Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Mikronezja

Atlas of World: Mikronezja. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Mikronezja.


Informacje o Mikronezja

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Mikronezja. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Mikronezja. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Mikronezja tutaj:

Mikronezja - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Mikronezja? Zacznijmy od tego: Wyspy Caroline są szeroko rozproszonym archipelagiem na zachodnim Pacyfiku; stali się częścią Powszechnego Terytorium ONZ pod administracją USA po II wojnie światowej. Wschodnie cztery wyspy wysp przyjęły konstytucję w 1979 roku i wybrały Sfederowane Stany Mikronezji. (Najdalej wysunięta na zachód grupa wysp stała się Palau.) Niepodległość przyszła w 1986 r. W ramach Paktu Wolnego Stowarzyszenia z USA, który został zmieniony i odnowiony w 2004 roku. Obecne problemy obejmują bezrobocie na dużą skalę, przełowienie, nadmierną zależność od amerykańskiej pomocy zagranicznej i postrzeganie przez państwo niesprawiedliwego przydziału pomocy USA.

Geografia - Mikronezja

Gdzie na świecie jest Mikronezja? Lokalizacja tego kraju to Oceania, grupa wysp na północnym Pacyfiku, około trzech czwartych drogi z Hawajów do Indonezji. Całkowita powierzchnia kraju Mikronezja wynosi 702 km2, z czego 702 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: wyspy o poważnych uszkodzeniach różnią się geologicznie od wysokich górskich wysp do niskich, koralowych atoli; wyloty wulkaniczne na Pohnpei, Kosrae i Chuuk. Najniższym punktem kraju Mikronezja jest Pacific Ocean 0 m, najwyższy punkt Nanlaud na Pohnpei 782 m. Klimat jest tropikalny; ciężkie opady przez cały rok, zwłaszcza na wschodnich wyspach; znajduje się na południowym krańcu pasa tajfunu, gdzie czasami.


Mieszkańcy - Mikronezja

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Mikronezja. Liczba to: 104,196 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Chuukese / Mortlockese 49,3%, Pohnpeian 29,8%, Kosraean 6,3%, Yapese 5,7%, Yap zewnętrzni wyspiarze 5,1%, Polinezyjczycy 1,6%, Azjaci 1,4%, inni 0,8% (2010 est.). Jakie są języki w kraju Mikronezja? Angielski (język urzędowy i pospolity), Chuukese, Kosrean, Pohnpeian, Yapese, Ulithian, Woleaian, Nukuoro, Kapingamarangi. A religie: Rzymskokatolicki 54,7%, protestancki 41,1% (w tym Congregational 38,5%, Baptist 1.1%, Adventist siódmego dnia 0,8%, Assembly of God 0,7%), Mormon 1,5%, inne 1,9%, brak 0,7%, nieokreślone 0,1% (w 2010 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 25.1 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 73.1 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Mikronezja? Tutaj: Większość populacji mieszka w obszarach przybrzeżnych wysp wysokich; górzyste wnętrze jest w dużej mierze niezamieszkałe; mniej niż połowa ludności mieszka w miastach. Główne obszary miejskie kraju Mikronezja to: Palikir (stolica) 7 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Mikronezja

Stolica kraju Mikronezja to Paliki i rządowy typ Federalna republika w wolnym stowarzyszeniu z USA. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 4 stany; Chuuk (Truk), Kosrae (Kosaie), Pohnpei (Ponape), Yap. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Mikronezja, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka; specjalistyczna akwakultura, artykuły rzemieślnicze (skorupa i drewno). Ważne produkty rolne to Taro, ignamy, orzechy kokosowe, banany, maniok (tapioka), sakau (kava), owoce cytrusowe Kosy, orzechy betelu, pieprz czarny, ryby, świnie, kurki,. Najważniejsze towary eksportowe to ryb, sakau (kava), orzechy betelu, czarne peppe, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są nieznane. Najważniejsze towary importowe to , napoje, odzież, komputery, elektronika domowa, sprzęt AGD, wyroby przemysłowe, samochody, maszyny i sprzęt , meble, narzędzia, a najważniejsi partnerzy importowi to nieznane. Jak bogaty jest Mikronezja i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $3,400 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 26.7% (2000 oszacowanie).


Mapa - MikronezjaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności