Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Macao

Atlas sveta: Macao. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Macao.

Domov - Ázia - Macao

Informácie - Macao

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Macao. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Macao. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Macao tu:

Macao - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Macao? Začnime týmto: kolonizovaný Portugalci v 16. storočie, Macao bolo prvé európske osídlenie na Ďalekom východe. Na základe dohody podpísanej medzi Čínou a Portugalskom 13. apríla 1987 sa Macao 20. decembra 1999 stalo Macauskou osobitnou administratívnou oblasťou Čínskej ľudovej republiky. V tejto dohode Čína prisľúbila, že v rámci vzoru "jedna krajina dva systémy" , Čínsky politický a hospodársky systém by Macaovi nebol uložený a že Macao by mal požívať "vysoký stupeň autonómie" vo všetkých záležitostiach okrem zahraničných vecí a obrany ďalších 50 rokov.

Geografia - Macao

Kde na svete je Macao? Umiestnenie tejto krajiny je Východná Ázia, hraničí s Južným Čínom a Čínou. Celková plocha krajiny Macao je 28.2 km2, z čoho 28.2 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: všeobecne ploché. Macao má najnižší bod Južné Čína more 0 m, najvyšší bod Alto Coloane 172 m. Podnebie je subtropické; morské oblasti s chladnými zimami, teplé leto.


Obyvatelia - Macao

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Macao. To číslo je: 601,969 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Čínsky 88,7%, portugalský 1,1%, zmiešaný 1,1%, ostatný 9,2% Portugalský a ázijský rodový pôvod) (2016 tis.). Aké sú jazyky v krajine Macao? Kantonský 80,1%, mandarín 5,5%, ostatné čínske dialekty 5,3%, Tagalog 3%, Angličtina 2,8%, Portugalčina 0,6%, ostatné 2,8%. A náboženstvá: budhistické 50%, rímskokatolícke 15% ostatných 35% (1997 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 39.3 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 84.6 rok. Kde ľudia žijú v krajine Macao? Tu: obyvateľov pomerne rovnako rozložených. Hlavné mestské oblasti krajiny Macao sú: nevedno.

Vláda a hospodárstvo - Macao

Hlavné mesto krajiny Macao je nevedno a typ vlády prezidentská obmedzená demokracia; osobitná administratívna oblasť Čínskej ľudovej republiky. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - nikto (osobitná administratívna oblasť Čínskej ľudovej republiky). Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Macao, dôležité priemyselné produkty sú cestovného ruchu, hazardných hier, odevov, textilu, elektroniky, obuvi, hračiek. Dôležité poľnohospodárske produkty sú iba 2% plochy pôdy sa pestujú, najmä pestovateľmi zeleniny; rybolov, najmä pre kôrovce, je dôležitý; niektoré z úlovku sa vyváža do Hongkongu. Najdôležitejšie vývozné komodity sú oblečenie, textil, obuv, hračky, elektronika, stroje a časti a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Hong Kong 64.1%, Čína 20.2%. Najdôležitejšie dovozné komodity sú suroviny a polotovary, spotrebný tovar (potraviny, nápoje, tabak, odevy a obuv, motorové vozidlá), investičné tovary, minerálne palivá a oleje a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Čína 36,7%, Hongkong 8,6%, Taliansko 7,9%, Švajčiarsko 7,6% 7,4%, Japonsko 6,3%, USA 5,8% (2016). Ako bohatá je krajina Macao a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $114,400 (2017 odhad). Takže ľudia sú tu v priemere mimoriadne bohatí. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - MacaoE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet