Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Nowa Kaledonia

Atlas of World: Nowa Kaledonia. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Nowa Kaledonia.


Informacje o Nowa Kaledonia

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Nowa Kaledonia. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Nowa Kaledonia. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Nowa Kaledonia tutaj:

Nowa Kaledonia - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Nowa Kaledonia? Zacznijmy od tego: Osiedlona zarówno przez Wielką Brytanię, jak i Francję w pierwszej połowie XIX wieku, wyspa stała się własnością Francji w 1853 roku. Przez 18 lat była to kolonia karna po 1864 roku. Pobudzenie niepodległości w latach 80. i na początku lat 90. zakończyło się w 1998 roku w Noumea. Accord, która w ciągu ostatnich 20 lat przekazała coraz większą odpowiedzialność kierowniczą z Francji na Nową Kaledonię. Porozumienie zobowiązuje również Francję do przeprowadzenia referendum do listopada 2018 r. W celu podjęcia decyzji, czy Nowa Kaledonia powinna objąć pełną suwerenność i niezależność.

Geografia - Nowa Kaledonia

Gdzie na świecie jest Nowa Kaledonia? Lokalizacja tego kraju to Oceania, wyspy na południowym Pacyfiku, na wschód od Australii. Całkowita powierzchnia kraju Nowa Kaledonia wynosi 18,575 km2, z czego 18,275 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: równiny przybrzeżne z górami wewnętrznymi. Najniższym punktem kraju Nowa Kaledonia jest Ocean Spokojny 0 m, najwyższy punkt Mont Panie 1 628 m. Klimat jest Tropikalne; zmodyfikowane przez południowo-wschodnie wiatry; gorące, wilgotne.


Mieszkańcy - Nowa Kaledonia

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Nowa Kaledonia. Liczba to: 279,070 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Kanak 40,3%, europejski 29,2%, Wallisian, Futunian 8,7%, Tahitian 2%, indonezyjski 1,6%, wietnamski 1%, Ni-Vanuatu 0,9%, inne 16,2% (2009 rok.). Jakie są języki w kraju Nowa Kaledonia? francuski (oficjalny), 33 Melanezyjski - dialekty polskie:. A religie: rzymskokatolicki 60%, protestancki 30%, inne 10%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 32 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 77.9 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Nowa Kaledonia? Tutaj: Większość ludności mieszka w południowej części głównej wyspy, w stolicy i wokół Noumea. Główne obszary miejskie kraju Nowa Kaledonia to: Noumea (stolica) 181 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Nowa Kaledonia

Stolica kraju Nowa Kaledonia to Noumea i rządowy typ demokracji parlamentarnej (Kongres terytorialny); zbiorowość zamorską Francji. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 3 prowincje; Prowincja Iles (prowincja wyspy), Prowincja Nord (prowincja północna) i prowincja Sud (prowincja południowa). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Nowa Kaledonia, ważnymi produktami przemysłowymi są hodowla i wydobywanie niklu z ryb. Ważne produkty rolne to warzyw; wołowina, dziczyzna, inne produkty zwierzęce;. Najważniejsze towary eksportowe to ferroniksy, rudy niklu, ryby, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Chiny 30,4%, Japonia 15,7%, Korea Południowa 14,7%, Francja 5%, Belgia 4,5% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny i sprzęt, paliwa, chemikalia, artykuły spożywcze, a najważniejsi partnerzy importowi to Francja 25,1%, Singapur 10,1%, Chiny 9,8%, Australia 6,2%, Malezja 5,9%, Korea Południowa 5,8%, NZ 4,6%, 4,3% USA (2016). Jak bogaty jest Nowa Kaledonia i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $31,100 (2015 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 17% (2008).


Mapa - Nowa KaledoniaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności