Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Federativní státy Mikronésie

Atlas světa: Federativní státy Mikronésie. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Federativní státy Mikronésie.

Domů - Austrálie & Oceánie - Federativní státy Mikronésie

Informace - Federativní státy Mikronésie

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Federativní státy Mikronésie. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Federativní státy Mikronésie. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Federativní státy Mikronésie:

Federativní státy Mikronésie - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Federativní státy Mikronésie? Začněme tímto: Ostrovy Caroline jsou široce rozptýlené souostroví v západním Tichém oceánu; se staly součástí amerického důvěryhodného území pod vedením USA po druhé světové válce. Východní čtyři ostrovní skupiny přijaly ústavu v roce 1979 a rozhodly se stát se Federálními státy Mikronésie. (Nejzápadnější ostrovní skupina se stala Palau.) Nezávislost přišla v roce 1986 pod Compact of Free Association s USA, která byla pozměněna a obnovena v roce 2004. Současné obavy zahrnují rozsáhlou nezaměstnanost, nadměrný rybolov, nadměrnou závislost na zahraniční pomoci USA a státní vnímání nerovného rozdělení podpory USA.

Geografie - Federativní státy Mikronésie

Kde je na světě Federativní státy Mikronésie? Umístění této země je Oceánie, ostrovní skupina v severním Tichém oceánu, asi tři čtvrtiny cesty z Havaje do Indonésie. Federativní státy Mikronésie má celkovou plochu 702 km2, z čehož 702 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: ostrovy, se geologicky liší od vysokohorských ostrovů až po nízké korálové atoly; sopečné výjezdy na Pohnpei, Kosrae a Chuuk. Nejnižší bod země Federativní státy Mikronésie je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod Nanlaud na Pohnpei 782 m. A klima je tropický; těžké celoroční srážky, zejména na východních ostrovech; nacházející se na jižním okraji tajfového pásu s občasnými těžkými poškozujícími.


Obyvatelé - Federativní státy Mikronésie

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Federativní státy Mikronésie. Počet obyvatel je: 104,196 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Chuukese / Mortlockese 49,3%, Pohnpeian 29,8%, Kosraean 6,3%, Yapese 5,7%, Yap vnější ostrovci 5,1%, Polynésie 1,6%, Asie 1,4% 0,8% (v roce 2010). Jaké jsou tu požívané jazyky? Federativní státy Mikronésie hovoří jazyky Angličtina (oficiální a společný jazyk), Chuukese, Kosrean, Pohnpeian, Yapese, Ulithian, Woleaian, Nukuoro, Kapingamarangi. A náboženství: Římskokatolický 54,7%, Protestant 41,1% (včetně kongregace 38,5%, Křtitel 1,1%, Adventist sedmého dne 0,8% 0,7%), Mormon 1,5%, ostatní 1,9%, žádné 0,7%, nespecifikováno 0,1% (2010). Kolik let je tady lidem? 25.1 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 73.1 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina obyvatel žije v pobřežních oblastech vysokých ostrovů; horský vnitřek je převážně neobývaný; méně než polovina obyvatel žije v městských oblastech. Hlavní městské oblasti v zemi Federativní státy Mikronésie jsou: Palikir (hlavní město) 7 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Federativní státy Mikronésie

Hlavní město země Federativní státy Mikronésie je Paliki a typ vlády federální republika ve svobodném spojení s USA. Podívejme se na administrativní členění - 4 státy; Chuuk (Truk), Kosrae (Kosaie), Pohnpei (Ponape), Yap. Pokud jde o ekonomiku, Federativní státy Mikronésie má tyto důležité průmyslové produkty: cestovní ruch, výstavba; specializovaná akvakultura, řemeslné předměty (skořápka a dřevo). Důležité zemědělské produkty jsou Taro, jamy, kokosové ořechy, banány, maniok, tapioca, sakau (kava), Kosraen citrus, betel ořechy, černý pepř, ryby, prasata, kuřata. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ryby, sakau (kava), betelové ořechy, černé peppe a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou neznámo. Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, nápoje, oděvy, počítače, domácí elektronika, spotřebiče, , nábytek, nářadí a nejdůležitější importní partneři jsou neznámo. Jakým bohatstvím oplývá Federativní státy Mikronésie a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $3,400 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 26.7% (2000 odhad).


Mapa Federativní státy MikronésieZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí