Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Palau

Atlas světa: Palau. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Palau.


Informace - Palau

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Palau. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Palau. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Palau:

Palau - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Palau? Začněme tímto: Po třech desetiletích v rámci tichomořského území OSN pod správou Spojených států tento nejzápadnější cluster Carolských ostrovů zvolil v roce 1978 nezávislost, než aby se připojil k Federálním státům Mikronésie. Dohoda o volném sdružení s USA byla schválena v roce 1986, ale nebyla ratifikována až do roku 1993. Do platnosti vstoupila v následujícím roce, kdy ostrov získal nezávislost.

Geografie - Palau

Kde je na světě Palau? Umístění této země je Oceánie, skupina ostrovů v severním Tichém oceánu, jihovýchodně od Filipín. Palau má celkovou plochu 459 km2, z čehož 459 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: měnící se topografie z vysokohorského hlavního ostrova Babelthuap na nízké, korálové ostrovy zpravidla ohraničené velkými bariérovými útesy. Nejnižší bod země Palau je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod Mount Ngerchelchuus 242 m. A klima je tropických; horké a vlhké; vlhká sezóna Květen až listopad.


Obyvatelé - Palau

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Palau. Počet obyvatel je: 21,431 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Palauan (Micronesian s malajskými a melanesianskými přísadami) 73% Carolinian 2%, Asiat 21,7%, kavkazský 1,2%, jiný 2,1% (2015 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Palau hovoří jazyky Palauan (oficiální na většině ostrovů) 65,2%, ostatní Micronesian 1,9%, Angličtina 19,1%, Filipínští 9,9% jiný 2,8%. A náboženství: římskokatolický 45,3%, protestantský 34,9% (zahrnuje evangelikální 26,4%, adventisté sedmého dne 6,9%, shromáždění boha .9%, baptist .7%), Modekngei 5,7% (domorodé Palau), muslimští 3% 1,5%, ostatní 9,7% (2015 est.). Kolik let je tady lidem? 33.4 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 73.4 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: většina populace se nachází na jižním konci hlavního ostrova Babelthuap. Hlavní městské oblasti v zemi Palau jsou: Melekeok (hlavní město) 299 (2012).

Vláda a ekonomika - Palau

Hlavní město země Palau je Ngerulmud a typ vlády prezidentské republiky ve volné asociaci s USA. Podívejme se na administrativní členění - 16 uvádí; Aimeli, Airai, Angaur, Hatohobei, Kayangel, Koror, Melekeok, Ngaraard, Ngarchelong, Ngardmau, Ngatpang, Ngchesar, Ngeremlengui, Ngiwal, Peleliu, Sonsorol. Pokud jde o ekonomiku, Palau má tyto důležité průmyslové produkty: turistika, rybaření, samozásobitelské zemědělství. Důležité zemědělské produkty jsou kokosové ořechy, maniok, tapioka, sladké brambory; ryby, prasata, kuřata, vejce, banány, papája, pečivo, calamansi, soursop, polynéské kaštany, polynéské mandle, mango, taro, guava, fazole, okurky, , zelí (různé), ředkvičky, betelové ořechy, melouny, papriky, noni, ibišek. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou korýši, tuňák, jiné ryby (mnoho druhů), a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Řecko 82,4%, USA 6,9% (2016),. Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a zařízení, pohonné hmoty, kovy; potraviny a nejdůležitější importní partneři jsou USA 24,6%, Japonsko 19,8%, Čína 14,3%, Guam 14,2%, Filipíny 4,4% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Palau a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $16,700 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa PalauZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí