Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Paragwaj

Atlas of World: Paragwaj. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Paragwaj.


Informacje o Paragwaj

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Paragwaj. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Paragwaj. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Paragwaj tutaj:

Paragwaj - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Paragwaj? Zacznijmy od tego: Paragwaj uzyskał niepodległość od Hiszpanii w 1811 roku. W katastrofalnej wojnie potrójnego sojuszu (1865-70) - pomiędzy Paragwajem a Argentyną, Brazylią i Urugwajem - Paragwaj stracił dwie trzecie dorosłych mężczyzn i znaczną część swojego terytorium. Kraj stagnował się ekonomicznie przez następne pół wieku. Po wojnie Chaco w latach 1932-35 z Boliwią, Paragwaj zyskał dużą część regionu nizinnego Chaco. 35-letnia dyktatura wojskowa Alfredo Stroessnera zakończyła się w 1989 r., A pomimo znacznego wzrostu sporów politycznych w ostatnich latach, Paragwaj przeprowadził stosunkowo wolne i regularne wybory prezydenckie od czasu powrotu kraju do demokracji.

Geografia - Paragwaj

Gdzie na świecie jest Paragwaj? Lokalizacja tego kraju to Środkowa Ameryka Południowa, północny wschód od Argentyny, południowy zachód od Brazylii. Całkowita powierzchnia kraju Paragwaj wynosi 406,752 km2, z czego 397,302 km2 to ziemia. To dość duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: trawiastych równinach i zalesionych wzgórzach na wschód od Rio Paragwaj; Gran Chaco zachodnim regionie Rio Paragwaju przeważnie niskie, bagnistych zwykły pobliżu rzeki i suszy leśnych i kolczastych zarośla innym. Najniższym punktem kraju Paragwaj jest węzeł Rio Paragwaju Rio Parana 46 m, najwyższy punkt Cerro Peró 842 m. Klimat jest podzwrotnikowy do umiarkowanego; znaczne opady we wschodnich częściach, stając się półsuche na dalekich, zachodnich.


Mieszkańcy - Paragwaj

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Paragwaj. Liczba to: 6,943,739 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? mestizo (mieszane hiszpańskie i indiańskie) 95% , inne 5%. Jakie są języki w kraju Paragwaj? hiszpański (urzędowy), Guarani (oficjalny). A religie: Rzymskokatolicki 89,6%, protestancki 6,2%, inny chrześcijanin 1,1%, inny lub nieokreślony 1,9%, brak 1,1% (2002 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 28.2 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 77.4 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Paragwaj? Tutaj: Większość ludności zamieszkuje we wschodniej części kraju; na zachodzie leży Gran Chaco (półpustynna równina nizinna), która stanowi 60% terytorium lądu, ale tylko 2% całej populacji. Główne obszary miejskie kraju Paragwaj to: Asuncion (stolica) 2,356 milionów (2015).

Rząd i gospodarka - Paragwaj

Stolica kraju Paragwaj to Asuncion i rządowy typ prezydencka republika. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 17 departamentów (departamentos, singular - departamento) i 1 stolica; Alto Paragwaj, Alto Parana, Amambay, Asuncion, Boqueron, Caaguazu, Caazapa, Canindeyu, Central, Concepcion, Cordillera, Guaira, Itapua, Misiones, Neembucu, Paraguari, Presidente Hayes, San Pedro. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Paragwaj, ważnymi produktami przemysłowymi są przetwarzania cukru, cementu, tekstyliów, napojów, wyrobów z drewna, stali, metali nieszlachetnych, elektropompy. Ważne produkty rolne to bawełny, trzciny cukrowej, soi, kukurydzy, pszenicy, tytoniu, manioku (tapioki), owoców, warzyw; wołowina, wieprzowina, jaja, mleko; czas. Najważniejsze towary eksportowe to soja, pasza dla zwierząt, bawełna, mięso, oleje jadalne, drewno, skóra, złoto, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Brazylia 35,4%, Argentyna 10,5%, Rosja 7,6%, Chile 6,1% (2016). Najważniejsze towary importowe to pojazdy drogowe, towary konsumpcyjne, tytoń, produkty naftowe, maszyny elektryczne, traktory, chemikalia, części samochodowe, a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 27,3%, Brazylia 24,3%, Argentyna 14,3%, USA 7,1% (2016). Jak bogaty jest Paragwaj i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $9,800 (2017 oszacowanie). To dość niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 22.2% (2015 oszacowanie).


Mapa - ParagwajBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet