Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Macao

Atlas světa: Macao. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Macao.

Domů - Asie - Macao

Informace - Macao

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Macao. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Macao. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Macao:

Macao - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Macao? Začněme tímto: kolonizován Portugalci v 16. století, Macau byl první evropské osídlení na Dálném východě. V souladu s dohodou podepsanou Čínou a Portugalskem dne 13. dubna 1987 se Macau 20. prosince 1999 stal Macau zvláštní správní oblastí Čínské lidové republiky. V této dohodě Čína slíbila, že v rámci svého "jednoho státu dva systémy" , Čínský politický a ekonomický systém by nebyl uložen Macau a že Macau by měl mít "vysoký stupeň autonomie" ve všech záležitostech kromě zahraničních záležitostí a obrany v následujících 50 letech.

Geografie - Macao

Kde je na světě Macao? Umístění této země je Východní Asie, hraničící s Jihočínským mořem a Čínou. Macao má celkovou plochu 28.2 km2, z čehož 28.2 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: obecně ploché. Nejnižší bod země Macao je Jihočínské moře 0 m, nejvyšší bod Alto Coloane 172 m. A klima je subtropické; mořské moře se studenými zimami, teplé léto.


Obyvatelé - Macao

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Macao. Počet obyvatel je: 601,969 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Číňané 88,7%, portugalština 1,1%, smíšená 1,1%, ostatní 9,2% (2016 tis.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Macao hovoří jazyky Kantonský 80,1%, Mandarín 5,5%, Ostatní čínské dialekty 5,3%, Tagalog 3%, Angličtina 2,8%, Portugalština 0,6%, Ostatní 2,8%. A náboženství: Buddhisté 50%, Římsko-katolické 15% jiný 35% (1997 est.). Kolik let je tady lidem? 39.3 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 84.6 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: obyvatelé poměrně rovnoměrně rozděleny. Hlavní městské oblasti v zemi Macao jsou: neznámo.

Vláda a ekonomika - Macao

Hlavní město země Macao je neznámo a typ vlády prezidentská omezená demokracie; zvláštní administrativní oblast Čínské lidové republiky. Podívejme se na administrativní členění - nikdo (zvláštní administrativní oblast Čínské lidové republiky). Pokud jde o ekonomiku, Macao má tyto důležité průmyslové produkty: cestovního ruchu, hazardní hry, oblečení, textil, elektronika, obuv, hračky. Důležité zemědělské produkty jsou pouze 2% plochy půdy se pěstuje, zejména rostlinami; rybolov, především pro korýši, je důležitý; některé z úlovku se vyváží do Hong Kong. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou oděvy, textil, obuv, hračky, elektronika, technika a a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Hong Kong 64,1%, Čína 20,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou suroviny a polotovary, spotřební zboží (potraviny, nápoje, tabák, oděvy a obuv, motorová vozidla), investiční zboží, minerální paliva a oleje a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 36,7%, Hongkong 8,6%, Itálie 7,9%, Švýcarsko 7,6% 7,4%, Japonsko 6,3%, USA 5,8% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Macao a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $114,400 (2017 odhad). Lidé jsou tedy v průměru extrémně bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa MacaoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet