Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Středoafrická republika

Atlas světa: Středoafrická republika. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Středoafrická republika.

Domů - Afrika - Středoafrická republika

Informace - Středoafrická republika

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Středoafrická republika. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Středoafrická republika. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Středoafrická republika:

Středoafrická republika - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Středoafrická republika? Začněme tímto: Bývalá francouzská kolonie Ubangi-Shari se stala Středoafrickou republikou po vyhlášení nezávislosti v roce 1960. Po třiceti bouřlivých desetiletích neurčitosti - většinou vojenskými vládami - byla v roce 1993 založena civilní vláda, ale trvala jen deset let. V březnu 2003 byl prezident Ange-Felix Patasse sesazen do vojenského převratu pod vedením generála Francoise Bozize, který založil přechodnou vládu. Volby konané v roce 2005 potvrdily generála Bozizeho prezidenta; on byl znovu zvolen v roce 2011 v hlasování široce pohledu jako vadný. Vláda stále chybí plnou kontrolu nad krajinou, kde trvá bezprávnost. Několik povstaleckých skupin se na začátku prosince 2012 spojilo, aby spustilo řadu útoků, které jim umožnily ovládnout mnoho měst v severní a střední části země. Rebelové - nešťastní s Bozize ' se zúčastnila mírových jednání na začátku ledna 2013, což vyústilo v koaliční vládu včetně vedení povstání. V březnu 2013 se koaliční vláda rozpustila, rebelové obsadili hlavní město a prezident Bozize utekl z této země. Rebelský vůdce Michel Djotodia převzal předsednictví a následující měsíc založil Národní přechodnou radu (CNT). V lednu 2014 CNT zvolila Catherine Sambu-panzu za dočasného prezidenta. Volby dokončené v březnu 2016 instalovali nezávislého kandidáta Faustina-Archange Touaderu jako prezidenta; pokračuje v úsilí o dosažení míru mezi vládou a ozbrojenými skupinami a rozvíjí program odzbrojení, demobilizace, opětovného začlenění a repatriace (DDRR) za účelem opětovného začlenění ozbrojených skupin do společnosti.

Geografie - Středoafrická republika

Kde je na světě Středoafrická republika? Umístění této země je Střední Afrika, severně od Konžské demokratické republiky. Středoafrická republika má celkovou plochu 622,984 km2, z čehož 622,984 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: obrovská, plochá až po valovou plošinu; roztroušené kopce na severovýchodě a jihozápadě. Nejnižší bod země Středoafrická republika je řeka Oubangui 335 m, nejvyšší bod Mont Ngaoui 1410 m. A klima je tropických; teplé, suché zimy; mírné až horké, mokré léta.


Obyvatelé - Středoafrická republika

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Středoafrická republika. Počet obyvatel je: 5,625,118. Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? Baya 33%, Banda 27%, Mandja 13%, Sara 10%, Mboum 7%, M'Baka 4%, Yakoma 4%, ostatní 2%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Středoafrická republika hovoří jazyky francouzština (oficiální), Sangho (lingua franca a národní jazyk). A náboženství: domorodá víra 35%, protestantská 25%, římskokatolická 25%, muslimská 15%. Kolik let je tady lidem? 19.7 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 52.8 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: většina obyvatel žije v západních a centrálních oblastech země, zejména v hlavním městě Bangui. Hlavní městské oblasti v zemi Středoafrická republika jsou: Bangui av jeho okolí ( kapitál) 794,000 (2015).

Vláda a ekonomika - Středoafrická republika

Hlavní město země Středoafrická republika je Bangui a typ vlády prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 14 prefektury (prefektury, singulární - prefektura), 2 ekonomické prefektury economique) a 1 obec; Bamburi, Bambou-Bambou, Bambou, Bambou, Bambou, Bambou, Bambou-Bambou, Bambou-Bambou, Mbaere, Vakaga. Pokud jde o ekonomiku, Středoafrická republika má tyto důležité průmyslové produkty: zlata a těžbou diamantů, logování, pivovarnictví, rafinace cukru. Důležité zemědělské produkty jsou Bavlna, káva, tabák, maniok, tapioka, jam, kukuřice, banány; timbe. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou diamanty, dřevo, bavlna, káva a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Bělorusko 33,5%, Německo 15,3%, Francie 14,2%, Chad 12,6%, Kamerun 9,7%, Čína 8,1% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, textil , ropných produktů, strojů, elektrických zařízení, motorových vozidel, chemikálií, léčivých přípravků a nejdůležitější importní partneři jsou Egypt 29,8%, Francie 18,6%, Čína 6,8%, Belgie 5,7%, Kamerun 5,4%. Jakým bohatstvím oplývá Středoafrická republika a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $700 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa Středoafrická republikaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí