Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Palau

Atlas of World: Palau. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Palau.


Informacje o Palau

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Palau. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Palau. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Palau tutaj:

Palau - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Palau? Zacznijmy od tego: Po trzech dekadach w ramach ONZ Powierniczego Terytorium Pacyfiku pod administracją USA, ta najbardziej na zachód położona grupa Caroline Islands zdecydowała się na niepodległość w 1978 roku, zamiast dołączyć do Sfederowanych Stanów Mikronezji. Porozumienie o wolnym stowarzyszeniu z USA zostało zatwierdzone w 1986 r., Ale nie zostało ratyfikowane do 1993 r. Zaczęło obowiązywać w następnym roku, kiedy wyspy uzyskały niepodległość.

Geografia - Palau

Gdzie na świecie jest Palau? Lokalizacja tego kraju to Oceania, grupa wysp na północnym Pacyfiku, na południowy wschód od Filipin. Całkowita powierzchnia kraju Palau wynosi 459 km2, z czego 459 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: zmienna topografia od wysokiej, górskiej głównej wyspy Babelthuap do niskich, koralowych wysp zwykle otoczonych dużymi rafami koralowymi. Najniższym punktem kraju Palau jest Ocean Spokojny 0 m, najwyższy punkt Mount Ngerchelchuus 242 m. Klimat jest tropikalny; ciepło i wilgotno; pora deszczowa maj do Novembe.


Mieszkańcy - Palau

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Palau. Liczba to: 21,431 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Palauan (mikronezjańska z domieszką malajskich i melanezyjskich) 73%, Carolinian 2%, azjatycki 21,7%, kaukaski 1,2%, inny 2,1% (2015 r.). Jakie są języki w kraju Palau? Palauan (urzędnik na większości wysp) 65,2%, inne Mikronezyjskie 1,9%, angielski (oficjalny) 19,1%, Filipiński 9,9%, chiński 1,2%, pozostałe 2,8%. A religie: rzymsko-katolickie 45,3%, protestanckie 34,9% (w tym ewangelicki 26,4%, adwentysta dnia siódmego 6,9%, zgromadzenie Boga 9,9%, baptysta 7%), modekngei 5,7% (rdzenne dla Palau), muzułmanin 3%, mormoni 1,5%, pozostałe 9,7% (2015 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 33.4 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 73.4 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Palau? Tutaj: większość ludności znajduje się na południowym krańcu głównej wyspy Babelthuap. Główne obszary miejskie kraju Palau to: Melekeok (stolica) 299 (2012).

Rząd i gospodarka - Palau

Stolica kraju Palau to Ngerulmud i rządowy typ republika prezydencka w wolnym związku z USA. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 16 stanów; Aimeliik, Airai, Angaur, Hatohobei, Kayangel, Koror, Melekeok, Ngaraard, Ngarchelong, Ngardmau, Ngatpang, Ngchesar, Ngeremlengui, Ngiwal, Peleliu, Sonsorol. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Palau, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka okra , rybołówstwo, rolnictwo na własne potrzeby. Ważne produkty rolne to kokosy, maniok (maniok, tapioka), słodkie ziemniaki; ryby, świnie, kurczaki, jaja, banany, papaja, chleb chlebowy, kalmary, kwaśno, polinezyjskie kasztany, migdały polinezyjskie, mango, taro, guawa, fasola, ogórki, dynia / dynia (różne), bakłażan, zielona cebula, kangkong (rukiew wodna) , kapusta (różne), rzodkiewka, orzechy betelu, melony, papryka, noni,. Najważniejsze towary eksportowe to skorupiaki, tuńczyk, inne ryby (wiele gatunków), a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Grecja 82,4%, USA 6,9% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny i sprzęt, paliwa, metale; artykuły spożywcze:, a najważniejsi partnerzy importowi to USA 24,6%, Japonia 19,8%, Chiny 14,3%, Guam 14,2%, Filipiny 4,4% (2016). Jak bogaty jest Palau i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $16,700 (2017 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - PalauBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności