Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Niue

Atlas of World: Niue. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Niue.


Informacje o Niue

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Niue. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Niue. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Niue tutaj:

Niue - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Niue? Zacznijmy od tego: Odległość Niue, a także różnice kulturowe i językowe między mieszkańcami Polinezji a sąsiednimi Wyspami Cooka spowodowały, że Niderlandy były administrowane oddzielnie. Populacja wyspy nadal spada (od szczytu 5 200 w 1966 r. Do 1618 w 2017 r.) Z istotną emigracją do Nowej Zelandii 2400 km na południowy zachód.

Geografia - Niue

Gdzie na świecie jest Niue? Lokalizacja tego kraju to Oceania, wyspa na południowym Pacyfiku, na wschód od Tonga. Całkowita powierzchnia kraju Niue wynosi 260 km2, z czego 260 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: strome wapienne klify wzdłuż wybrzeża, środkowy płaskowyż. Najniższym punktem kraju Niue jest Pacyfik Ocean 0 m, najwyższy punkt nienazwana elewacja 1,4 km na wschód od Hikutavake 80 m. Klimat jest tropikalny; zmodyfikowane przez południowo-handlowe wiatry.


Mieszkańcy - Niue

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Niue. Liczba to: 1,618 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? szacunek z lipca 2017 r.) Niuen 66,5%, część Niuen 13,4%, non-Niuen 20,1% (w tym 12% europejska i azjatycka oraz 8% mieszkańcy wysp Pacyfiku) (2011 r.). Jakie są języki w kraju Niue? Niuean (oficjalny) 46% (język polinezyjski blisko związane z Tongan i Samoan), Niuean i angielskim 32%, angielskim (oficjalnym) 11%, Niuean i innymi 5%, innymi 6% (2011 est.). A religie: Ekalesia Niue (Congregational Christian Church of Niue - Kościół protestancki założony przez misjonarzy z London Missionary Society) 67%, inne protestanckie 3% (zawiera Adwentystów Dnia Siódmego 1%, prezbiterian 1% i metodystów 1%), Mormon 10%, katolicy 10%, Świadkowie Jehowy 2%, pozostali 6%, żaden 2% (prognoza 2011 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? nieznane. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: nieznany. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Niue? Tutaj: Populacja rozmieszczona wokół peryferyjnych obszarów przybrzeżnych wyspy. Główne obszary miejskie kraju Niue to: Alofi (stolica) 1000 (2014).

Rząd i gospodarka - Niue

Stolica kraju Niue to Alofi i rządowy typ samorządna demokracja parlamentarna (Fouo Ekepule) w wolnym związku z Nową Zelandią. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - brak; uwaga - nie ma podziału administracyjnego pierwszego rzędu według definicji rządu USA, ale na drugim stanowisku. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Niue, ważnymi produktami przemysłowymi są wyroby z bydła wołowego , przetwórstwo spożywcze. Ważne produkty rolne to kokos, marakuja, miód, limonki, taro, ignam, maniok (maniok, tapioka), słodkie ziemniaki; trzoda chlewna, drób,. Najważniejsze towary eksportowe to konserwowy krem ​​kokosowy, kopra, miód, wanilia, produkty marakui, łapy, rośliny okopowe, lipy, piłki, znaczki, wyroby rzemieślnicze, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są nieznane. Najważniejsze towary importowe to żywność, żywe zwierzęta, wyroby przemysłowe, maszyny, paliwa, smary, chemikalia, narkotyki, a najważniejsi partnerzy importowi to nieznane. Jak bogaty jest Niue i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $5,800 (2003 oszacowanie). To dość niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - NiueBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności