Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Niue

Atlas sveta: Niue. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Niue.


Informácie - Niue

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Niue. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Niue. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Niue tu:

Niue - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Niue? Začnime týmto: Niueova odľahlosť, rovnako ako kultúrne a jazykové rozdiely medzi obyvateľmi Polynésie a príbuznými susednými Cookovými ostrovmi spôsobili, že ju spravuje samostatne Nový Zéland. Obyvateľstvo ostrova naďalej klesá (z vrcholu 5200 v roku 1966 na 1 618 v roku 2017) s výraznou emigráciou do Nového Zélandu 2 400 km na juhozápad.

Geografia - Niue

Kde na svete je Niue? Umiestnenie tejto krajiny je Oceánia, ostrov v južnom Tichom oceáne, východne od Tongy. Celková plocha krajiny Niue je 260 km2, z čoho 260 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: strmé vápencové útesy pozdĺž pobrežia, centrálna plošina. Niue má najnižší bod Tichý oceán 0 m, najvyšší bod bez názvu 1.4 km východne od Hikutavake 80 m. Podnebie je tropických; modifikované juhovýchodným obchodom vietor.


Obyvatelia - Niue

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Niue. To číslo je: 1,618 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Niuen 66,5%, časť Niuen 13,4%, Niuen 20,1% (zahŕňa 12% európskych a ázijských a 8% tichomorských ostrovcov) (2011 est.). Aké sú jazyky v krajine Niue? Niuean (oficiálny) 46% úzko súvisiace s Tonganom a Samoanom, Niuean a angličtina 32%, angličtina (oficiálne) 11%, Niuean a ostatní 5%, ostatné 6% (2011 est.). A náboženstvá: Ekalesia Niue (kongregačná kresťanská cirkev Niue - protestantská cirkev založená misionármi z londýnskej misionárskej spoločnosti) 67%, ďalší protestant 3% (vrátane adventistov sedemdňového dňa 1%, presbyteriánov 1% a metodistov 1%), 10% mormónov 10%, svedkov Jehovových 2%, ďalších 6% 2% (2011 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? nevedno. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: neznáme. Kde ľudia žijú v krajine Niue? Tu: obyvateľov ) populácie rozdelené okolo periférnych pobrežných oblastí ostrova. Hlavné mestské oblasti krajiny Niue sú: Alofi (kapitál) 1 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Niue

Hlavné mesto krajiny Niue je Alofi a typ vlády samosprávna parlamentná demokracia (Fouo Ekepule) vo voľnej asociácii s Novým Zélandom. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - žiadna; poznamenať, že neexistujú žiadne administratívne rozdiely prvého rozkazu, ako ich definovala vláda USA, ale na druhom mieste bolo 14 obcí. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Niue, dôležité priemyselné produkty sú remeselné spracovanie, spracovanie potravín. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Kokosové orechy, mučenky, med, limety, taro, sladké zemiaky, maniok, tapioka, sladké zemiaky; ošípané, hydina, hovädzí dobytok. Najdôležitejšie vývozné komodity sú konzervovaný kokosový krém, kopra, med, vanilka, mučenky ovocné produkty, pawpaws, koreňové plodiny, limety, futbalové lopty, pečiatky, remeslá a najdôležitejšími exportnými partnermi sú nevedno. Najdôležitejšie dovozné komodity sú potraviny, živé zvieratá, priemyselné tovary, stroje, palivá, mazivá, chemikálie, drogy a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú nevedno. Ako bohatá je krajina Niue a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $5,800 (2003 odhad). Toto je pomerne nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - NiueE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia