Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Niue

Atlas světa: Niue. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Niue.


Informace - Niue

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Niue. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Niue. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Niue:

Niue - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Niue? Začněme tímto: Niueova odlehlost, jakož i kulturní a jazykové rozdíly mezi obyvateli Polynésie a sousedními Cookovymi ostrovy vedly k tomu, že je samostatně spravován Novým Zélandem. Obyvatelstvo ostrova i nadále klesá (z vrcholu 5200 v roce 1966 na 1 618 v roce 2017) s výraznou emigrací na Nový Zéland, 2400 km na jihozápad.

Geografie - Niue

Kde je na světě Niue? Umístění této země je Oceánie, ostrov v jižním Tichém oceánu, východně od Tongy. Niue má celkovou plochu 260 km2, z čehož 260 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: strmé vápencové útesy podél pobřeží, centrální plošina. Nejnižší bod země Niue je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod nepojmenovaná nadmořská výška 1,4 km východně od Hikutavaku 80 m. A klima je tropických; modifikovaný jihovýchodním obchodem větry.


Obyvatelé - Niue

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Niue. Počet obyvatel je: 1,618 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Niuen 66,5%, Niuen 13,4%, Niuen 20,1% (zahrnuje 12% evropských a asijských a 8% Pacifik ostrovanů) (2011 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Niue hovoří jazyky Niuean (oficiální) 46% úzce příbuzné s Tonganem a Samoanem), Niuean a angličtina 32%, Angličtina (oficiální) 11%, Niuean a další 5%, ostatní 6% (2011 est.). A náboženství: Ekalesia Niue (kongregační křesťanská církev Niue - (včetně adventistů sedmého dne 1%, presbyteriánů 1% a metodistů 1%), 10% mormonů, 10% římských katolíků, svědků Jehovových 2%, dalších 6%, žádných 2% (v roce 2011). Kolik let je tady lidem? neznámo. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: neznámo. Kde tu lidé žijí? Zde: populace v roce 2014) rozložené kolem okrajových pobřežních oblastí ostrova. Hlavní městské oblasti v zemi Niue jsou: Alofi (kapitál) 1 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Niue

Hlavní město země Niue je Alofi a typ vlády samosprávná parlamentní demokracie (Fouo Ekepule) ve svobodném spojení s novým Zélandem. Podívejme se na administrativní členění - žádný; Poznamenat - neexistují žádné administrativní rozdělení prvního řádu podle definice vlády USA, ale na druhém místě je 14 vesnic.. Pokud jde o ekonomiku, Niue má tyto důležité průmyslové produkty: řemesla, zpracování potravin. Důležité zemědělské produkty jsou kokosové ořechy, mučenky, med, limety, taro, jamy, maniok, tapioka, sladké brambory; prasata, drůbež, hovězí dobytek. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou konzervovaná kokosová smetana, kopra, med, vanilka, mučenky, pawpaws, kořenové plody, limety, fotbalové míče, razítka, ruční práce a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou neznámo. Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, živá zvířata, průmyslové výrobky, stroje, palivo, mazadla, chemikálie, drogy a nejdůležitější importní partneři jsou neznámo. Jakým bohatstvím oplývá Niue a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $5,800 (2003 odhad). To je poměrně nízké číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa NiueZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí