Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Palau

Atlas sveta: Palau. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Palau.


Informácie - Palau

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Palau. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Palau. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Palau tu:

Palau - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Palau? Začnime týmto: Po troch desaťročiach, ako súčasť územia Tichého oceánu OSN pod správou USA, sa tento najzápadnejší klastr Carolínskych ostrovov v roku 1978 rozhodol namiesto toho, aby sa pripojil k federatívnym štátom Mikronézia. Kompaktná dohoda o slobodnom pridružení s USA bola schválená v roku 1986, ale neratifikovaná až do roku 1993. Nadobudla platnosť nasledujúci rok, keď ostrov získal nezávislosť.

Geografia - Palau

Kde na svete je Palau? Umiestnenie tejto krajiny je Oceánia, skupina ostrovov v Severnom Tichom oceáne, juhovýchodne od Filipín. Celková plocha krajiny Palau je 459 km2, z čoho 459 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: premenlivá topografia od vysokého hornatého hlavného ostrova Babelthuap až po nízke koralové ostrovy zvyčajne ohraničené veľkými bariérovými útesmi. Palau má najnižší bod Tichý oceán 0 m, najvyšší bod Mount Ngerchelchuus 242 m. Podnebie je tropických; teplý a vlhký; vlhká sezóna Máj až novembra.


Obyvatelia - Palau

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Palau. To číslo je: 21,431 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Palauan (mikronézsky s malajskými a melézskymi prísadami) 73% Carolinian 2%, Ázijské 21,7%, Kaukazský 1,2%, Ostatné 2,1% (2015 est.). Aké sú jazyky v krajine Palau? Palauan (úradník na väčšine ostrovov) 65,2%, ostatné Micronesian 1,9%, Anglicky (oficiálne) 19,1%, Filipínsky 9,9% ostatné 2,8%. A náboženstvá: rímskokatolícke 45,3%, protestantské 34,9% (vrátane evanjelikálnych 26,4%, adventistov siedmeho dňa 6,9%, zhromaždenia boha .9%, baptistov .7%), modekngei 5,7% (domorodých Palau), moslimských 3% 1,5%, ostatné 9,7% (2015 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 33.4 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 73.4 rok. Kde ľudia žijú v krajine Palau? Tu: väčšina obyvateľov sa nachádza na južnom konci hlavného ostrova Babelthuap. Hlavné mestské oblasti krajiny Palau sú: Melekeok (hlavné mesto) 299 (2012).

Vláda a hospodárstvo - Palau

Hlavné mesto krajiny Palau je Ngerulmud a typ vlády prezidentskej republiky vo voľnom združení s USA. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 16 štátov; Aimeliik, Airai, Angaur, Hatohobei, Kajangel, Koror, Melekeok, Ngaraard, Ngarchelong, Ngardmau, Ngatpang, Ngchesar, Ngeremlengui, Ngiwal, Peleliu, Sonsorol. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Palau, dôležité priemyselné produkty sú cestovný ruch, rybné hospodárstvo, ekologické poľnohospodárstvo. Dôležité poľnohospodárske produkty sú kokosové orechy, maniok, tapioka, sladké zemiaky; ryby, ošípané, kurčatá, vajcia, banány, papája, chlebové jedlá, calamansi, soursop, polynézske gaštany, polynézske mandle, mango, taro, guava, fazuľa, , rôzne kapusty, reďkovky, betelové orechy, melóny, papriky, noni, okra. Najdôležitejšie vývozné komodity sú mäkkýše, tuniak, iné ryby a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Grécko 82.4%, 6.9% 2016. Najdôležitejšie dovozné komodity sú stroje a zariadenia, palivá, kovy; potraviny a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú USA 24,6%, Japonsko 19,8%, Čína 14,3%, Guam 14,2%, Filipíny 4,4% (2016). Ako bohatá je krajina Palau a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $16,700 (2017 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - PalauE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia