Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Svätá Lucia

Atlas sveta: Svätá Lucia. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Svätá Lucia.

Domov - Stredná Amerika - Svätá Lucia

Informácie - Svätá Lucia

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Svätá Lucia. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Svätá Lucia. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Svätá Lucia tu:

Svätá Lucia - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Svätá Lucia? Začnime týmto: Ostrov s jeho jemným prírodným prístavom v Castries bol napadnutý medzi Anglickom a Francúzskom počas 17. a začiatku 18. storočia (14 krát sa zmenilo držanie); to bolo konečne postúpené do Veľkej Británie v roku 1814. Aj po zrušení otroctva na jeho plantážach v roku 1834 zostala Saint Lucia poľnohospodárskym ostrovom, ktorý sa venoval produkcii tropických komoditných plodín. Samospráva bola udelená v roku 1967 a nezávislosť v roku 1979.

Geografia - Svätá Lucia

Kde na svete je Svätá Lucia? Umiestnenie tejto krajiny je Karibik, ostrov medzi karibským morom a severným Atlantickým oceánom severne od Trinidadu a Tobaga. Celková plocha krajiny Svätá Lucia je 616 km2, z čoho 606 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: sopečný a hornatý so širokými, úrodnými údoliami. Svätá Lucia má najnižší bod Karibské more 0 m, najvyšší bod Mount Gimie 948 m. Podnebie je tropické, moderované severovýchodným obchodným vetrom; suchá sezóna január až apríl, dažďová sezóna máj až august.


Obyvatelia - Svätá Lucia

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Svätá Lucia. To číslo je: 164,994 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? čierny / africký pôvod 85,3%, zmiešané 10,9%, východnej indickej 2,2%, iné 1,6%, nespecifikované 0,1% (2010 est .). Aké sú jazyky v krajine Svätá Lucia? Angličtina (oficiálna), francúzština patois. A náboženstvá: Rímsky katolík 61,5%, protestant 25,5% (vrátane adventistov siedmeho dňa 10,4%, letničných 8,9%, baptistov 2,2%, anglikánskych 1,6%, cirkví božích 1,5%, ostatných protestantov 0,9%), ostatných kresťanov 3,4% (zahŕňa evangelikálne 2,3% Svedok Jehovovi 1,1%), Rastafári 1,9%, ostatné 0,4%, žiadne 5,9%, nespecifikované 1,4% (v roku 2010). Koľko rokov je ľudom v priemere? 34.8 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 77.9 rok. Kde ľudia žijú v krajine Svätá Lucia? Tu: Väčšina obyvateľov sa nachádza na periférii ostrova. väčšia koncentrácia na severe okolo hlavného mesta Castries. Hlavné mestské oblasti krajiny Svätá Lucia sú: Castries (hlavné mesto) 22 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Svätá Lucia

Hlavné mesto krajiny Svätá Lucia je Castries a typ vlády parlamentnej demokracie (Parlament) pod ústavnou monarchiou; oblasť Commonwealth. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 10 okresov; Anse-la-Raye, Kanárske ostrovy, Castries, Choiseul, Dennery, Gros-Islet, Laborie, Micoud, Soufriere, Vieux-Fort. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Svätá Lucia, dôležité priemyselné produkty sú turistika; oblečenie, montáž elektronických súčiastok, nápojov, vlnitej lepenky, spracovanie vápna, spracovanie kokosového. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Banány, kokosové orechy, zelenina, citrusy, koreňové plodiny, kakaová. Najdôležitejšie vývozné komodity sú banánov 41%, odevy, kakao, avokádo, mango, kokosový olej (2010 est.) a najdôležitejšími exportnými partnermi sú US 48,8%, Trinidad a Tobago 14,1%, Veľká Británia 11,2%, Maledivy 4,7% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú potraviny, priemyselné tovary, stroje a dopravné zariadenia, chemikálie, palivá a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú USA 39,8%, Trinidad a Tobago 18%, Spojené kráľovstvo 6,7%, Japonsko 4%. Ako bohatá je krajina Svätá Lucia a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $13,500 (2017 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - Svätá LuciaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet