Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Saint Lucia

Atlas of World: Saint Lucia. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Saint Lucia.


Informacje o Saint Lucia

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Saint Lucia. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Saint Lucia. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Saint Lucia tutaj:

Saint Lucia - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Saint Lucia? Zacznijmy od tego: Wyspa, z jej pięknym naturalnym portem w Castries, została zakwestionowana między Anglią i Francją w ciągu XVII i na początku XVIII wieku (zmieniając posiadanie 14 razy); w 1814 r. została ostatecznie oddana Wielkiej Brytanii. Nawet po zniesieniu niewolnictwa na plantacjach w 1834 r. Saint Lucia pozostała wyspą rolniczą, zajmującą się produkcją upraw roślin tropikalnych. Samorząd został przyznany w 1967 r., A niepodległość w 1979 r.

Geografia - Saint Lucia

Gdzie na świecie jest Saint Lucia? Lokalizacja tego kraju to Karaiby, wyspa między Morzem Karaibskim a Północnym Atlantykiem, na północ od Trynidadu i Tobago. Całkowita powierzchnia kraju Saint Lucia wynosi 616 km2, z czego 606 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: wulkaniczna i górzysta, z szerokimi, żyznymi dolinami. Najniższym punktem kraju Saint Lucia jest Morze Karaibskie 0 m, najwyższy punkt Góra Gimie 948 m. Klimat jest tropikalny, moderowany północno-wschodnimi wiatrem; pora sucha Od stycznia do kwietnia, pora deszczowa Od maja do sierpnia.


Mieszkańcy - Saint Lucia

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Saint Lucia. Liczba to: 164,994 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? czarne / afrykańskie zejście 85,3%, mieszane 10,9%, wschodnioindyjskie 2,2%, pozostałe 1,6%, nieokreślone 0,1% (2010 r. .). Jakie są języki w kraju Saint Lucia? Angielski (urzędowy), francuski patois. A religie: Rzymskokatolicki 61,5%, protestancki 25,5% (zawiera Adwentystów Dnia Siódmego 10,4%, Zielonoświątkowy 8,9%, Baptysta 2,2%, Anglikanin 1,6%, Kościół Boga 1,5%, inny protestant 0,9%), inny chrześcijanin 3,4% (w tym ewangelicki 2,3% i Świadek Jehowy 1,1%), Rastafarian 1,9%, inne 0,4%, żadne 5,9%, nieokreślone 1,4% (2010 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 34.8 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 77.9 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Saint Lucia? Tutaj: Większość ludności znajduje się na obrzeżach wyspy, z większa koncentracja na północy wokół stolicy Castries. Główne obszary miejskie kraju Saint Lucia to: Castries (stolica) 22 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Saint Lucia

Stolica kraju Saint Lucia to Castries i rządowy typ demokracja parlamentarna (parlament) w ramach monarchii konstytucyjnej; Rzeczypospolitej. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 10 dzielnic; Anse-la-Raye, Wyspy Kanaryjskie, Castries, Choiseul, Dennery, Gros-Islet, Laborie, Micoud, Soufriere, Vieux-Fort. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Saint Lucia, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka kakaowa ; odzież, montaż elementów elektronicznych, napojów, tektur falistych, obróbka wapna, przetwarzanie kokosów. Ważne produkty rolne to Banany, orzechy kokosowe, warzywa, owoce cytrusowe, rośliny okopowe,. Najważniejsze towary eksportowe to banany 41%, odzież, kakao, awokado, mango, olej kokosowy (2010 est.), a najważniejszymi partnerami eksportowymi są US 48.8%, Trynidad i Tobago 14.1%, Wielka Brytania 11,2%, Malediwy 4,7% (2016). Najważniejsze towary importowe to żywność, wyroby przemysłowe, maszyny i sprzęt transportowy, chemikalia, paliwa, a najważniejsi partnerzy importowi to USA 39,8%, Trynidad i Tobago 18%, Wielka Brytania 6,7%, Japonia 4% (2016). Jak bogaty jest Saint Lucia i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $13,500 (2017 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - Saint LuciaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności