Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Republika Środkowoafrykańska

Atlas of World: Republika Środkowoafrykańska. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Republika Środkowoafrykańska.

Strona główna - Afryka - Republika Środkowoafrykańska

Informacje o Republika Środkowoafrykańska

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Republika Środkowoafrykańska. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Republika Środkowoafrykańska. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Republika Środkowoafrykańska tutaj:

Republika Środkowoafrykańska - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Republika Środkowoafrykańska? Zacznijmy od tego: Była francuska kolonia Ubangi-Shari stała się Republiką Środkowoafrykańską po odzyskaniu niepodległości w 1960 roku. Po trzech burzliwych dziesięcioleciach złego rządzenia - głównie przez rządy wojskowe - rządy cywilne zostały ustanowione w 1993 roku, ale trwały zaledwie dekadę. W marcu 2003 r. Prezydent Ange-Felix Patasse został zdetronizowany w wojskowym puczu przewodzonym przez generała Francois Bozizego, który ustanowił tymczasowy rząd. Wybory przeprowadzone w 2005 roku potwierdziły generała Bozizego na stanowisku prezydenta; został ponownie wybrany w 2011 roku w wyborach powszechnie uważanych za wadliwe. Rząd wciąż nie ma pełnej kontroli nad okolicą, gdzie trwa bezprawie. Kilka grup rebeliantów połączyło siły na początku grudnia 2012 r., Aby przeprowadzić serię ataków, które sprawiły, że opanowały one wiele miast w północnej i środkowej części kraju. Rebelianci - niezadowoleni z Bozize " rząd - uczestniczył w rozmowach pokojowych na początku stycznia 2013 r., w wyniku których powstał rząd koalicyjny, w tym przywódcy rebelii. W marcu 2013 r. Rząd koalicyjny rozwiązał się, rebelianci przejęli stolicę, a prezydent Bozize uciekł z kraju. Przywódca rebelii Michel Djotodia przejął przewodnictwo, a kolejny miesiąc ustanowił Krajową Radę Tymczasową (CNT). W styczniu 2014 r. CNT wybrała Catherine Samba-panza na tymczasowego prezydenta. Wybory zakończone w marcu 2016 r. Zainstalował niezależny kandydat Faustin-Archange Touadera na prezydenta; nadal dąży do pokoju między rządem a grupami zbrojnymi i rozwija program rozbrojenia, demobilizacji, reintegracji i repatriacji (DDRR) w celu ponownego włączenia zbrojnych grup do społeczeństwa.

Geografia - Republika Środkowoafrykańska

Gdzie na świecie jest Republika Środkowoafrykańska? Lokalizacja tego kraju to Afryka Środkowa, na północ od Demokratycznej Republiki Konga. Całkowita powierzchnia kraju Republika Środkowoafrykańska wynosi 622,984 km2, z czego 622,984 km2 to ziemia. To dość duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: szeroki, płaski do toczącego się płaskowyżu; rozproszone wzgórza na północny wschód i południowy zachód. Najniższym punktem kraju Republika Środkowoafrykańska jest rzeka Oubangui 335 m, najwyższy punkt Mont Ngaoui 1,410 m. Klimat jest Tropikalne; gorące, suche zimy; od łagodnego do gorącego, mokrego lata.


Mieszkańcy - Republika Środkowoafrykańska

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Republika Środkowoafrykańska. Liczba to: 5,625,118. To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? Baya 33%, Banda 27%, Mandjia 13%, Sara 10%, Mboum 7%, M'Baka 4%, Yakoma 4%, inne 2%. Jakie są języki w kraju Republika Środkowoafrykańska? francuski (urzędowy), Sangho (lingua franca i język narodowy), języki plemienne. A religie: rdzennych wierzeń 35%, protestantów 25%, rzymskokatolickich 25%, muzułmańskich 15%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 19.7 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 52.8 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Republika Środkowoafrykańska? Tutaj: większość mieszkańców mieszka na zachodnich i centralnych obszarach kraju, szczególnie w stolicy Bangui i wokół niej. Główne obszary miejskie kraju Republika Środkowoafrykańska to: ( kapitał) 794000 (2015).

Rząd i gospodarka - Republika Środkowoafrykańska

Stolica kraju Republika Środkowoafrykańska to Bangui i rządowy typ republiką prezydencką. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 14 prefektur (prefektury, w liczbie pojedynczej - prefektura), 2 prefektura gospodarcze (prefektury économiques, osobliwe - prefektura economique) i 1 gmina; Bamingui-Bangoran, robocze, Dolna Kotto, Górna Kotto, Górny Mbomou, Kemo, Lobaye, Mambere-Kadei, Mbomou Nana-Grébizi Nana-Mambere, Ombella-M'Poko, Ouaka, Ouham, Ouham-Pendé, Sangha- Mbaere, Vakaga. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Republika Środkowoafrykańska, ważnymi produktami przemysłowymi są złota i diamentów, pozyskiwanie drewna, browarnictwo, rafinacja cukru. Ważne produkty rolne to Bawełna, kawa, tytoń, maniok (maniok, tapioka), bataty, proso, kukurydza, banany; timbe wydobycie. Najważniejsze towary eksportowe to diamentów, drewno, bawełna, kawa, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Białoruś 33,5%, Niemcy 15,3%, Francja 14,2%, Czad 12,6%, Kamerun 9,7%, Chiny 8,1% (2016). Najważniejsze towary importowe to żywność, tekstylia , produkty naftowe, maszyny, urządzenia elektryczne, pojazdy silnikowe, chemikalia, farmaceutyki, a najważniejsi partnerzy importowi to Egipt 29,8%, Francja 18,6%, Chiny 6,8%, Belgia 5,7%, Kamerun 5,4% (2016). Jak bogaty jest Republika Środkowoafrykańska i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $700 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - Republika ŚrodkowoafrykańskaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności