Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Stredoafrická republika

Atlas sveta: Stredoafrická republika. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Stredoafrická republika.

Domov - Afrika - Stredoafrická republika

Informácie - Stredoafrická republika

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Stredoafrická republika. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Stredoafrická republika. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Stredoafrická republika tu:

Stredoafrická republika - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Stredoafrická republika? Začnime týmto: Bývalá francúzska kolónia Ubangi-Shari sa stala Stredoafrickou republikou po nezávislosti v roku 1960. Po troch búrlivých desaťročiach nepochopenia - väčšinou vojenskými vládami - bola v roku 1993 založená civilná vláda, ale trvala len desať rokov. V marci 2003 bol prezident Ange-Felix Patasse zosadený vojenským prevratom pod vedením generála Francoisa Bozize, ktorý založil prechodnú vládu. Voľby, ktoré sa konali v roku 2005, potvrdili generála Bozizeho ako prezidenta; bol v roku 2011 opätovne zvolený hlasovaním široko považovaným za chybný. Vláda stále nemá plnú kontrolu nad vidiekom, kde pretrváva bezprávia. Niekoľko povstaleckých skupín sa spojilo začiatkom decembra 2012, aby spustili sériu útokov, ktoré ich ponechali pod kontrolou mnohých miest v severnej a strednej časti krajiny. Rebeli - nešťastní s Bozize " sa zúčastnila na mierových rozhovoroch začiatkom januára 2013, čo viedlo k koaličnej vláde vrátane vedenia povstania. V marci 2013 sa koaličná vláda rozpustila, rebeli sa chytili do hlavného mesta a prezident Bozize utiekol z krajiny. Líder rebelov Michel Djotodia prevzal predsedníctvo av nasledujúcom mesiaci založil Národnú prechodnú radu (CNT). V januári 2014 CNT zvolila Catherine Sambu-panzu za dočasného prezidenta. Voľby ukončené v marci 2016 nainštalovali ako prezidenta nezávislého kandidáta Faustina-Archange Touaderu; pokračuje v úsilí o mier medzi vládou a ozbrojenými skupinami a rozvíja program odzbrojenia, demobilizácie, reintegrácie a repatriácie (DDRR) na opätovné začlenenie ozbrojených skupín do spoločnosti.

Geografia - Stredoafrická republika

Kde na svete je Stredoafrická republika? Umiestnenie tejto krajiny je Stredná Afrika, severne od Konžskej demokratickej republiky. Celková plocha krajiny Stredoafrická republika je 622,984 km2, z čoho 622,984 km2 je zem. Takže to je pomerne veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: obrovské, ploché až valcované plošiny; rozptýlené kopce severovýchodne a juhozápadne. Stredoafrická republika má najnižší bod rieka Oubangui 335 m, najvyšší bod Mont Ngaoui 1410 m. Podnebie je tropických; horúce, suché zimy; mierne až horúce, mokré letá.


Obyvatelia - Stredoafrická republika

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Stredoafrická republika. To číslo je: 5,625,118. Takže toto nie je krajina s príliš mnohýmy ľudmi. Kto žije tu? Baya 33%, Banda 27%, Mandja 13%, Sara 10%, Mboum 7%, M'Baka 4%, Yakoma 4%, Ostatné 2%. Aké sú jazyky v krajine Stredoafrická republika? francúzske (oficiálne), Sangho (lingua franca a národný jazyk). A náboženstvá: domorodá viera 35%, protestantská 25%, rímskokatolícke 25%, moslimská 15%. Koľko rokov je ľudom v priemere? 19.7 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 52.8 rok. Kde ľudia žijú v krajine Stredoafrická republika? Tu: väčšina obyvateľov žije v západnej a strednej časti krajiny, najmä v hlavnom meste Bangui. Hlavné mestské oblasti krajiny Stredoafrická republika sú: Bangui av jeho okolí ( kapitál) 794 000 (2015).

Vláda a hospodárstvo - Stredoafrická republika

Hlavné mesto krajiny Stredoafrická republika je Bangui a typ vlády prezidentská republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 14 prefektúry, prefektúry, prefektúry economique) a 1 obec; Bambus, Bamboo, Bambo-Kotto, Haute-Kotto, Haut-Mbomou, Kemo, Lobaye, Mambere-Kadei, Mbomou, Nana-Grebizi, Nana-Mambere, Ombella-Mpoko, Ouaka, Mbaere, Vakaga. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Stredoafrická republika, dôležité priemyselné produkty sú zlata a ťažbou diamantov, logovanie, pivovarníctvo, rafinácia cukru. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Bavlna, káva, tabak, maniok, tapioka; Tinbe. Najdôležitejšie vývozné komodity sú diamanty, drevo, bavlna, káva a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Bielorusko 33,5%, Nemecko 15,3%, Francúzsko 14,2%, Chad 12,6%, Kamerun 9,7%, Čína 8,1% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú potraviny, textil , ropné produkty, stroje, elektrické zariadenia, motorové vozidlá, chemikálie, liečivá a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Egypt 29,8%, Francúzsko 18,6%, Čína 6,8%, Belgicko 5,7%, Kamerun 5,4%. Ako bohatá je krajina Stredoafrická republika a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $700 (2017 odhad). Toto je veľmi nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - Stredoafrická republikaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia