Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Mikronézia

Atlas sveta: Mikronézia. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Mikronézia.


Informácie - Mikronézia

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Mikronézia. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Mikronézia. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Mikronézia tu:

Mikronézia - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Mikronézia? Začnime týmto: Karolínske ostrovy sú široko rozptýlené súostrovie v západnom Tichom oceáne; počas druhej svetovej vojny sa stali súčasťou UN Trust Territory. Východné štyri ostrovné skupiny prijali v roku 1979 ústavu a rozhodli sa stať sa Mikronézskymi federatívnymi štátmi. (Najzápadnejšia ostrovná skupina sa stala Palau.) Nezávislosť prišla v roku 1986 v rámci Compact of Free Association s USA, ktorá bola zmenená a doplnená v roku 2004. Súčasné obavy zahŕňajú rozsiahlu nezamestnanosť, nadmerný rybolov, nadmernú závislosť od zahraničnej pomoci USA a štátne vnímanie nerovného rozdelenia pomoci USA.

Geografia - Mikronézia

Kde na svete je Mikronézia? Umiestnenie tejto krajiny je Oceánia, ostrovná skupina v severnom Tichom oceáne, asi tri štvrtiny cesty z Havaja do Indonézie. Celková plocha krajiny Mikronézia je 702 km2, z čoho 702 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: ostrovmi, sa geologicky líšia od vysokohorských ostrovov až po nízke koralové atoly; vulkanické výkyvy na Pohnpei, Kosrae a. Mikronézia má najnižší bod Tchaj-, najvyšší bod wanu Chuuk 0 m Nanlaud na Pohnpei 782 m. Podnebie je tropické; silné celoročné zrážky, najmä na východných ostrovoch; nachádzajúci sa na južnom okraji tajfového pása s príležitostne ťažkými poškodenými.


Obyvatelia - Mikronézia

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Mikronézia. To číslo je: 104,196 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Chuukese / Mortlockese 49,3%, Pohnpeian 29,8%, Kosraean 6,3%, Yapese 5,7%, Yap vonkajší ostrovani 5,1%, polynézske 1,6%, ázijské 1,4% 0,8% (v roku 2010). Aké sú jazyky v krajine Mikronézia? Anglický jazyk (oficiálny a spoločný jazyk), Chuukese, Kosrean, Pohnpeian, Júpea, Ulithian, Woleaian, Nukuoro, Kapingamarangi. A náboženstvá: rímskokatolícke 54,7%, protestantské 41,1% (zhromaždenie 38,5%, baptistický 1,1%, adventist deň siedmeho dňa 0,8% 0,7%), Mormon 1,5%, ostatné 1,9%, žiadne 0,7%, nešpecifikované 0,1% (v roku 2010). Koľko rokov je ľudom v priemere? 25.1 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 73.1 rok. Kde ľudia žijú v krajine Mikronézia? Tu: Väčšina obyvateľov žije v pobrežných oblastiach vysokých ostrovov; horský interiér je prevažne neobývaný; menej ako polovica obyvateľov žije v mestských oblastiach. Hlavné mestské oblasti krajiny Mikronézia sú: Palikir (hlavné mesto) 7 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Mikronézia

Hlavné mesto krajiny Mikronézia je Paliki a typ vlády federálna republika vo voľnej asociácii s USA. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 4 štáty; Chuuk (Truk), Kosrae (Kosaie), Pohnpei (Ponape), Yap. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Mikronézia, dôležité priemyselné produkty sú turistika, výstavba; špecializovaná akvakultúra, remeselné výrobky (škrupina a drevo). Dôležité poľnohospodárske produkty sú Taro, jamy, kokosové orechy, banány, maniok, tapioka, sakau (kava), citrus Kosraen, betelové orechy, čierne korenie, ryby, ošípané, kurčatá. Najdôležitejšie vývozné komodity sú ryby, sakau (kava), betelové orechy, čierne peppe a najdôležitejšími exportnými partnermi sú nevedno. Najdôležitejšie dovozné komodity sú potraviny, nápoje, oblečenie, počítače, domáca elektronika, spotrebiče, , nábytok, náradie a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú nevedno. Ako bohatá je krajina Mikronézia a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $3,400 (2017 odhad). Toto je veľmi nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 26.7% (2000 odhad).


Mapa - MikronéziaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia