Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Paraguaj

Atlas sveta: Paraguaj. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Paraguaj.

Domov - Južná Amerika - Paraguaj

Informácie - Paraguaj

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Paraguaj. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Paraguaj. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Paraguaj tu:

Paraguaj - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Paraguaj? Začnime týmto: Paraguaj získal svoju nezávislosť od Španielska v roku 1811. V katastrofálnej vojne trojitej aliancie (1865-70) - medzi Paraguajom a Argentínou, Brazíliou a Uruguajom - Paraguaj stratil dve tretiny svojich dospelých mužov a väčšinu svojho územia. V nasledujúcom polstoročí krajina ekonomicky stagnovala. Po Chaco vojne 1932-35 s Bolívia, Paraguaj získal veľkú časť Chaco oblasti nížiny. 35-ročná vojenská diktatúra Alfreda Stroessnera skončila v roku 1989 a napriek výraznému nárastu politických bojov v posledných rokoch Paraguaj uskutočnil relatívne slobodné a pravidelné prezidentské voľby od návratu krajiny k demokracii.

Geografia - Paraguaj

Kde na svete je Paraguaj? Umiestnenie tejto krajiny je Stredná Južná Amerika, severovýchodne od Argentíny, juhozápadne od Brazílie. Celková plocha krajiny Paraguaj je 406,752 km2, z čoho 397,302 km2 je zem. Takže to je pomerne veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: trávnatých pláňach a zalesnených kopcoch východne od Rio Paraguay; Gran Chaco región západne od Rio Paraguay prevažne nízky, bažinatá rovina pri rieke a suché lesy a trnité kroviny inde. Paraguaj má najnižší bod križovatka Rio Paraguay a Rio Parana 46 m, najvyšší bod Cerro Pero 842 m. Podnebie je subtropické až mierne; výrazné zrážky vo východných častiach, ktoré sa stávajú poloprírodné v ďalekých.


Obyvatelia - Paraguaj

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Paraguaj. To číslo je: 6,943,739 (7/2017 odhad). Takže toto nie je krajina s príliš mnohýmy ľudmi. Kto žije tu? mestizo (zmiešané španielske a amerindiánske) 95% , ostatné 5%. Aké sú jazyky v krajine Paraguaj? španielsky (oficiálny), Guarani (úradný). A náboženstvá: Rímskokatolícke 89,6%, protestantské 6,2%, iné kresťanské 1,1%, iné alebo neurčené 1,9%, žiadne 1,1% (sčítanie v roku 2002). Koľko rokov je ľudom v priemere? 28.2 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 77.4 rok. Kde ľudia žijú v krajine Paraguaj? Tu: Väčšina obyvateľov žije vo východnej polovici krajiny; na západe leží Gran Chaco (polosuchá nížinná rovina), ktorá tvorí 60% územného územia, ale iba 2% z celkovej populácie. Hlavné mestské oblasti krajiny Paraguaj sú: Asunción (hlavné mesto) 2 356 miliónov (2015).

Vláda a hospodárstvo - Paraguaj

Hlavné mesto krajiny Paraguaj je Asunción a typ vlády prezidentská republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 17 oddelení (departamentos, singular - departamento) a 1 hlavné mesto; Alto Paraguaj, alto Parana, Amambay, Asuncion, Boqueron, Caaguazu, Caazapa, Canindeyú, Central, Concepcion, Cordillera, Guaira, Itapua, Misiones, Neembucu, Paraguari, Presidente Hayes, San Pedro. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Paraguaj, dôležité priemyselné produkty sú spracovanie cukru, cement, textil, nápoje, výrobky z dreva, ocele, základné kovy, elektrický Výkon. Dôležité poľnohospodárske produkty sú bavlny, cukrovej trstiny, sójových bôbov, kukurice, pšenice, tabaku, manioku, tapioky, ovocia, zeleniny; hovädzie, bravčové, vajcia, mlieko; Tinbe. Najdôležitejšie vývozné komodity sú sójové bôby, kŕmenie hospodárskych zvierat, bavlna, mäso, jedlé oleje, drevo, koža, zlato a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Brazília 35,4%, Argentína 10,5%, Rusko 7,6%, Čile 6,1% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú cestné vozidlá, spotrebný tovar, tabak, ropné produkty, elektrické stroje, traktory a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú , USA 7,1% (2016). Ako bohatá je krajina Paraguaj a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $9,800 (2017 odhad). Toto je pomerne nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 22.2% (2015 odhad).


Mapa - ParaguajE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet