Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Meksyk

Atlas of World: Meksyk. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Meksyk.


Informacje o Meksyk

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Meksyk. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Meksyk. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Meksyk tutaj:

Meksyk - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Meksyk? Zacznijmy od tego: Witryna kilku zaawansowanych indiańskich cywilizacji - w tym Olmeków, Tolteków, Teotihuacan, Zapoteków, Majów i Azteków - Meksyk została podbita i skolonizowana przez Hiszpanię na początku XVI wieku. Podawana jako Wicekrólestwo Nowej Hiszpanii przez trzy stulecia, uzyskała niepodległość na początku XIX wieku. Wybory przeprowadzone w 2000 r. Po raz pierwszy od czasu rewolucji meksykańskiej w 1910 r., Że kandydat opozycji - Vicente FOX z National Action Party (PAN) - pokonał partię w rządzie - Partię Rewolucji Instytucjonalnej (PRI). Jego następcą został w 2006 r. Inny kandydat PAN Felipe Calderon, ale Enrique PENA Nieto odzyskał prezydencję w PRI w 2012 r. Globalny kryzys finansowy pod koniec 2008 r. Spowodował masowe spowolnienie gospodarcze w Meksyku w następnym roku, chociaż wzrost szybko powrócił w 2010 r. Trwające problemy gospodarcze i społeczne obejmują niskie płace realne, wysokie niepełne zatrudnienie, niesprawiedliwy podział dochodów i niewiele możliwości awansu dla w dużej mierze ludności tubylczej w zubożałych państwach południowych. Od 2007 r. Potężne meksykańskie organizacje handlujące narkotykami prowadzą krwawe konflikty, co skutkuje dziesiątkami tysięcy zabójstw związanych z narkotykami.

Geografia - Meksyk

Gdzie na świecie jest Meksyk? Lokalizacja tego kraju to Ameryka Północna, granicząca z Morzem Karaibskim i Zatoką Meksykańską, pomiędzy Belize a Stanami Zjednoczonymi i granicząca z Północnym Pacyfikiem, pomiędzy Gwatemalą i Stanami Zjednoczonymi. Całkowita powierzchnia kraju Meksyk wynosi 1,964,375 km2, z czego 1,943,945 km2 to ziemia. To bardzo duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: wysokie, chropowate góry; niskie równiny przybrzeżne; wysokie płaskowyże; pustynia. Najniższym punktem kraju Meksyk jest Laguna Salada -10 m, najwyższy punkt Wulkan Pico de Orizaba 5,636 m. Klimat jest Zmienia się z tropikalnego na pustynie.


Mieszkańcy - Meksyk

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Meksyk. Liczba to: 124,574,795 (7/2017 oszacowanie). Ten kraj należy do najbardziej zaludnionych na świecie. Kto tu mieszka? mestizo (indiańsko-hiszpański) 62%, głównie indiańskie 21%, indiańskie 7%, inne 10% (głównie europejskie). Jakie są języki w kraju Meksyk? hiszpański tylko 92,7%, hiszpański i języki tubylcze 5,7%, rdzenne tylko 0,8%, nieokreślone 0,8%. A religie: rzymskokatolickie 82,7%, Zielonoświątkowy 1,6%, Świadek Jehowy 1,4%, inne kościoły ewangelickie 5%, inne 1,9%, brak 4,7%, nieokreślone 2,7% (2010 rok). Ile lat mają przeciętni ludzie? 28.3 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 76.1 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Meksyk? Tutaj: Większość ludności znajduje się w środku kraj między stanami Jalisco i Veracruz; około jedna czwarta ludności mieszka w Meksyku i okolicach. Główne obszary miejskie kraju Meksyk to: Meksyk CITY (stolica) 20 9999 milionów; Guadalajara 4,843 miliona; Monterrey 4,513 miliona; Puebla 2,984 miliona; Toluca de Lerdo 2,164 miliona; Tijuana 1,987 milionów (2015).

Rząd i gospodarka - Meksyk

Stolica kraju Meksyk to Meksyk (Ciudad de Mexico) i rządowy typ federalnej prezydenckiej republiki. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 31 stanów (estados, singular - estado) i 1 miasto (ciudad); Aguascalientes, Baja California, Baja California Sur, Campeche, Chiapas, Chihuahua, Coahuila, Colima, Cuidad de Mexico, Durango, Guanajuato, Guerrero, Hidalgo, Jalisco, Meksyk, Michoacan, Morelos, Nayarit, Nuevo Leon, Oaxaca, Puebla, Queretaro, Quintana Roo, San Luis Potosi, Sinaloa, Sonora, Tabasco, Tamaulipas, Tlaxcala, Veracruz, Jukatan, Zacatecas. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Meksyk, ważnymi produktami przemysłowymi są żywność i napoje, tytoń, chemikalia, żelazo i stal, ropa naftowa, górnictwo, tekstylia, odzież, pojazdy mechaniczne, dobra konsumpcyjne trwałego użytku, turystyka. Ważne produkty rolne to kukurydza, pszenica, soja, ryż, fasola, bawełna, kawa, owoce, pomidory; wołowina, drób, produkty mleczne; produkty drzewne. Najważniejsze towary eksportowe to wyprodukowane towary, produkty naftowe i olejowe, srebro, owoce, warzywa, kawa, bawełna, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są US 81 % (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny do obróbki metalu, wyroby hutnicze, maszyny rolnicze, urządzenia elektryczne, części samochodowe do montażu i naprawy, samoloty, części samolotów, a najważniejsi partnerzy importowi to USA 46,6%, Chiny 18%, Japonia 4,6% (2016). Jak bogaty jest Meksyk i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $19,500 (2017 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 46.2%.


Mapa - MeksykBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności