieznane.

Rząd i gospodarka - Makau

Stolica kraju Makau to nieznane i rządowy typ demokracji ograniczonej przez prezydenta; specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - brak (specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Makau, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyki w Hongkongu , gier hazardowych, odzieży, tekstyliów, elektroniki, obuwia, zabawek. Ważne produkty rolne to tylko 2% powierzchni ziemi jest uprawiane, głównie przez plantatorów warzyw; rybołówstwo, głównie dla skorupiaków, jest ważne; część połowów jest eksportowana do. Najważniejsze towary eksportowe to odzieży, tekstyliów, obuwia, zabawek, elektroniki, maszyn i części, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Hong Kong 64,1%, Chiny 20,2% (2016). Najważniejsze towary importowe to surowce i półprodukty, towary konsumpcyjne (artykuły spożywcze, napoje, tytoń, odzież i obuwie, pojazdy mechaniczne), dobra inwestycyjne, paliwa mineralne i oleje, a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 36,7%, Hongkong 8,6%, Włochy 7,9%, Szwajcaria 7,6%, Francja 7,4%, Japonia 6,3%, USA 5,8% (2016). Jak bogaty jest Makau i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $114,400 (2017 oszacowanie). Tak więc ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - MakauBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet