Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Niemcy

Atlas of World: Niemcy. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Niemcy.


Informacje o Niemcy

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Niemcy. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Niemcy. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Niemcy tutaj:

Niemcy - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Niemcy? Zacznijmy od tego: Jako największa gospodarka w Europie i druga pod względem zaludnienia (po Rosji) Niemcy są kluczowym członkiem organizacji gospodarczych, politycznych i obronnych kontynentu. Europejskie walki o władzę zatopiły Niemcy w dwóch dewastujących wojnach światowych w pierwszej połowie XX wieku i opuściły kraj okupowany przez zwycięskie siły sprzymierzone w USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Związku Radzieckim w 1945 roku. Wraz z nadejściem zimnej wojny w 1949 r. powstały dwa państwa niemieckie: zachodnia Republika Federalna Niemiec (RFN) i NRD (NRD). Demokratyczna RFN osadziła się w kluczowych zachodnich organizacjach gospodarczych i bezpieczeństwa, WE, która stała się UE, a NATO, podczas gdy komunistyczna NRD znalazła się na pierwszej linii frontu sowieckiego paktu warszawskiego. Upadek Związku Radzieckiego i koniec zimnej wojny pozwolił na zjednoczenie Niemiec w 1990 roku. Od tego czasu Niemcy wydatkują znaczne fundusze na podniesienie wydajności i płac na wschodzie do zachodnich standardów. W styczniu 1999 r. Niemcy i 10 innych krajów UE wprowadziły wspólną europejską walutę wymiany, euro.

Geografia - Niemcy

Gdzie na świecie jest Niemcy? Lokalizacja tego kraju to Europa Środkowa, granicząca z Morzem Bałtyckim i Morzem Północnym, pomiędzy Niderlandami i Polską, na południe od Danii. Całkowita powierzchnia kraju Niemcy wynosi 357,022 km2, z czego 348,672 km2 to ziemia. To dość duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: niziny wiatrowe na północy, wyżyny w centrum, Alpy Bawarskie na południu. Najniższym punktem kraju Niemcy jest Neuendorf bei Wilster -3,5 m, najwyższy punkt Zugspitze 2,963 m. Klimat jest i morski; chłodne, pochmurne, mokre zimy i lata; od czasu do czasu ciepłe górskie (foehn).


Mieszkańcy - Niemcy

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Niemcy. Liczba to: 80,594,017 (7/2017 oszacowanie). Ten kraj należy do najbardziej zaludnionych na świecie. Kto tu mieszka? niemiecki 91,5%, turecki 2,4%, inne 6,1% (składający się w większości z Polaków, Włochów, Rumunów, Syryjczyków i Greków). Jakie są języki w kraju Niemcy? Niemców (oficjalnych). A religie: katolików 29%, protestantów 27%, muzułmanów 4,4%, prawosławnych chrześcijan 1,9%, innych 1,7%, brak lub członków niezarejestrowanych religijnych grupy 36% (2015 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 47.1 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 80.8 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Niemcy? Tutaj: najbardziej zaludniony kraj w Europie; dość równomierne rozmieszczenie w większości kraju, a obszary miejskie przyciągają większą i gęstszą populację, szczególnie w zachodniej części przemysłowego landu Nadrenia Północna-Westfalia. Główne obszary miejskie kraju Niemcy to: Berlin (stolica) 3,563 mln; Hamburg 1,831 mln; Monachium 1,438 miliona; Kolonia 1.037 milionów (2015).

Rząd i gospodarka - Niemcy

Stolica kraju Niemcy to Berlin i rządowy typ Federalna republika parlamentarna. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 16 państw (Laender, w liczbie pojedynczej - Land); Baden-Wuerttemberg, Bayern (Bawaria), Berlin, Brandenburgia, Bremen, Hamburg, Hesja (Hesja), Meklemburgia-Pomorze Przednie (Meklemburgia-Pomorze Przednie), Niedersachsen (Dolna Saksonia), Nadrenia Północna-Westfalia (Nadrenia Północna-Westfalia), Nadrenia-Palatynat Pfalz (Nadrenia-Palatynat), Saarland, Sachsen (Saksonia), Sachsen-Anhalt (Saksonia-Anhalt), Szlezwik-Holsztyn, Thueringen (Turyngia); uwaga - Bayern, Sachsen i Thueringen określają się jako wolne państwa (Freistaaten, liczba pojedyncza - Freistaat), podczas gdy Hamburg szczyci się wolnością i hanzeatyckim miastem (Freie und Hansestadt). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Niemcy, ważnymi produktami przemysłowymi są wśród największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie producentów żelaza, stali, węgla, cementu, chemikaliów, maszyn, pojazdów, obrabiarek, elektroniki, samochodów, żywności i napojów, przemysłu stoczniowego, tekstyliów. Ważne produkty rolne to ziemniaki, pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, owoce, kapusta; produkty mleczne; bydło, trzoda chlewna, drób. Najważniejsze towary eksportowe to pojazdy silnikowe, maszyny, chemikalia, produkty komputerowe i elektroniczne, urządzenia elektryczne, farmaceutyki, metale, sprzęt transportowy, artykuły spożywcze, tekstylia, wyroby z gumy i tworzyw sztucznych, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są USA 8,9%, Francja 8,4%, Wielka Brytania 7,1%, Holandia 6,5%, Chiny 6,4%, Włochy 5,1%, Austria 5%, Polska 4,5%, Szwajcaria 4,2% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny, sprzęt do przetwarzania danych, pojazdy, chemikalia, ropa i gaz, metale, urządzenia elektryczne, farmaceutyki, artykuły spożywcze, produkty rolne, a najważniejsi partnerzy importowi to Holandia 13,3%, Chiny 7,3%, Francja 7,3%, Belgia 6,1%, Włochy 5,5%, Polska 5,2%, Czechy Republika 4,7%, 4,6%, Szwajcaria 4,4%, Austria 4,4%, Wielka Brytania 4,1% (2016). Jak bogaty jest Niemcy i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $50,200 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 16.7% (2015 oszacowanie).


Mapa - NiemcyBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności