Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Nigeria

Atlas of World: Nigeria. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Nigeria.


Informacje o Nigeria

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Nigeria. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Nigeria. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Nigeria tutaj:

Nigeria - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Nigeria? Zacznijmy od tego: Brytyjskie wpływy i kontrola nad tym, co stanie się Nigerią i najbardziej zaludnionym krajem Afryki, wzrosły w XIX wieku. Seria konstytucji po II wojnie światowej nadała Nigerii większą autonomię. Po odzyskaniu niepodległości w 1960 r. Polityka była naznaczona przewrotami i przeważnie rządami wojskowymi, aż do śmierci wojskowej głowy państwa w 1998 r., Która umożliwiła transformację polityczną. W 1999 r. Przyjęto nową konstytucję i zakończono pokojowe przejście do rządów cywilnych. Rząd nadal stoi w obliczu zniechęcającego zadania instytucjonalizacji demokracji i reformy gospodarki opartej na ropie naftowej, której dochody zostały zmarnowane przez korupcję i złe zarządzanie. Ponadto Nigeria nadal doświadcza długotrwałych napięć etnicznych i religijnych. Chociaż zarówno wybory prezydenckie w 2003 i 2007 r. Były nękane przez znaczące nieprawidłowości i przemoc, Nigeria przeżywa obecnie najdłuższy okres rządów cywilnych od czasu uzyskania niepodległości. Wybory powszechne w kwietniu 2007 r. Były pierwszym przeniesieniem władzy cywilno-cywilnej w historii kraju, a wybory w 2011 r. Uznano powszechnie za wiarygodne. Wybory w 2015 r. Są uważane za najlepiej zarządzane w Nigerii od czasu powrotu do rządów cywilnych, wraz z parasolową partią opozycyjną Kongres All Progressives, pokonując rządzącą od 1999 r. Długookreśloną Partię Ludowo-Demokratyczną. Historia i wybory w 2011 r. zostały ogólnie uznane za wiarygodne. Wybory w 2015 r. Są uważane za najlepiej zarządzane w Nigerii od czasu powrotu do rządów cywilnych, wraz z parasolową partią opozycyjną Kongres All Progressives, pokonując rządzącą od 1999 r. Długookreśloną Partię Ludowo-Demokratyczną. Historia i wybory w 2011 r. zostały ogólnie uznane za wiarygodne. Wybory w 2015 r. Są uważane za najlepiej zarządzane w Nigerii od czasu powrotu do rządów cywilnych, wraz z parasolową partią opozycyjną Kongres All Progressives, pokonując rządzącą od 1999 r. Długookreśloną Partię Ludowo-Demokratyczną.

Geografia - Nigeria

Gdzie na świecie jest Nigeria? Lokalizacja tego kraju to Zachodnia Afryka, na granicy Zatoki Gwinejskiej, między Beninem i Kamerunem. Całkowita powierzchnia kraju Nigeria wynosi 923,768 km2, z czego 910,768 km2 to ziemia. To dość duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: południowych nizinach wtapia się w centralne wzgórza i płaskowyże; góry na południowym wschodzie, równiny na północy. Najniższym punktem kraju Nigeria jest Ocean Atlantycki 0 m, najwyższy punkt Chappal Waddi 2 419 m. Klimat jest zróżnicowana; równikowa na południu, tropikalna w centrum, sucha w północnych.


Mieszkańcy - Nigeria

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Nigeria. Liczba to: 190,632,261. Ten kraj należy do najbardziej zaludnionych na świecie. Kto tu mieszka? Nigeria, najludniejszy kraj Afryki, składa się z ponad 250 grup etnicznych; najbardziej liczni i politycznie wpływowi są: Hausa i Fulani 29%, Joruba 21%, Igbo (Ibo) 18%, Ijaw 10%, Kanuri 4%, Ibibio 3,5%, Tiv 2,5%. Jakie są języki w kraju Nigeria? angielski (urzędowy), Hausa, Joruba, Igbo (Ibo), Fulani, ponad 500 dodatkowych rdzennych języków. A religie: muzułmańskich 50% muzułmanów, chrześcijanie 40%, rdzenne przekonania 10%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 18.4 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 53.8 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Nigeria? Tutaj: Największej populacji jakiegokolwiek afrykańskiego narodu; znaczące skupiska ludności są rozproszone w całym kraju, a obszary o największym zagęszczeniu znajdują się w południowym i południowo-zachodnim. Główne obszary miejskie kraju Nigeria to: Lagos 13.123 mln; Kano 3,587 milionów; Ibadan 3,16 miliona; Abudża (stolica) 2,44 miliona; Port Harcourt 2,343 miliona; Benin City 1,496 milionów (2015).

Rząd i gospodarka - Nigeria

Stolica kraju Nigeria to Abuja i rządowy typ federalnej prezydenckiej republiki. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 36 państw i 1 terytorium; Abia, Adamawa, Akwa Ibom, Anambra, Bauchi, Bayelsa, Benue, Borno, Cross River, Delta, Ebonyi, Edo, Ekiti, Enugu, Federalne Terytorium Stołeczne, Gombe, Imo, Jigawa, Kaduna, Kano, Katsina, Kebbi, Kogi, Kwara, Lagos, Nasarawa, Niger, Ogun, Ondo, Osun, Oyo, Płaskowyż, Rzeki, Sokoto, Taraba, Yobe, Zamfara. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Nigeria, ważnymi produktami przemysłowymi są ropa naftowa, węgiel, cyna, kolumbit; wyroby gumowe, drewno; skóry i skórki, tekstylia, cement i inne materiały budowlane, produkty spożywcze, obuwie, chemikalia, nawozy, druk, ceramika, stal. Ważne produkty rolne to Kakao, orzeszki ziemne, bawełna, olej palmowy, kukurydza, ryż, sorgo, proso, maniok (maniok, tapioka), ignam, kauczuk; bydło, owce, kozy, świnie; drzewny; ryba. Najważniejsze towary eksportowe to ropa naftowa i produkty ropopochodne 95%, kakao, guma (2012 r.), a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Indie 34 %, USA 9%, Hiszpania 5,9%, Francja 5,8%, RPA 5,5%, Kanada 5,1% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny, chemikalia, sprzęt transportowy, wyroby przemysłowe, żywność i żywe zwierzęta, a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 20,3%, USA 8,3%, Belgia 7,6% , Wielka Brytania 4,4%, Holandia 4,1% (2016). Jak bogaty jest Nigeria i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $5,900 (2017 oszacowanie). To dość niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 70% (2010 oszacowanie).


Mapa - NigeriaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności