Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Svatá Lucie

Atlas světa: Svatá Lucie. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Svatá Lucie.

Domů - Střední Amerika - Svatá Lucie

Informace - Svatá Lucie

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Svatá Lucie. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Svatá Lucie. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Svatá Lucie:

Svatá Lucie - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Svatá Lucie? Začněme tímto: Ostrov, s jeho jemným přírodním přístavem v Castries, byl napaden mezi Anglií a Francií během 17. a počátku 18. století (změna držení 14 krát); to bylo nakonec postoupeno do Velké Británie v 1814. I po zrušení otroctví na jeho plantážích v 1834, Saint Lucia zůstal zemědělský ostrov, oddaný produkovat tropické komoditní plodiny. Samospráva byla udělena v roce 1967 a nezávislost v roce 1979.

Geografie - Svatá Lucie

Kde je na světě Svatá Lucie? Umístění této země je Karibik, ostrov mezi Karibským mořem a severním Atlantickým oceánem, severně od Trinidadu a Tobaga. Svatá Lucie má celkovou plochu 616 km2, z čehož 606 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: sopečný a hornatý se širokými, úrodnými údolími. Nejnižší bod země Svatá Lucie je Karibské moře 0 m, nejvyšší bod Mount Gimie 948 m. A klima je tropické, moderované severovýchodním větrem obchodu; suchá sezóna Leden až duben, období dešťů Květen až srpen.


Obyvatelé - Svatá Lucie

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Svatá Lucie. Počet obyvatel je: 164,994 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? černý / africký sestup 85,3%, smíšené 10,9%, východní indián 2,2%, ostatní 1,6%, nespecifikováno 0,1% (2010 est .). Jaké jsou tu požívané jazyky? Svatá Lucie hovoří jazyky Angličtina (oficiální), francouzština patois. A náboženství: (Včetně adventistů sedmého dne 10,4%, letnic 8,9%, baptistů 2,2%, anglikánských 1,6%, církve boží 1,5%, jiných protestantských 0,9%), dalších křesťanů 3,4% (včetně evangelických 2,3% Svědek Jehovovi 1,1%), Rastafarián 1,9%, ostatní 0,4%, žádná 5,9%, nespecifikovaná 1,4% (v roce 2010). Kolik let je tady lidem? 34.8 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 77.9 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina obyvatel se nachází na okraji ostrova. větší koncentrace na severu kolem hlavního města Castries. Hlavní městské oblasti v zemi Svatá Lucie jsou: Castries (kapitál) 22 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Svatá Lucie

Hlavní město země Svatá Lucie je Castries a typ vlády parlamentní demokracie (parlament) pod ústavní monarchií; oblast společenství Commonwealth. Podívejme se na administrativní členění - 10 okresů; Anse-la-Raye, Canaries, Castries, Choiseul, Dennery, Gros-Islet, Labori, Micoud, Soufriere, Vieux-Fort. Pokud jde o ekonomiku, Svatá Lucie má tyto důležité průmyslové produkty: turistika; oblečení, montáž elektronických součástek, nápojů, vlnité lepenky, zpracování vápna, zpracování kokosového. Důležité zemědělské produkty jsou Banány, kokosové ořechy, zelenina, citrusy, kořenové plodiny, kakaová. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou banánů 41%, oděvy, kakao, avokádo, mango, kokosový olej (2010 est.) a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou US 48,8%, Trinidad a Tobago 14,1%, Velká Británie 11,2%, Maledivy 4,7% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, průmyslové výrobky, stroje a dopravní prostředky, chemikálie, pohonné hmoty a nejdůležitější importní partneři jsou USA 39,8%, Trinidad a Tobago 18%, Spojené království 6,7%, Japonsko 4%. Jakým bohatstvím oplývá Svatá Lucie a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $13,500 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa Svatá LucieZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet