Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Paraguay

Atlas světa: Paraguay. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Paraguay.

Domů - Jižní Amerika - Paraguay

Informace - Paraguay

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Paraguay. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Paraguay. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Paraguay:

Paraguay - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Paraguay? Začněme tímto: Paraguay získal nezávislost od Španělska v roce 1811. V katastrofální válce trojnásobné aliance (1865-70) - mezi Paraguayem a Argentinou, Brazílií a Uruguayem - Paraguay ztratil dvě třetiny svých dospělých mužů a hodně z jejich území. Země ekonomicky stagnovala v příštím půl století. Po Chaco válce 1932-35 s Bolívie, Paraguay získal velkou část Chaco oblasti nížiny. 35-letá vojenská diktatura Alfreda Stroessnera skončila v roce 1989 a navzdory výraznému nárůstu politických výkyvů v posledních letech se Paraguay po návratu do demokracie držel relativně volných a pravidelných prezidentských voleb.

Geografie - Paraguay

Kde je na světě Paraguay? Umístění této země je Střední Jižní Amerika, severovýchodně od Argentiny, jihozápadně od Brazílie. Paraguay má celkovou plochu 406,752 km2, z čehož 397,302 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: travnatých pláních a zalesněných kopcích východně od Rio Paraguay; Gran Chaco oblast západně od Rio Paraguay převážně nízká, bažinatá rovina u řeky a suché lesy a trnité křoviny jinde. Nejnižší bod země Paraguay je křižovatka Rio Paraguay a Rio Parana 46 m, nejvyšší bod Cerro Pero 842 m. A klima je subtropický až mírný; výrazné srážky ve východních částech, které se stanou polopřírodnými v daleko západních.


Obyvatelé - Paraguay

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Paraguay. Počet obyvatel je: 6,943,739 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? mestizo (směsný španělský a americký) 95% , další 5%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Paraguay hovoří jazyky španělština (oficiální), Guarani (oficiální). A náboženství: Římský katolík 89,6%, protestantský 6,2%, jiný křesťan 1,1%, jiný nebo neurčený 1,9%, žádný 1,1% (sčítání lidu z roku 2002). Kolik let je tady lidem? 28.2 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 77.4 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina obyvatelstva sídlí ve východní polovině země; na západ leží Gran Chaco (polosuchá nížinná planina), která tvoří 60% pozemku, ale pouze 2% z celkové populace. Hlavní městské oblasti v zemi Paraguay jsou: Asuncion (kapitál) 2 356 milionů (2015).

Vláda a ekonomika - Paraguay

Hlavní město země Paraguay je Asuncion a typ vlády prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 17 oddělení (departamentos, singular - departamento) a 1 hlavní město; Alto Paraguay, Alto Parana, Amambay, Asuncion, Boqueron, Caaguazu, Caazapá, Canindeyú, Central, Concepcion, Cordillera, Guaira, Itapua, Misiones, Neembucu, Paraguari, Presidente Hayes, San Pedro. Pokud jde o ekonomiku, Paraguay má tyto důležité průmyslové produkty: zpracování cukru, cement, textil, nápoje, výrobky ze dřeva, oceli, obecné kovy, elektrický Výkon. Důležité zemědělské produkty jsou bavlna, cukrová třtina, sója, kukuřice, pšenice, tabák, maniok, tapioka, ovoce, zelenina; hovězí, vepřové, vejce, mléko; timbe. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou sojové boby, krmení hospodářských zvířat, bavlna, maso, jedlé oleje, dřevo, kůže, zlato a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Brazílie 35,4%, Argentina 10,5%, Rusko 7,6%, Chile 6,1% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou silniční vozidla, spotřební zboží, tabák, ropné produkty, elektrické stroje, traktory, chemikálie a nejdůležitější importní partneři jsou , USA 7,1% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Paraguay a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $9,800 (2017 odhad). To je poměrně nízké číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 22.2% (2015 odhad).


Mapa ParaguayZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet